Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi 6 km sétától fogyhatok?

Napi 6 km sétától fogyhatok?

Figyelt kérdés
Ha igen mennyit és mikor lesz valami látványa? Nem eszek sokat, és ez a séta nem andalgós, inkább gyorsabb tempó. Van amikor a napi 7 km is megvan, 1 hete kezdtem.

2018. febr. 2. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Kezdetnek jó, de miért nem kocogsz vagy futsz inkább?
2018. febr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%

Alig. Láttál már elhízott pincért? Mert rengeteg van. Egy pincér pedig átlag napi 8-10km gyalogol.

Valami intenzívebb mozgás hatásosabb.

2018. febr. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem tudok rendesen sportolni vagy erősebb mozgást csinálni, mert többször volt műtve bokám, térdem... de szeretném magam formába hozni, és szeretek sétálgatni, gondoltam ez kicsit megdob. :)
2018. febr. 2. 15:04
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha egy órán belül megteszed ezt a távot, akkor az már tempósnak számít, és akár fogyaszthat is.
2018. febr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el úszni. Semennyire nem terheli az ízületeket, bokát, stb. És mindent megmozgat.
2018. febr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

Nekem heti 70 km (tempósan és hegyen) sem ért semmit e szempontból, amíg sokat ettem... Utána pedig egy csomót fogytam kb. mozgás nélkül (amit persze nem ajánlok, hiszen az egészséges élet része a mozgás és számos előnye van), mert akkor kevesebbet ettem.


Segít valamicskét ennyi kis séta, de csak párszáz kcalt. A fogyásod azon fogsz múlni, hogy a kalóriaigényedhez képest mennyit eszel. A "nem sok" nem mond semmit. Amennyivel én fogyok, azzal van, aki nem.

2018. febr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Három éve még napi 6 km-t sétáltam. Most nem sétálok, és 1,5-2 év alatt felszedtem 10 kg-ot.
2018. febr. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy fogyaszt. Nekem mielőtt kutyám lett, voltam 60kg a 160centimhez, azóta folyamatosan mennek(igaz lassan, de mennek) a kilók lefele, most 45vagyok. 2 éve van kutyám, napi 12km-t(mindennap pontosa ennyit) gyalogolunk(pulikutya). Étrendemen semmit nem változtattam.
2018. febr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
3 km-t teszek meg fél óra alatt. 2000 körül kéne bevinnem és szerintem ennél kevsebbet is viszek be, 1600-800 körül, mert nézem. Igaz, csak egy hete, mint mondtam, de mivel még nem fogytam fél kilót sem, ezért tettem fel a kérdést. Ma speciel 8 km lett belőle.
2018. febr. 2. 19:52
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

Ha tempós/erőltetett gyaloglás, mellette lecsökkented a minimumra kalória bevitelt, akkor igen, fogyhatsz, de ez főleg a kaján múlik.

Viszont ha heti 2-3x séta helyett futnál, az azért jól rádobna, esetleg egy kis erősítés és pár hónap alatt álomalakod lehet.

2018. febr. 3. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!