Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 15 éves vagyok, 87 kg és 173...

15 éves vagyok, 87 kg és 173 cm (lány vagyok) 95 kg voltam és 3 honap alatt fogytam le 8 kg -ot! Mindenki szerint egyre jobban nézek ki mert fogyok és nyulok még! De egyszerűen utálom magam! Ez normális?

Figyelt kérdés
Sirnom kell ha magamra nézek! Napok ota elig eszem és 2 napja egyátalán nem ha kajára nézak rosszul vagyok! Azt mondták mennyek orvoshoz me ha éehezk csak baj lehet! Ingerlékeny lettem, sápadt és leesik a cukrom és a vérnyomásom! De nem akarok enni! Depresszios lettem 2-3 honap alatt! Most mit csinálajk? Menjek orvoshoz? :\\\' (
2008. okt. 27. 19:10
 1/2 anonim ***** válasza:
91%
énis hasonló cipőben járok, de úgy vagyok vele ha eddig nem zavart a dolog, akkor most le tudok fogyni 3hónap alatt, nem fontos 1hónap alatt mindent leadnom, és inkább eszek, mozgok és nem éhezek
2008. okt. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Együttérzek veled, én is ilyen testalkatú voltam kamaszkoromban, és nagyon utáltam magamat :(, egyetemista voltam (k. 20 éves9, amikor egyszer erőt vettem magamon, és sikerült lefogynom. 60 kg-ra a 87-ről. Tehát tudom, hogy min mész keresztül, éppen ezért fogadd meg kérlek amit tanácsolok:

Először is próbáld magad elfogadni, és nem utálni, ugyanis az sajnos ahhoz vezet, hogy ész nélkül sanyargatja magát az ember, aztán ha nem megy olyan gyorsan a fogyás, ahogy szeretné bánatában nekiáll enni, amitől aztán bűntudata lesz, és mégjobban utálja magát, és ez így megy az idők végtelenségéig. Ördögi kör, hidd el. Ehelyett barátkozz meg azzal a gondolattal, hogy a fogyás nem megy egyik pillanatról a másikra, idő kell hozzá, főleg ha egészséges is szeretnél maradni, és addig is amíg sikerül meg kell barátkoznod magaddal, úgy sokkal könnyebb lesz.

A koplalásnak semmi értelme, csak egyszerűen figyelned kell arra, hogy mit eszel, és mikor. Például este 6 után már ne egyél, fogyassz sok gyümölcsöt, zöldséget, fehér húst, salátát, halat, stb. És ami a legfontosabb, kerüld az édességeket. Ha ennyit betartsz nem kell koplalnod.

De ez önmagában nem elég, még egy dolog kell: a mozgás. Nekem sem sikerült volna azt a közel 30 kg-t leadni enélkül. Amikor még mást nem nagyon bírtam akkor bicikliztem, és otthon ugráltam mindenféle dvd-kre utána elkezdtem úszni, kocogni. Ez talán a legfontosabb ont, mert 15 éves vagy, nagyon fiatal, és tapasztalhatod, hogy hogy reagál a szervezeted arra ha megvonsz magadtól létfontosságú tápanyagokat, hiszen leírtad, hogy milyen tüneteid vannak.

Nem szabad őrült módjára belevágni, a lényeg a fokozatosság. És persze a kitartás.

Gratulálok az eddig elért eredményhez, 8 kg nagyon jó, de figylej oda ezentúl, hogy hogyan csinálod, kérd ki az orvosod véleményét is.

És 10 kg leadására egészséges keretek között számolj legalább 4-6 hónapot. Tudom, hogy soknak tűnik, de ezzel barátkozz meg, hidd el, hogy utána könnyebb lesz ha végigcsinálod, és nem fogod megbánni, hogy nem gyorsan adtad le a kilókat, ugyanis egészségesebb is így, és nehezebben is jön vissza. A hirtelen leadott kilók mindig visszacsúsznak sajnos, amint abbahagyja az ember a drasztikus fogyókúrát.

Sok sikert és kitartást!

2008. okt. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!