Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen diétát ajánlanátok...

Milyen diétát ajánlanátok (többi lent)?

Figyelt kérdés

Szóval nem szeretnék koplalni, mert nem gondolom, hogy az bármire is jó lenne, plusz ha nem eszem, mozogni sem fogok tudni. És szeretném, ha egészséges lenne az étrend (pl. nem 90 napos, meg a hasonló divat-diéták), ezekről már itt is elég sok rosszat olvastam.

Egyébként heti 3-4-szer mozgok is, alkalmanként egy órát (szoktam úszni, futni, biciklizni, vagy itthon tornázni dvdre).

Az elsődleges célom az, hogy leadjak néhány kilót, de inkább az, hogy formásodjak (kicsit lemenjen a hasamból és a combomból).

Amúgy 163 cm vagyok, most olyan 63 kg (55-57 szeretnék lenni), és 19 éves lány vagyok (ha ezek a paraméterek számítanak valamit)...

Előre is köszi a válaszokat!


2010. jún. 7. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó nyomon haladsz!

Szálkásító diéta (csirkerízs zöldségek) keress rá googlen, valamilyen sporttal kiegészítve!

2010. jún. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne egyél feldolgozott élelmiszereket (liszt, cukor), vagy olyan kaját, ami sejthető, hogy ezeket tartalmazza. Ennyi az alapelv.


proteinbevitelt csirkemellből, pulykamellből tengeri halból old meg.


zsírbevitel: állati eredetűt ne fogyassz, kivéve a halolajat (pl kapszullákban). Extraszűz oliva, esetleg lenmagolaj mehet. (ez utóbbi kiválló telítetlen zsírforrás, sajnos nem olyan finom , mint az extraszűz)


szénhidrát: liszt nem jó, és az ebből készült termékek sem (pl kenyér, péksüti). Ellenben javaslom a barnarizs, v jázminrizs fogyasztását, de mehet a köles, a burgonya is (mértékkel, nem olajban sütve), zabpehely (nem müzli!!! azok nem jók!) hüvelyesek (bab, borsó, stb) zöldségek.


a nap első felében kevesebb proteint, de több szénhidrátot egyél (pl tengeri hal sütve rizzsel, savanyúsággal), a nap végefelé pedig inkább proteint egyél hevés ch-val, pl züldségsaláta olivaolajjal, grillezett csirke-csíkokkal.

2010. jún. 8. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Köszönjük! Második válaszolónak hihetetlen türelme van jár neki 1 100% minimum!


A teljes kiőrlésű cuccok is mehetnek mértékkel.

Figyeld a tápanyag összetételt az ételeknél.

A zsíros cukros szénhidrátban dús ételek veszélyesek!

Lenmagolajra váltás pedig hatalmas változásokat hoz a fogyás terén pl ha lenmagot használsz a csirke elkészítéséhez illetve mindenhez amihez olaj kell!

2010. jún. 8. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! (Mindenkinek ment a 100%, nem csak a másodiknak :)

A lenmagolajról még nem is hallottam ilyen sok jót, de most utánanézek.

Még annyit szeretnék kérdezni (tudom, új kérdést kéne feltennem), hogy sajna nasi nélkül nehezen bírom, de ha mégis rámjön, ehetek -e olyasmit, mint buláta, kölesgolyó, nem sózott és pörkölt napraforgómag, aszalt gyümi (pl. almakarika, ami tényleg csak aszalva van, nem édesítve), szóval, hogy ezek beleférnek -e egy diétába?

2010. jún. 8. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!