Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Amikor nem ettem semmit...

Amikor nem ettem semmit napokig, egy idő után megállt a fogyás.105 kilóig. Miért?

Figyelt kérdés
112-ról fogytam 105-re. Innen nem nagyon fogytam tovább. Ha tovább nem ettem volna, fogytam volna?

2018. febr. 4. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Mert az éhezéstől lelassult az anyagcseréd. Ha tovább nem ettél volna, akkor előbb elájultál volna, aztán kórházba kerültél volna, vagy éhen haltál volna.
2018. febr. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Ha fogyni akarsz, pont hogy nem kéne lelassítanod az anyagcseréd. Én amikor diétázom a koplalástól félek mint a tűztől, mert gyorsabban visszaszalad rám még az abonett is mintha nem koplaltam volna. Basszus hogy meritek így, persze ha nem tudod hogy működik a szervezetnem csoda, tini koromban én is komplaltam...én hülye. :D

Minimum 5x étkezés KEVESET!!! Felpörgeted vele az anyagcseréd, (ha naponta kakilsz az a jó) sok folyadék. Ha fogyni szeretnél minium így. És akkor az 5x étkezéssel lehet minőségileg javítani a táplálékon + sport. De 5x keveset már elég lenne.

2018. febr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
53%

A koplalás a legrosszabb, amit tehetsz, ha fogyni akarsz. Egyrészt, ahogy mondod, a fogyás megy egy darabig, ameddig a szervezeted fel nem használja az elraktározott tápanyagokat. Másrészt, miután újból nekifogsz normálisan étkezni, a szervezeted raktározó üzemmódba kapcsol, és kétszer annyit fogsz megenni, mint amennyire szükséged van, pontosan azért, mert azelőtt éheztetted magad.

Ha fogyni szeretnél inkább sportolj, és egyél egy nap többször kevesebbet. Továbbá igyál rengeteg vizet, teát. Próbáld kiiktatni a szénhidrátokat, a kenyeret, tésztaféléket. Helyette egyél zöldséget, gyümölcsöt, halat, csirkemellett nem túl fűszeresen.

2018. febr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Felpörgeted vele az anyagcseréd, (ha naponta kakilsz az a jó) sok folyadék"


A székletürítés nem anyagcsere. Az anyagcsere, ami a fogyással összefüggésben van, sejtszinten zajlik.

2018. febr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csuda tudja, de pár hetes stagnálások még normális fogyáskor is elő tudnak fordulni.

De itt szerintem nem volt megállás, csak a testsúlyod ingadozott s nem láttad a fogyást. Az első napokban sok víz, salakanyag ment ki, nyilván a napi 1 kiló súlyvesztés elég hamar abbamarad.


Nyilván fogytál volna tovább, teljes koplaláskor mindenki fogy, általában elég határozottan, hisz hatalmas a kalóriadeficit. Ezen az sem változtat, ha picit belassul az anyagcsere, nagyon nem szokott, bár hallottam már olyan emberekről is. Az ember működése alapvetően nagyon energiaigényes.

2018. febr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!