Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha futok, miért mutat többet...

Ha futok, miért mutat többet a mérleg?

Figyelt kérdés
1,5 hete kezdtem el futni,és majdnem 1kg-val többet mutat a mérleg. Miért? Semmi nasit nem eszek, se cukros löttyöket nem iszok, sak vizet. Mégis akkor miért mutat többet?
2018. jan. 23. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Számolj kalóriát. Ha a bevitt kalória több mint az elégetett akkor hiába futsz. Heti 1 óra futás nem fog semlegesíteni napi 3 dobostortát. Ahhoz hogy több kalóriát bevigyél nem feltétlenül kell cukoros meg mittoménmilyen dolgokat enni, rendes kajából is összeszedheted magad.


Amúgy az 1 kg 1 hét alatt az nem egy olyan sok megingás, ha pl a múlthéten nagydolog után éhesen kiszáradva mérted magad, most pedig jóllakva, nagydolog előtt, miközben majd bepisilsz, akkor bizony ezek a dolgok akár pár kilót is torzíthatnak a mérésen. Ugye ha megiszod a vizet, annak is súlya van, az tökmindegy hogy a kezedben van egy üvegben vagy benned van :D

2018. jan. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Lehet, hogy izmosodtál, az izomnak több a súlya
2018. jan. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A testtömeg ingadozik, de az is lehet, hogy híztál. A futásnek nincs különösebb szerepe a történetben.
2018. jan. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hagyjátok már az izmosodást, többletben evő, jól s mindenre edző kezdő fiatal fickóknak havi 1 kiló jó, ha összejön, minden más esetben ez kevesebb, főleg kalóriadeficitben.


Nos, 1 kiló semmit nem jelent. Több a vízvisszatartás, bizonyára.

Persze nem lehet tudni, nem hízol-e, hisz a kalóriaegyenlegedről nincs semmi adat. Nem kell nasi vagy cukor a túlevéshez.


Kétlem, hogy a futásnak köze lenne hozzá, bár ha éhessé tesz s azt is gondolod, hogy ah, futottam, akkor ehetek egy csomót pluszban, akkor lehet összefüggés.

De első körben a természetes súlyingadozásra gondolnék. Simán meg tudnám oldani, hogy holnaputánra +2 kiló legyek, határozott kalóriadeficit mellett, csak kicsit máshogy kellene ennem.

2018. jan. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem csak a nasik és a cukros löttyök hízlalnak.
2018. jan. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azért nem értem,mert ugyan annyit eszek mint eddig.sőt még kevesebbet. Szoptatom még a babámat és a tejtermelés is elvisz 6-700 kalóriát. Mivel eddig szoptatás mellett fogytam úgy hogy nem mozogtam, nem hinném hogy hirtelen csak úgy elkezdtem hízni mikor még kevesebbet eszek mint mikor nem futottam, ráadásul túl sok szénhidrátot sem eszek, kevesebbet mint eddig. Ezért nem értem miérr van ez a hízás. Az elmúlt 1 évben folyamatosan csak fogytam úgy hogy semmit nem mozogtam, akárhogy is gondolkozom,logikusan (szerintem) így is fogynom kéne hogy mozgok rendszeresen, csak egy minimálisan gyorsabb ütemben, nem pedig hízni.
2018. jan. 23. 12:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Ismétlem: a testtömeg ingadozik. Ha két mérés között csak másfél hét telt el, akkor az eredmények nem összehasonlíthatók. Az első mérés után egy hónappal mérd meg magad ismét, abból már lehet következtetni. Ha esetleg akkor sem tapasztalsz majd fogyást, akkor csökkentened kell a kalóriabevitelt, bár szoptatás közben nem szerencsés fogyózni.
2018. jan. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rendben,köszi! 😊 miért nem szerencsés fogyózni? Nem konkrétan fogyózok, kicsit kevesebbet eszek és lejárok futni
2018. jan. 23. 12:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért nem szerencsés, nehogy elapadjon a tej.
2018. jan. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
1 éves múlt,minden eszik már. Inkább csak megszokásból kell neki nem pedig mert éhes
2018. jan. 23. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!