Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan adhatnám le a feleslege...

Hogyan adhatnám le a feleslegemet és mennyi idő lenne ez?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, most vagyok túl a vizsgaidőszakon. Sajnos nagyon sok felesleg van rajtam, 168 centiméterhez 90 kiló vagyok. Kezdő lépésnek először 80, majd 70 kilóra szeretnék lefogyni, a 70 kiló szerintem jó lenne már, nem akarok anorexiás lenni. Hogyan kezdjek neki? Milyen diétát és sportot ajánlanátok? Egy kis községben lakom, ahol sportolni nem igazán lehet, viszont van itthon szobabiciklim, taposógépem, illetve eltudok menni biciklizni is.. Ha biciklizem, akkor mire figyeljek?

Sajnos mostanában a vizsgaidőszak miatt nem ettem normálisan, volt olyan, amikor csak reggeliztem (reggel 2 tojásos rántotta paprikával és uborkával) és nem is voltam éhes. Nagyon keveset eszek mostanában, volt olyan nap, amikor "elfelejtettem" enni.

Mennyi időbe telne minimum 80 kilóig eljutnom?


2010. jún. 8. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Én azt mondom neked,hogy tudatosan változtass meg dolgokat. A kenyeret és a tésztát mega krumplit iktasd ki az étrendedből, helyette egyél rizst mondjuk ebédre csirkemellel. Reggelire kétszersült felvágottal, ebédre főtt kaja. Vacsira 18 előtt mondjuk saláta vagy pl. alma, görögdinnye. Az ugrálókötelezés nagyon jól fogyaszt és otthon is tudod csinálni. Egyik barátnőm otthon tornázott minden dvd-re és ezekre is figylet és gyönyörűen lefogyott. Én tavaly csináltam,hogy ebéd után csak dinnyét ettem és 3 hét alatt lement rólam 7 kg. Ja és van fa hulla-hoppom,amit minden nap csináltam este fél órát,olyan derekam lett 1 hónap után,hogy megcsípni se lehetett rajta semmit. Műanyag nem jó,mert könnyű és nem mozgatja meg a belső hasi izmokat. a lényeg,hogy hosszú távra tervezz,mert hiába megy le pikk-pakk utána több jön vissza.
2010. jún. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


A biciklizés tökéletes sport! 2 dologra figyelj:

1. Rendszeresen csináld (heti 4-5 alkalom), alkalmanként minimum 40 perc legyen. Persze eleinte lehet hogy nem fog menni egyhuzamba ennyi, főleg ha nem sportoltál előtte. Kezdheted kevesebbel is, de folyamatosan emeld az adagot. 2. Vigyázz, hogy ne üssön el az autó. :)


Az étkezésnél fontos, hogy rendszeresen egyél. Napi 5x. Ne hagyj ki egy étkezést se, és olyat meg végképp ne csinálj, hogy nem eszel egész nap semmit. Ne egyél egyáltalán olyan ételeket, amikben cukor (süti, csoki, üdítő stb.), fehér liszt (péksüti, fehér kenyér, sima tészta) van. Kerüld a bő olajban/zsírban sült dolgokat, pl. rántott cuccok, sült krumpli. Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt (csak a banánnal vigyázz és kerüld az aszalt gyümiket), fehérjét (hal, sovány csirkehús, sovány túró, tojás).

Reggelire tökéletes egy teljes kiőrlésű lisztből készült kifli, 1 pohár zsírszegény tejjel, rakhatsz rá sovány csirkesonkát, paradicsomot.

Tízóraira és uzsonnára jöhet valami gyümölcs, vagy egy natúr joghurt. Ebédre mondjuk valami saláta csirkemellel vagy hallal, vagy sült zöldségek. Ehetsz tésztát is, de akkor durumtészta vagy tönkölytészta legyen.

Vacsira szintén jöhet valami saláta, zöldségek stb.

Napközben rágcsálhatsz nyers zöldségeket, mondjuk sárgarépát. Ha nassolhatnékod van, egyél pár darab Korpovit kekszet, vagy sótlan magvakat. De a magokból naponta max. 10-15 szem legyen! Ha valami édesre vágysz, a következőt tudom ajánlani: Gőz fölött folyamatosan kevergetve melegíts fel egy doboz natúr joghurtot, tegyél bele kevés édesítőszert, meg pár csepp vaníliaaromát. Ha felmelegedett, tedd be a hűtőbe. (szép sűrű lesz) Ha kihűlt, darabolhatsz bele valamilyen gyümölcsöt, a legjobb a barack, a meggy, vagy az eper. Legjobb, ha estére bent hagyod a hűtőbe, másnapra tök krémes lesz. Nagyon fini. :)


Ja, és fontos, hogy sokat igyál. Napi 3 liter ásványvíz, cukormentes tea.


Hogy mennyi idő alatt sikerül lefogynod, azt nem tudom megtippelni. Egyénenként változó, és persze attól, hogy mennyire vagy kitartó. :) Ha odafigyelsz az étkezésedre és rendszeresen mozogsz, akkor egy-két hónap múlva már látszódni fog az eredmény. :)

2010. jún. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak szeretném üzenni, hogy egyrészt a három hét/-7 kg elég sok. Heti 1-1,5 kg a normális, ha ennél többet fogysz, akkor nem zsírt, hanem vizet és izmot veszítesz. Ráadásul a hirtelen fogyástól megereszkedik az ember bőre. A krumplit egyáltalán nem kell kiiktatni teljesen az étrendből, mert összetett szénhidrátot tartalmaz, amire igenis szükség van. Csak ne vidd túlzásba. Ebédre mondjuk 2 kisebb szem főtt krumpli csirkehússal tökéletes. És ha már itt tartunk: krumplit nem eszel de rizst igen? A rizs szerinted mennyivel jobb a krumplinál? Mert szerintem egyáltalán nem jobb nála. Persze ha barnarizsről van szó, az más.

A kétszersült meg nem más, mint kenyér. :) Szerinted attól, hogy meg van sütve, kevesebb kalóriát tartalmaz? :D

A görögdinnyében meg nincs semmi, csak víz. Ha délután csak azt eszel, akkor egész este a vécén ülhetsz. Lehet hogy fogyni fogsz tőle, de az nem egészséges fogyás lesz, és mint mondottam, csak víz és izom megy le tőle.


Második válaszoló voltam.

2010. jún. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
bringázás és úszás....és egyél rendesen
2010. jún. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Természetesen barna rizsre gondoltam és ha az ember edz a rizs nem árt. A kétszersültről meg csak annyit,hogy több olyan ismerősöm ,aki már komoly szinten sportol erre esküszik,ugyhogy csak van benne valami:D A dinnyét meg csak személyes tapasztalatból mondtam,nekem bevált és mellesleg nyári estéken nagyon jól esik. Remélem a hulla-hoppba és az ugrálókötélbe nincs hiba:P
2010. jún. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!