Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy a napi kcal...

Igaz az, hogy a napi kcal szükséglet=ideális testsúly szorozva 28-cal?

Figyelt kérdés
2018. febr. 23. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
A magam példájából kiindulva az alapanyagcserére durva megközelítéssel igaz lehet. Bár már az is széles határok között mozog, hogy mi az ideális testsúly... + a napi aktivitást hozzá kell számolni.
2018. febr. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem 1120 jött ki, ez normális?
2018. febr. 23. 16:54
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem hiszem. 65 kg vagyok és 50 szeretnék lenni. Na most ez 1400 kalóriát jelentene, és eddig is ennyit ettem súlytartásnál, úgy hogy közben egy grammot nem fogytam.
2018. febr. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze, mert ez egy teljesen értékelhetetlen adat. Több mozgás, vagy kevesebb kaja kell.
2018. febr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem, mert a kalóriaszükségletnem csak egy matematikai szám.

Se az ideális testsúlyban, se a 28-ban például nincs benne, hogy irodai munkás vagyok, aki otthon is csak a tv előtt döglik, raktáros munkás, aki egész nap pakol, meg mászkál, vagy bányász, aki egész nap gályázik.

2018. febr. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Nagyjából jó szám jön ki, de tényleg nem csak ennyitől függ,ahogy az előttem lévő leírta.

Az viszont nekem hihetetlen hogy valakinek aki 160 cm és 50 kiló 1400kcallal nem fogy :o én 158cm 50kilósan 1800kcalt ettem szintentartáshoz és pont jó volt annyi.

2018. febr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elnézést nem 160cm hanem 65 kiló
2018. febr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#6: Nekem 70 kilóval ennyi a szintentartó, de én az átlagnál gyorsabb anyagcserével rendelkezem. Az átlagnak sokkal kevesebb kell, ha nem mozog, mint neked...


Ami a kérdést illeti, természetesen ez átkozottul nagy butaság. Ugyanannak az embernek is lehet a napi szükséglete 2000 vagy 4000 kcal, mozgás kérdése, s ebben az izmok s az anyagcsere sebessége még benne sincs.

Ha az alapot nézzük, abban ez utóbbiak is ott vannak. Van ember, aki 20 kiló izommal több egy másiknál, aki nem is edz, bár nem inaktív (legyen mondjuk azonos az aktivitásuk) s ugyanannyival tartanak súlyt.


S mi az ideális testsúly? Nincs ilyen. Feleslegmentes aktuális testtömeg, esetleg.

2018. febr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia, tessék, olasd el :)

[link]


[link]


Gondolom, edzel is- súlyzóval:

[link]

2018. febr. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!