Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért mutat még mindig ennyit...

Miért mutat még mindig ennyit a mérleg?

Figyelt kérdés

3 hete kezdtem el diétázni, akkor 67 kg voltam. Egy hét múlva 65. /tudom, hogy az csak a béltartalom + a víz miatt ment le/ Előző héten megmértem magam, akkor már tornázgattam is Rubint Rékára, szintén 65 kg voltam. Egy szűk hete felhagytam a tornázással (vizsgákra készülök), de vasárnap-hétfőn és kedden futottam reggel (aránylag jó futó vagyok, nem szoktam kidőlni).Ma azonban ismét 65 kg voltam. Pedig odafigyelek a változatos étkezésre. Reggelire 2 főtt tojást v. rántottát v. Graham kenyeret ettem túróval vagy sonkával + zöldségek. Ebédre Jégsaláta valamilyen fehérjével. /sovány hús, jó minőségű virsli/ Uzsonnára natúr joghurt (néha 2db), Vacsorára szintén saláta és túró. Nem ettem nagy adagokat, az anyagcserém is helyrejött. De a mérleg mégis 65nek mutat, pedig ennyi idő alatt izmot sem lehet építeni. Édesítőszert használok, lehet egy kicsit sokat, de annak elméletileg nem kéne befolyásolni a fogyást.

176cm vagyok, derék:73, mell 91 csípő 94 Még 3kg lenne a cél.


2010. jún. 10. 08:53
 1/10 anonim ***** válasza:

1. nem kg-ban kell mérni a fogyást, hanem tükörbe nézel és látod hogy még mennyi ZSÍR van rajtad - mert a kilók hazudnak, ui az izom nehezebb mint a zsír, viszont az izomtól lesz formád - míg a zsír csak lóg

2. ez az étrend nem jó. egyrészt ki kellene számolni a fehérjeszükségleted (2,5 gr / tskg) és ez alapján kizárt hogy elég fehérjét viszel be ezekkel a kajákkal.

másrészről a kaják sem túl jók: virsli? abból nincs elég jó minőségű diétához, a sonka is valószínűleg disznóból van, a disznóhús meg zsírtartalma miatt kerülendő diétában

3. az édesítőszerrel nincs baj

4. a futás csak akkor jó aerob célra, ha edzett vagy, mert különben túl magas a pulzusod, és átlépsz kardió tartományba, ami nem éget zsírt


de összességében ha odafigyelnél, hogy heti 4-5 nap aerob + kiegészítésnek kardió/súlyzós edzés; kaja grammra kiszámolva, elosztva napi 5-6 étkezésre; folyadékszükséglet (20kgonként 1 lityó); rendes multivitamin - akkor biztos hogy nem lesz gond. és mégegyszer írom: ne a kg-okat nézd, hanem amit a tükör mutat!

2010. jún. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Eddig azt hittem, hogy elég fehérjeforrást eszek. Csirkemell/pulykamell/hal/virsli/túró. De akkor vacsorára is jön inkább hús, a virslit meg száműzöm:) Egyébként tényleg jobban mutatok a tükörben, de az inkább azért lehet, mert végre nincs felpuffadva a hasam:) Multivitamint+C vitamint+Biovannet is szedek. És 20 éves leszek, ha számít valamit.
2010. jún. 10. 09:09
 3/10 anonim ***** válasza:

Jégsalátát variáld mással, uborka, paprika, paradicsom, retek stb. Este is egyél valami husit, ha délben eszel csirkét, vacsira maradhat 1-2 db virsli. (A húgom rengeteget fogyott úgy, hogy minden maradt, csak vacsorára 2 virslit evett paradicsommal.)

Meg lehetne egy kis gyümölcs.

Az is gátolja a fogyást, ha nem eszel elég szénhidrátot.


És a műanyagot (édesítő) próbáld csökkenteni. Nem egészséges.

2010. jún. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 clint ***** válasza:

A virslit, túrót száműzd egy időre, nézd meg nem e megy nélkülük jobban... a túró lassitja az anyagcserét, a virsli pedig iszonyat zsíros..

Ellenben használhatod a szóját, vagy kajában vagy turmixban.

Rengeteg jó tulajdonsága van. Gyorsitja az anyagcserét, segit a narancsbőr ellen, a rák ellen, a legjobb a fehérjetartalma a fogyókúrához.

2010. jún. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Próbálom csökkenteni az édesítőt, a szóját pedig mindenképp kipróbálom. Már úgyis kezdett egyhangúvá válni a menüm:)
2010. jún. 10. 14:33
 6/10 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:

Nem kell 2,5 gr fehérje kilónként. Annyit a testépítők esznek.

Egyformán méred magad? Értem én úgy, hogy reggeli előtt, wc után? (Egy ilyen mérlegelés után este, vacsora után 2-3 kilóval nehezebb vagy)

2010. jún. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Reggel mérem magam, 1 héten egyszer. De lehet inkább "női gondok" állnak a háttérben.
2010. jún. 10. 15:35
 8/10 clint ***** válasza:

igen nem kell 2,5 grammot, enni fehérjéből, ezt aláírom.

A szóját csak azért javasoltam, mert könnyitheti a diétát is , aturmix meg jó édességpotló is, és fehérje is....

2010. jún. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A 2,5 grammot én mondtam, és ha nem edz akkor valóban fölösleges lenne. De itt szó volt rendszeres sportolásról, és írtam a heti 4-5 alkalmi aerob + kardió / edzőtermi kiegészítést. És mégsem mondhatja azt az ember, hogy egyen amennyit jól esik, mert azért van egy határ, ami alá nem szabad lemenni. Bonyolultabban: 1,5-2,5 gr fehérje edzés mennyiségétől függően. De fölösleges elaprózni a dolgot, kell a fehérje és punktum.
2010. jún. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 clint ***** válasza:
könnyen izmosodhat ennyi fehérjétől... A legtöbb nő emiatt nem eszik ennyit. A nőies karcsu alkat, nem egyenlő a férfias izmos alkattal... Béres Alexandra pl a legtőbb ember szemében férfias.
2010. jún. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!