Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti hogy tudtok lefogyni?...

Ti hogy tudtok lefogyni? Ellenállni a kísértésnek?

Figyelt kérdés
A párom valami hihetetlenül édes szájú, rengetegszer hoz haza magával pékségből pogácsát, péksüteményeket, cukrászdai süteményeket, boltból csokikat, mert mindig kívánja. Így viszont nem tudok lefogyni. A mozgással nincs gond, meg nagyon az étkezésekkel sem, pl köretnek csak salátát eszem, sok zöldséget eszek meg néha gyümölcsöt. De képtelen vagyok megállni a nassolnivalókat. Minden egyes alkalommal megfogadja, hogy nem vesz többet, mert mondom neki, hogy ezt csak kb 2 hónapig kéne csinálnia. Vagy egye rögtön meg őket, vagy ne hozza haza, de másnapra mintha elfelejtené. Ti mit csinálnátok a helyemben? Hogy álljam meg?
2018. ápr. 9. 19:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%

Én nem állok ellen. Ma 6 pogácsát és úgy 2 fagyiskanálnyi jégkrémet ettem csokiöntettel, de ez miért befolyásolná a fogyásomat? Ma megvan az 1000 kcal deficit, odáig vagyok meg vissza. Azért nem ilyen a tipikus napom (abban több az édesség és nincs pogácsa)...


A saját nasijaimat, édességeimet eszem. A pogácsa szénhidrátbomba, de azt is én csináltam és zelleres, nem krumplis s pogácsa, úgyhogy azért fehérjetartalma is jobban van, mint a kenyérnek.


Ja, a párom édesszájúbb nálam és kb. heti 15-ször eszik édességet, csinál magának masszív gyors cukorbombákat. Tudod, nem muszáj neked is enni, ha ő eszik... S annyit, amennyit ő...

S mivel a saját korlátozott (egyféle) sütijei mellett én is csinálok neki sütiket, amik tetszenek neki, nem vesz magának (amúgysem eszik cukrot, ez előny, de ha enne, akkor sem ennék az övéből, mivel én nem eszem cukrot, életmódot váltottam).


NEM várhatod el, hogy ő ne egyen sütit, csak mert TE fogyni akarsz... Azért mégis, gondolkozzunk s legyünk tekintettel másra. A szolidaritásnak is van határa. Én sem borítanám a hedonista diétámat mások miatt.

2018. ápr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Oké, talán nem hangsúlyoztam ki eléggé a lényeget. Nem az a lényeg, hogy szidom a páromat, vagy hogy nekem muszáj annyit ennem, mint neki, hanem az, hogy képtelen vagyok ellenállni a hazahozott különféle dolgoknak. Ezzel van egyedül problémám.
2018. ápr. 9. 19:55
 3/13 anonim válasza:
100%
Nagyon sok egészséges, diétás receptek vannak fent interneten már. Csak a hozzávalókat kell megvenned és máris nem kell ellenállnod a péksüteményeknek. :)
2018. ápr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor önuralom. Vagy jóllakás vagy saját édesség, ami jobban vonz, mint amit hazahoz? Egészségtudatos életmódváltás, amiben nincs cukor? Akkor máris nem ételek a cukros sütik, nekem ez kiválóan működött kezdettől. Kinek milyen trükk jön be.
2018. ápr. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Én értem mit akarsz mondani, mert én is így vagyok. Diétázom de a férjem édesszájú lévén (és mert ő nem hízékony alkat) mindig hozza haza a péksütiket, csokikat. Édesszájú vagyok jó magam is, de mégis tudok nemet mondani. Eleinte azért mondtam nemet, mert leakartam adni 5 kilót. Leadtam. Utána azért mondtam nemet mert féltem, hogy visszahízok. Most azért mondok nemet mert van egy célom, hogy 20 kilót leadjak novemberig. Szépen haladok, (eddig fogytam 13 kilót) Most már ott tartok, hogy ha nagyon kívánok egy kis nassolni valót, akkor egy keveset eszek belőle heti egy alkalommal. Ez bevált.

Pl: heti egyszer eszek 1 db pogácsát vagy 2 naponta 1 kis csokiszelet.

2018. ápr. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy én valóban le akartam/akarok fogyni.

Itthon mindenki zabálja a sok hulladék kaját, mégsem ettem soha semmiből ha már nem fért a keretbe.

Sajnos ez ilyen...elkell határozni , hogy tényleg le akarsz fogyni , amíg ez nem megy addig sosem fogsz ellenállni a kísértésnek.

2018. ápr. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Elhatározás és kitartás.

Egyébként ha nagyon kívánod egyél belőle egy picit, egy felet/negyedet.

2018. ápr. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egy nagyon határozott "NEM" a nasikra, vagyis valamennyi belefér, de nyilván nem tömkelegével. A pároddal meg beszéld meg, hogy hozzon kedvére édességeket, de csak magának, mert te nem fogod megenni, felesleges pénzkidobás.
2018. ápr. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem barátnőm szörnyen édesszájú minden nap eszik valami édességet de az 1 tábla csoki az neki alap filmezésnél. Eleinte nálam is állandó kísértés volt a nassolni valók irányába de olyankor mindig mérlegelni kezdtem. Meg éri az a k...va csoki, hogy feleslegesen szenvedtem edzés után még 1 órát a szobakerépáron? Hát nagyon nem! Persze 2 hetente-hetente 1x eszek például süteményt vagy iszok pár sört a haverokkal.
2018. ápr. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is gondolj arra, h mennyire egészségtelen az a rengeteg cukor, zsír, vaj, feherliszt, adalékanyag..

Meg arra is, h 2 perc után mennyire rosszul fogod magad érezni a bűntudat miatt. Hát hol érne annyit az a péksüti??

2018. ápr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!