Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet úgy fogyni, hogy jóval...

Lehet úgy fogyni, hogy jóval kevesebb édességet eszek, és később itthon tornázok egy kicsit?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kövér, csak skinny fat (167 centihez 57 kiló), meg mellette egy lusta disznó.

Elég sok édességet eszek, mindennap nasizok valamit, szerintetek ha ezt lecsökkentem, és még itthon végzek pár gyakorlatot, az elég a fogyashoz, vagy ahhoz futás kéne, esetleg konditerem?

A hasamon, csípőmön, fenekemen, combomon van a sok felesleg.


2018. ápr. 1. 14:01
 1/5 anonim válasza:
35%

Ha fogyni akarsz, tegyél érte, ne keresd a kibúvókat meg hogy hogyan kéne lecsalni. Állj fel, indulj el futni. Az étkezésen is múlik, próbálj kevesebb szénhidrátot, cukrot, zsírosat enni.

Igen, ha nem eszel annyi édes szart, nem leszel még dagadtabb, de fogyni nem fogsz úgy, max csak akkor ha hetekig nem eszel és a szervezet elkezdi majd fogyasztani a zsírt ami a hasadon van. De mivel ha nem eszel le gyengülsz, össze eshetsz, ezért egyél normális kajákat, és kezdj el mozogni. Ha meg nem kell sokat fogynod, hidd el ha aktívan mozogsz mondjuk 2-3 hétig már bőven le fog menni a zsír, persze csak ha a táplálkozás is jó. Futás után fogyassz fehérje turmixot, vagy ha nincs akkor egyél k_rva sok fehérjés ételt. Pl tojások, húsok, rizs stb..

2018. ápr. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha jelenleg állandó a súlyod, akkor az élelem csökkentése fogyást fog eredményezni.
2018. ápr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A plötyi, skinny fat testnek a legjobb barátja a kondi.

Minőségi szénhidrát, sok fehérje, zöldség, minőségi zsír és a súlyok.

2018. ápr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne fogyj, feszesíts. A skinny fat pont, hogy az, amikor vékony vagy, de plötyi.

Tehát több fehérje és súlyzós edzés. Így szép alakod lesz.

2018. ápr. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kalóriadeficit kell. Ha édességet eszel, de kalóriadeficitben, fogysz, ha édességet semmit, de túl sok mást igen, hízol, ez már csak ilyen.

Persze ettől még általában remek ötlet elhagyni az édességet (főleg a tipikus cukorbombákat) s rendes, tápláló, laktató ételeket enni visszafogottan. De csak az édesség elhagyásától még nem fogysz, ha mozogsz, akkor sem feltétlenül.


Nem kell futás, én pl. nem tudok futni, de fogyok, ha megoldom a kalóriadeficitet. Nos, ehhez nekem is mozgás kell, mert picikét nem tudok enni, de a mozgás lehet gyaloglás is (nekem csak az megy tartósan)... Ha sokat gyalogolnék, oda se kéne figyelnem, fogynék, de nincs kedvem heti többször fél napot hegyen túrázni... Intenzívebb mozgásból kevesebb is elég, ugyebár.


Pár gyakorlat szinte semmi kalóriát nem éget. Ha elég jól megmozgatod a nagy izomcsoportjaidat (pl. nagy súllyal guggolsz), az valamit segít az anyagcsere pörgetésén, de alapvetően nem ezzel fogyunk, főleg kezdőként, bébisúlyokkal nem. Viszont jót tesz, közlöd az izmokkal, hogy kellenek s még akár fejlődhetnek is. Később jól jön, amikor majd tömegelsz, mert skinny fatként azt is kell, de OK, ha előbb szálkásítasz, ez rajtad áll.

Mindenre eddz. Nem muszáj súlyokkal, saját testsúllyal is rendben van. S minimum valami séta, biciklizés legyen mellé. Az még lustán is megy, tapasztalat :)

2018. ápr. 2. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!