Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diéta alatt mik azok a dolgok...

Diéta alatt mik azok a dolgok amiket mindenképp mellőzni kell? Liszt és liszt alapú kaják, zsíros húsok és zsírok, olajak, cukrok és még mik?

Figyelt kérdés

Amit tudni kell. 56 a BMI értékem, tehát nem 5-6 kilót kell csak leadnom. Meg ezt a "kismértékben mindent lehet enni" dolgot mellőzük.

Miket nem szabad enni?


2018. febr. 16. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
56 a BMI? Nem számoltad ezt el? Ahhoz már igazi orvos/dietetikus segítsége kellhet, ez hatalmas egészségügyi kockázat.
2018. febr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Ha túlsúly miatti diétáról van szó, akkor elsősorban a mennyiséget kell csökkenteni, mégpedig alaposan, a jelenleginek felére-harmadára.
2018. febr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jól írtad a kérdésedben. Azokat nem szabad enni.Sok zöldség/hús(csirke, pulyka, hal) sülve főve párolva minden mennyiségben. Tejtermékekből is keresd a zsírszegény változatokat. Én gyümölcsöt sem eszem mert felesleges kalória jól nem lakok tőle. igyál rengeteg vizet napi 3 litert minimum és próbálj mellete aerob jellegű mozgást végezni mint pl szobabicikli. És sokat segít ha számolod a kalóriát mert ugye a kalória deficittől fogsz fogyni.
2018. febr. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

NINCS ilyen.

Kalóriadeficit kell, én ezt a fentiekkel is megoldom (évekig nem ment, de most kiélvezem, hogy bármit ehetek, amit akarok, maximális jóllakottság jellemzi napjaim).


Amúgy diéta kérdése. Nekem most nem sok szabályom van, szinte minden belefér (jó, cukrot és húst általában nem eszem, de nem a fogyás miatt, sok éve ez van). Amikor ketogén diétázom, akkor a fenti listából inkább csak a zsírt hagyom meg, abból sem sokat (de ha aktívabb napom van, akkor azért nem kell visszafogni), az speciális eset.


De, kismértékben bármit ehetsz fogyáshoz (s ha jól tervezed a napot, igazából bármiből ehetsz viszonylag sokat, ha nagyon akarod, legfeljebb nem éri meg).

Nem muszáj, szóval ha valamit előnytelennek tartasz, hagyd ki bátran. De ne hidd, hogy van étel, amitől mágikusan nem fogyhatsz.

2018. febr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Meg ezt a "kismértékben mindent lehet enni" dolgot mellőzük" - miért, mi baj vele, főleg, amikor igaz? Direkt sanyargatni akarod magad? Mert akkor a diétád nem lesz tartós!

Nincs is olyan, amit mindenképp mellőzni kell, mert a "diéta" nem egy dolgot jelöl, rengeteg féle van, és mindenkihez másik passzol.

Én pl. ketogénezem (kalóriaszámolás mellett), így nekem elvileg a zsír nem tiltólistás (de nem szeretem a zsíros ételeket, mondjuk a tojásból, túróból, kolbászból, sajtból, olajos magvakból is elég összejön)

De még az 1200 kal-os ketogénembe is belefér pl. napi kis nasi, mert én a diétámnak a legnagyobb vívmányát abban látom, hogy megtanultam mértéket tartani - egy tábla csoki akár két hétig is kitart.


De ha annyira ragaszkodsz hozzá: döntsd el, hogy szénhidrátból akarsz energiát vagy zsírból, és a másikat minimalizáld - én a szénhidrátcsökkentett diétát ajánlom: akkor tényleg kerülnöd kell az édességeket, a cukros üdítőket, a lisztes holmikat, a rizst, a krumplit, sőt, a gyümölcsök nagy részét is. Viszont ehetsz hús- és tejtermékeket, sokféle zöldséget (de pl. borsót, babot, répát, kukoricát mértékkel, mert ezekben is relatíve sok a szénhidrát)

2018. febr. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1xűbb leírni, h miket egyél, mint amit nem.

Szóval az étrended zöldségeken és sovány husokon alapuljon.

Zöldségekből a hüvelyeseket(bab, borsó, lencse) csak kis mennyiségben fogyaszd. Legjobbak: brokkoli, répa, zellergumó, zellerszár, hagymafélék, uborka, paprika, paradicsom, retek, saláta, káposzta, spenót, cékla pl.

Husok közül legjobb a csirke, pulyka, hal.

Ehetsz még: zsírszegény túrót, joghurtot, kefirt fehérjeforrásként.

Gyümölcsöt kis mennyiségben, mivel magas a cukortartalma, de közülük is vannak előnyösebbek pl görögdinnye, ananász, citrusfélék, mint a grapefruit, narancs, citrom és mandarin.

Zsírra is szükség van némilegyezt legjobb, ha olajos magvakból fedezed, pl dió, mogyoró, mandula vagy ha salátára teszel kis olívaolajat vagy tökmagolajat, az is jó.

Teljes értékű gabonát is fogyaszthatsz, minél kevesebbet, de az legyen jófajta pl barna rizs, zabpehely.

Egyéb dolgok:igyál naponta 3-4liter folyadékot.

Reggel-este emésztést segítő teát fogyassz, pl zöldtea, mályvatea.

Ha unod a sima ásványvizet, akkor tegyél bele gyömbért, citromot, mentát ízlés szerint. Ezek jó hatással vannak a fogyókúrára is.

Légy mozgásban egész nap. Naponta többször sétálgass egy keveset és napi 1-2x szobabiciklizz 20percet, olyan erősséggel, tempóval, ahogy bírod.

2018. febr. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!