Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csak kardioval lehet fogyni...

Csak kardioval lehet fogyni jobban vagy erosito edzes is kell?

Figyelt kérdés

Persze megfelelo etrend mellett. Melyik hasznosabb:

1. 1-1,5óra kardio

2.30perc kardio 40-50perc erosito(felules, labemeles meg ilyenek)

160/75

17/L


2018. jan. 23. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Kalóriaégetés szempontjából talán jobb a tiszta kardió, mégis a vegyest ajánlom, mert az izmok megőrzésében segít, ha dolgoztatod őket. Az aerob edzés viszont csak a lassú izomrostokat dolgoztatja meg, sőt, egyes izomcsoportokat szinte nem is dolgoztat. Például a kocogás nem igazán dolgoztatja meg a mellizmokat, a hátizmokat vagy a vállakat.
2018. jan. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nemcsak a fogyási ütemet nézem, szerintem a kombinált a legjobb. Azzal vigyázol az összes izmodra a legjobban, a kardióból a túl sok e szempontból nem jó, viszont az égeti legjobban a kalóriát s a keringési rendszernek is jó. Az aerobból pedig speciel én sokat tudok csinálni, míg a kardióból nem, úgyhogy nálam abból van a legtöbb, gyaloglás formájában. Keveset éget, de sokáig bírom.


Röviden: Az 1. éget több kalóriát, habár az edzéssel felpörög az anyagcsere s az izmokra vigyázás is hasznos a fogyást nézve, úgyhogy ez összetett, inkább a másodikat ajánlom.

2018. jan. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam, hogy először kardioval indítanám be a fogyást és halemegy már pár kg, akkor olyan 2 hónap múlva elkezdeném kombinálni.

És akkor az úgy jó lenne, hogy ezt csinálnám: [link] 2-5perc/gyakorlat, fél-1perces pihenőkkel, egyre intenzívebben, ahogy tudom

Meg még plank, többféle képpen 1percesek kb 6-10perc összesen.

Heti 5x végezném. Emellett még napi 4óra séta.

2018. jan. 23. 12:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Erősítés hatására nő az alap-kalóriaigényed, ill. a csontokat érő terhelés javítja a fogyást, ezt nemrég fedezték fel.
2018. jan. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor mit ajánlasz?

Hányszor hány perc kardio és mennyi erősítés? Milyen gyakorlatokat végezzek?

2018. jan. 23. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!