Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megfelelő fogyókúra?

Megfelelő fogyókúra?

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni egy megfelelő étrend kialakításához,amivel sikerülhet is fogyni.Bár sokat olvastam már itt,de szeretném,ha még egyszer leírnátok a dolgokat.

Amit rólam tudni kell 172/70-72(nem tudom pontosan) vagyok.Úgy gondolom,hogy egy jó 10est le kellene adnom.

Amit tudni kell,hogy rendszeresen mozgok,bár sajnos nem annyit,mint régen,ezért jöttek fel részben a kilok.Szeretném újra felvinni a mozgásmennyiségemet,de úgy gondolom megfelelőbb étrendet kell hozzá használnom.

Amit leszögeznék,hogy a tisztességes ebédet azt meg szeretném tartani.Ha a család csirkepörköltet akar az lesz,én is azt fogom enni,persze nem olyan mennyiségben,mint most.Na és persze nem minden napra ilyen nehéz étel az ebéd.

Mit ajánlanátok,reggelire,vacsorára,miket kéne enni,miket kerülni(tudom,édesség,cukros cuccok,zsíros kaják,de ezen kívül?)Persze ez nem ideiglenesen lenne,hanem végleges étrend.

A válaszokat előre is köszönöm


2010. jún. 10. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2%

A legjobb fogyókra-ásványvíz napi min.3-4liter,naponta egy multivitamin tabletta!Ennyi-tudom visszataszító-de hatásos.Én orvos vagyok és tudom,hogy az orvosok ellenzik a 0-diétát.Én is 90kió voltam annak minden gyötrelmével.A 3.nap után teljesen elmlik az észségérzet!!4hét alatt 21kilót adtam le-lement a vérnyomásom,normál a cukrom,nincs hehézlégzésem!Most az eredmény után,amit be KEK tartani:Tilos-kenyér,tészta,szénhidrátok minimális!

Szabad:Hús-köret nélkül,zsíros is lehet,de ez is köret nélkül!Tojás-minden formában -kenyeér kifli nélkül.Édes gyümölcsök TILOS!Savanyúság-lehetőleg konzerv és nem friss!Most 72kg vagyok 3hónapja tartom!!Sok erőt hozzá-nekem sikerült!

2010. jún. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Orvos mi... hagyjuk már, biztos a józsin vett egy diplomát.

Lejjeb se lehet pontozni... Nehogy betartsd amit írt! Az előbbi kérdéshez(azt hiszem az volt, amiben egy elkeseredett 90kilós csaj írt) írtam egy jó hosszú választ, olvasd el. Neked is ezt tudom tanácsolni. És abban is írtam, hogy a reggeli és az ebéd legyen a főétkezés, úgyhos semmi gond nincs a pörivel, de lehetőleg ne tésztával, nokedlivel egyed! Inkább rizzsel!

2010. jún. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Második,köszönöm a tisztességes választ,megnézem amit a másikhoz írtál
2010. jún. 10. 20:31
 4/11 anonim ***** válasza:

Na azért van ilyen sok beteg ember az országban, mert ilyen orvosok kezelnek bennünket. Tényleg orvos vagy? És hol vetted a diplomád?

Nem lehet szénhidrátot enni? Ez valami vicc akar lenni? Szénhidrát igenis kell, hiszen abból merít energiát a szervezet. Mindenhez. A legalapvetőbb életfunkciókhoz is.

Persze az nem mindegy, hogy milyen szénhidrát. A fehér kenyeret és egyéb fehér lisztből készült dolgokat kerüld és helyette egyél teljes kiőrlésű kenyeret, barnarizst.

Zöldség jöhet minden mennyiségben. Gyümöcsöt is ehetsz természetesen, még édes gyümölcsöt is! Egyél sok fehérjét, sovány húst, tojást, sovány túrót, tejet, natúr joghurtot.

Este hat után már ne nagyon egyél.

Ha nem akarsz lemondani a hagyományos kajákról, ne tedd, csak igyekezz minél kevesebbet enni belőlük. Gondolok itt a rántott cuccokra, sült krumplira, lángosra stb. Rengeteg zsírt magukba szívnak.

A cukros üdítőket is jó lesz elkerülni, beleértve a gyümölcsleveket is, mert egészségesnek néznek ugyan ki, de tele vannak cukorral meg adalékanyagokkal.

Nasinak ehetsz Korpovit kekszet vagy egy kevés olajos magvat, kizárólag sótlan változatot és napi max. 10-15 szemet.

Nagyjából ennyi. Ha van még kérdésed, tedd fel nyugodtan. :) A "dokira" meg ne hallgass légyszíves! :)


Az első válaszolótól kérdezném, hogy ha ilyen hirtelen lefogytál, a bőröd hogy néz ki? Vagy esetleg plasztikai sebész vagy és rögtön felvarrtad magadnak a löttyedt, lógó bőrödet? :D

2010. jún. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jah, lehet plasztikai sebész:D Milyen jó,erre nem is gondoltam! (2. voltam:) )
2010. jún. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
7%

Én valóban orvos vagyok,és nem vásároltam a diplomát 6kemény évet lehúztam a SOTE-n utána 2 szakvizsgát szereztem-ez 2X4év.Én teljesen segítő szándékkal írtam.Amit leíetam az n Atkins-diéta,amit a NASA kiválóan képzett szakemberei dolgozták ki.Ahogy leírtam az erős megszorítások az eldő 2hét-első hónapra szólnak.Abban napról-napra leírják at ajánlott diétat-amit a siker reményéban be kell tartani.Az egyik válaszolónak írom,persze,hogy kell,hiszen az élet része.De a diéta első szigorú két hetében a szervezet a zsírt hasznosítja,zsírból alakít át szénhirátot.Cukor is keletkezik-nics éhségégérzet!Én amikor belvágtam bíztam a NASA-embereinek tudásában,nem csalódatam.Én teljesen segítő szándékkal írtam,mert én is átéltem a 90kilósok gyötrelmét-nem hittem,hogy enyhén szólva bántó válaszok érkeznek-ezek nagyon roszul estek.Talán még meg van a teljes leírás prezentáni tudom,de ez nem valószínű.A Google.ba beütve biztos talál az illető rengeteg irodalmat,talán le is lehet tölteni az egészet.Véleményeket ellenvéleményeket lehet olvasni.Higgyék el én is sokat küzdöttem,küzdök sok problémával.Nekem ez bevált-visszanyertem egészségemet,a bőröm sem ráncos,kisimul az szépen magátul!Ha valamit nagyon szeretek az életben az a finom ételek fogyasztása-de a mltkor leírt megszorításokat betartom!Töltsék le és mérlegeljenek.Higgyék el nem olyan vézses!!Remélem nem sértettem meg senkit!

Sok sikert a fohyáshoz-legyen az bármilyen-mert a 90kg valóban sok!

2010. jún. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást,de hálistennek 90 kg még azért nem vagyok:-)
2010. jún. 11. 07:37
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kisasszony!Nagyon köszönöm,hogy végre egy normalis választ is kaptam-és megköszönte válaszomat.Nem tudom,hogy a 90 kg-ot honnan vettem,lehet hogy még az előző levél fogyózájánál tapadt le a gondolatom!Magasságát és súlyát,most reggel nyugodtam átnézve-majdnem ideálisnak nevezhető.Mi még gy tanultuk,és most előttem a könyv,még érvényes-,hogy a testsúly 100 feletti részének mínusz 10%-a az ideális-Akkor az így alakulna 72-7=65!!Most nem akarok ismét az Atkins diétáról írni,hiszen Ön azt biztos töviről-hegyire ismeri!Az egyik-az lenne,hogy tart egy"szigorú"első hetet-ez 5kg-és akkor nyugodtan-mehet a strandra-ez most talán nem ajánlanám-hiszen már utazás előtt van.Tartsa be az abban leírt alapelveket-SZÉNHIDRÁT-

kevés,abból is ezeket a korpás-féleségeket válassza-nem olyan rosszak!Nyugodtan egyen korpás zemlés szendvicset,zöldséggel-a mennyiségre azért vigyázzon!Fogyasszon sok folyadékot-ne colát és édes francos gyümlcsleveket,hanem finom ásványvizet min.3-4 litert.Fagyit is egyen-de esetleg kérdezze meg nincs-e diabetikus-azok is nagyon finomak.Amikor én cukorbeteg voltam ezt ettem,mert én sem vagyok aszkéta..))és nagyon ízlett.Folytassa nyugodtan az Atkinst-annak megengedő fázisát-"pontokat egyen" és akkor nem vész kárba az eddig befektetett munka!A nyaralás is jól sikerül majd!/Én most ettem meg a reggelimet 2pár virsli mustárral,tea édsítővel és 1!! korpás zsemle.Finom és elég is volt/!

Kívánonok nagyon kellemes nyarást,jó pihenést relaxálást!

Dr.E.Á

2010. jún. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kisasszony!

Elnézést kérem,hogy mégegyszer megszólítom!Először is elnézést a néhány elütésért előző levelemben!Mint ítam nem akarom az Atkins diétát ismételni-de mint írja-egész napi tanácsot kér-Ebédre egyen gyakorlatilag bármit,de a pörkölt mellé próbálja ki ezeket a könnyű és nagyon finom olasz Durillo-tésztákat-ezek szénhidrátok ugyan,de sokkal kevésbé enegiadsak,mint a mieink-aztán mehet a pörkölt.))

Tegnap én mákostésztát ettem ebből Isteni vol!

Na nem szaporítom a szót!

Mégegyszer is jó nyaralást!

Üdvözlettel

2010. jún. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jesszus XDD

egyszerusitek neked:

este 6 utan ne kajalj

mozogj valamennyit

es probalj naponta 1200 kcal korul etkezni

viz, az jo minel tobbet vedelj be

az etelek kaloriatartalmat megtalalod ha raGOOGLE.zel


ezen kivul a tanacsom, hogy szedjel kalciumot, mert kalcium jelenleteben tortenik az izmok energiahoz valo jutasa(zsiregetes), es kb. vele 2X olyan gyorsan fogysz. a legtermeszetesebb dolog, amivel lehet fogyni. nem csodaszer, hanem csak 1 vitamin. en is kiprobaltam es bevallt.

masik: hidegvizes zuhannyal kb. 100 kcalt is elegethetsz 1 alkalommal, ha tobbszor csinalod eleg hatasos


az orvos valaszolonak: szerintem nem mindenkinek kenyelmes az Atkins dieta meg az hogy 2 hetig csak vizet igyon, meg vitaminokat zabaljon

hozzateve gyomorfekelyt is lehet kapni :S

2010. jún. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!