Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen lisztet ajanlanatok?

Milyen lisztet ajanlanatok?

Figyelt kérdés
Életmód váltásban vagyok és szeretnék kérni tanácsot a helyes lisztvalasztassal kapcsolatban. Probaltam a Szaffi fittes termekeket is mar , de nagyon jellegzetes utoize van. A sima zabpehelyliszt vagy rizsliszt sokkal inkabb hizlal mint pl egy Szaffis vagy egy Norbi updates termek ? Mert az biztos , hogy penztarcabaratabb megoldas , csak vajon celt ernek vele ? Koszonom a valaszaitokat.
2018. márc. 28. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Csak a kalóriatöbblet hizlal. A zabbal és a rizsliszttel nincs semmi baj, az utóbbiból a teljes kiőrlésű sem sokkal drágább... Én ezeket szoktam felesben használni, ha nagyon kell liszt (igazából sosem kell, de azért vannak ételek, amik keményítő nélkül problémásak. igaz, jobbára tápiókát használok, az is elég olcsó az én világomban, de a rizs, zab még inkább. nagyobb mennyiségnél, családi ebédnél jön be az utóbbi, a párom máshogy áll a lisztekhez, mint én s kevés dolgot sütök külön), felesben ugyanis valahogy kioltják egymás ízproblémáit, legalábbis számomra.
2018. márc. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
29%

A Szaffi meg Norbi lisztek csak parasztvakítás, ezektöl nem fogysz, csak még rossz ízü ételeket is eszel közben.


Fogyni akor fogsz, ha kalóriaminuszban vagy.


A legjobbak a normál lisztek, ha egészségesebben akarsz sütni/fözni velük, akkor részben használhatsz teljes kiörlésüeket.

Meg természetesen a mennyiségekre érdemes odafigyelni, ha nem ilyen ételekböl az az étrended nagy része, akkor semmi bajod sem lesz, ugyanúgy - vagy még jobban - tudsz fogyni, mint a különféle "fogyós" lisztekkel.

2018. márc. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

A Szafis liszt parasztvakítás? Jesszusom :D

Ha nem ismersz valamit legalább ne mondj róla semmit.

Szafi ételérzékenyeknek fejlesztette ki a termékeit (mint pl én is) nem olyan rég kezdték el szélesebb körben használni a termékeit a fogyni vagy csak egészségesebben élni vágyók.

Mindkét kezem kell hozzá,hogy fel tudjam sorolni mire vagyok érzékeny vagy allergiás.

Szafi termékei egy olyan embernek mint én maga a csoda, hogy valaki vette a fáradtságot és olyan pl. liszteket kevert ki amiben szinte semmilyen allergén anyag nincs és bármit el tudok belőle készíteni úgy,hogy semmi bajom nincs tőle! (ellenben Norbi termékeivel amitől még rosszabbul voltam)

Úgyhogy kedves válaszoló kérlek ne mondj véleményt egy olyan dologról amihez nem sok közöd van.

Vagy egész egyszerűen csak nézd meg a Norbis és Szafis termékeknek az összetevőit, ha valamennyit értesz a táplálkozáshoz egyértelmű lesz a különbség, ha nem akkor persze kínai lesz.


Kérdező. Attól függően válaszd meg a liszteket,hogy mi a célod. Ha csak fogyni szeretnél akkor édes mindegy milyet használsz, mert kalóriában kevés az eltérés (Szafi, Norbi lisztjeit most nem vegyük ide, mert ezek alacsonyabb kalóriatartalmúak szinte minden esetben).


Ha az egészségedre is szeretnél figyelni akkor csak teljeskiőrlésű liszteket,álgabona liszteket, magliszteket használj.

Amit érdemes figyelned ha látsz egy lisztet ami mondjuk látod,hogy kalória csökkentett. Nézd meg,hogy mit is jelent ez pontosan. A legtöbb esetben úgy érik el a kalória/szénhidrát csökkentett állapotot,hogy a hiányzó szénhidrátot keményítővel pótolják (lásd Norbi lisztek) ami marhára nem jó, ami rosttal vagy fehérjével (magliszt) van dúsítva na az a jó!

A másik pedig, ha megnézed az összetevőket és az első helyen búzaliszt, másnéven BL55 szerepel akkor nyugodtan vissza is teheted mert azt jelenti,hogy abból van belőle a legtöbb.

Rövidre zárva, szerintem a legszélesebb körűbben felhasználható egészséges alternatíva az a zabliszt/zabpehelyliszt.

Bármit lehet belőle csinálni.

A rizsliszt sem rossz,de abból csak a barna, a sima pontosan ugyanolyan mint a fehérliszt, sőt a glikémiás indexe még magasabb is.

Ha esetleg még lenne kérdésed szívesen válaszolok rá, a problémáimból kifolyólag "kénytelen" voltam nagyon mélyen beleásni magam a táplálkozást illető kérdésekbe :)

2018. márc. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A sima rizsliszt sem olyan, mint a bnúzaliszt, azért a gluténmentesség nem mindegy. De nagyjából egyetértek az előttem szólóval.

Kár, hogy nekem a szénhidrát a gond, viszont a magliszt és a sok rost túl rossz ízű vagy más és általában rém drága eredményt ad, de mértéket tartva és trükközgetve azért működik a dolog. Nem lisztdús ételeket kell élni.

2018. márc. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!