Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás szempontjából mennyi...

Fogyás szempontjából mennyi hiit edzés ideális egy alkalommal? 25-30 perc elég? Vagy több kell, hogy elég hatékony legyen? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az étrend rendben van,számolom a kalóriákat,plusz azért a makrókra is figyelek.A kérdés csak az edzés.Mennyi hiit edzés ideális?Vagy inkább legyen 40 perc?Mert azt tudom,hogy sima kardió edzésnél legalább 40-45 percet ajánlanak egy alkalommal.
2018. febr. 5. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nagyon kétlem, hogy egy rendes intenzitású HIIT edzést 40-50 percig tudsz csinálni majd. Mármint cáfoljatok meg, de ugye ennek az a lényege, hogy viszonylag rövid időn belül, magas intenzitású, így magas pulzuson nyomasd a gyakorlatokat, ha intervallról beszélünk, akkor intenzív szakaszokat rövid pihenőkkel felosztva. Így elvileg az a célja, hogy gyorsan üríti ki a tested az energia raktáraidat az izmaidban, amit majd saját anyagból (zsírból) kell pótolni, plusz próbálja nyugalmi állapotba visszahúzni a felpörgött pulzust stb.csak elvileg a hosszú, közepes intenzitású aerob mozgások nagyobb izombontó hatása nélkül elvileg.

Így nézve nem szükséges a HIIT edzések hosszúságát nagyon kinyújtani, hiszen ez az egyik alapismertetője, hogy nem hosszú, de intenzív. Ha kevésnek érzed már amit most csinálsz 30 percben, akkor inkább a gyakorlatokat nehezítsd vagy az intenzitást növeld szerintem.

Azért mellé tenném, én HIIT edzéseknél 15 perc után a tüdőm köpdösöm, 25 perc után meg már lassan mentőt kell hívni.:D

2018. febr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Te milyen edzést végzel?Én szobabiciklivel csinálom.A gyors tempókat olyan 38-40 km/h sebességgel végzem a bicikli kiírása szerint,a lassúakat pedig 20x-el,mikor hogy,változó.Én ennél már nem bírok gyorsabban tekerni. :D Viszont még 5-10 perc ilyen típusú edzést kibírnék,ha "muszáj" lenne,mert mondjuk a mostani nem elég,mert nem eléggé hatékony a hossza miatt.
2018. febr. 6. 01:07
 3/5 A kérdező kommentje:
*20-on x-el
2018. febr. 6. 01:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát az inkább csak interval training, men HIIT akkor. Én heti hatszor csinálom a HIIT órákat, edzővel, íme egy példa:


Bemelegítés 2x3 perc: futás, fellépegetés, térdemelés, felülés váltogatva 45 másodpercenként.


Edzés két kör, kb. 30 perc, pl:

Sprint - mid push - Sprint

Fekvőtámasz tapsolva - box jump squats - fekvőtámasz

Kitörés súllyal egyik oldalra - burpee - kitörés másik oldalra

Ezeket mind 45 másodpercig, kétszer.


Challenge: 150 jump squats

Levezetés: 3-5 perc nyújtás.


Pihenés 1 perc max a nagy szettek között.

2018. febr. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha feljebb állítod az ellenállást, akkor nem kell úgy tekerni, viszont a pulzust felviszi, ez a lényeg ugye. Meg ülni se muszáj végig, ha bírja a biciklid. Az alacsonyabb intenzitású időszakban a max pulzusszám 65%-a köré ajánlott visszavinni a pulzust, a magas intenzitásúnál 85 körül de később felmehetsz 90-95-re is 1x-2x, az az a pont ahol úgy érzed, meg fogsz halni. :) Persze ebből nem szabad sokat, 20mp max. edzettségi szinttől függően. Vegyél egy fitness órát ami tud pulzust mérni. Ha így csinálod, már 10 perc után anyázni fogsz, ha nem, nem elég keményen csinálod. :D kezdetben elég heti 2-3x, 15-20perc, aztán mehet tobb is, ha bírod.
2018. febr. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!