Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi történik akkor, ha megcsiná...

Mi történik akkor, ha megcsinálok egy drasztikusabb fogyokurát és utána kiegyensúlyozottabban fogyokúrázom?

Figyelt kérdés

szóval arra gondoltam, hogy beindítanám a fogyás ezzel

drasztikusabb fogyókúrával: [link] és utána visszatérnek a 1200-1400kalorias étrendre mozgással. az lenne kerdesem, hogy szerintettek 2 hét alatt át tud állni az ember anyagcseréje? mármint utána is figyelnek persze, hogy mit és mennyit eszem (továbbra is fogyókúrásan), mert nem akarok jojo effektus, csak nem tudom, mennyi idő után következik be az alapanyagcsere átállása. köszi a választ


2010. jún. 4. 04:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek nincs sok értelme, csak magadat kínoznád. Csináld az 1500 kalóriás étrendet simán. Vagy még jobb, ha rendbeteszed az étrendedet és életmódot váltasz.
2010. jún. 4. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

ezt hagyd!

enni lehet csak keveset,meg igyál meg 2-3 liter vizet!nem leszel olyan éhes!

2010. jún. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A cikkben leírt koszt kevesebb, mint amit Auschwitzban kaptak a rabok.


A cikk azt írja, hogy 9 kg-ot lehet így fogyni két hét alatt. Elárulom, hogy ez képtelenség. Két hét alatt az sem _fogy_ 9 kg-ot, aki egyáltalán nem eszik. Az a bizonyos "fogyás", ami ilyenkor bekövetkezik, a fogyókúrákra jellemző kezdeti vízveszteség, ami gyorsan visszajön, ha a fogyókúra megszakad. És mivel ezek az éhhalálközeli fogyókúrák az embert demoralizálják, hamar megszakad a kúra. Ráadásul ha valaki túl keveset eszik, akkor a szervezet olyan módon alakul át (pl. izmok lebontása), ami után kevesebbet fogyaszt, azaz fogyni még nehezebb lesz, miközben egészségkárosodás is fellép. Napi 1500 kcal fogyasztással az ember 10 nap alatt tud fogyni 1 kg-ot, kb. ez a helyes fogyókúra, bár még ezt is nehéz tartani.


Az "anyagcsere átállásá"-val és hasonlókkal foglalkozni meg már rég rossz. Az a lényeg, hogy _egy kicsivel_ kevesebbet kell enni, mint amennyi energiát a szervezet elfogyaszt és kész.

2010. jún. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
a lényeg: kevesebb legyen a bevitt kalória mint a felhasznált. nem érdemes koplalni, csak kiegyensúlyozottan táplálkozni mert akkor különböző hiánybetegségek léphetnek fel pl. hullani fog a hajad, letörik a körmöd, szédülsz, besápadsz. saját tapasztalat, ne légy drasztikus. és pótold a vitaminokat.
2010. jún. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
Az anyagcsere át nem áll, viszont 1 hét alatt is le tud lassulni. A kollégáim többet híztak vissza a diéta után, mint amennyi lement (2 hét alatt össz-vissz 5 kg ment le, utána 8 fel), pedig ők is "odafigyeltek" utána.
2010. jún. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

"Napi 1500 kcal fogyasztással az ember 10 nap alatt tud fogyni 1 kg-ot, kb. ez a helyes fogyókúra, bár még ezt is nehéz tartani. " :D :D :D ez volt a ma reggeli vicc :D



a kérdezőnek meg: [link]

és persze lehet felemelni a feneked és sportolni, mert anélkül nem fogsz fogyni

2010. jún. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ezt ne csináld. több veszélye is van:

1. elájulhatsz, eleshetsz úgy hogy kitörhet a fogad is

2.összeszűkül a gyomrod, lelassul az anyagcseréd

3. ilyenkor kérlek az történik, hogy a táplálkozás hiányát, ez a mennyiség amit itt linkeltél nem nevezhető táplálkozásnak: a szervezet úgy oldja meg, hogy felhasználja a saját tartalékait: lebontja az izmokat, és a bőrt, ezért következikbe hamar látványos fogyás: amint újra enni kezdesz ezek újra felépülnek tehát visszahízol szépen

4. csikos és löttyedt lesz a bőröd

5. megterheled a szervezeted.


fogyás nincs SPORT nélkül. de ha tönkreszeretnéd tenni magad csak nyugodtan. miért akarsz ennyire gyorsan fogyni és miért nem akarsz mozogni?

2010. jún. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az összes fogyókúra bullshit!

mozogni, mozogni, mozogni!

és persze normális kajákat enni.

kezdetnek az is jó, ha nem eszel édességet, és mérsékled a kenyeret, elhagyod a cukros szar löttyöket, iszol 2-3l ásványvizet.

minden nap 1 óra mozgás, akár séta, bringa, labdajátékok. amihez kedved és időd van.

de csak koplalással én még sosem fogytam.

2010. jún. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ma 08:43


A ma reggeli vicc, mondod. utána belinkelsz valamit, ami alátámasztja azt, amit mondtam. Okos gyerek vagy.

2010. jún. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
12:10 pont, hogy nem támasztja alá...és ha eszed lenne erre rá is jöttél volna ;)
2010. jún. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!