Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kezdjek diétába?

Kezdjek diétába?

Figyelt kérdés

Nos a helyzet az hogy le kellene dobnom kb 35-40 kilót..orvosnál voltam egyéb probléma miatt,és ő mondta hogy ideje lenne egy teljes kivizsgálásnak mivel gyerekkorom óta nem voltam orvosnál.176cm mags vagyok jelenleg 121kg.Megtörtént a kivizsgálás,laborleleten csak kettő volt megcsillagozva,gamma gt(97) kokedzterin 5.4 A doki csodálkozott hogy sokkal rosszabra számított..Viszont a vérnyomásom 130/80 és 170/105 között mozog.Ami már nem jó.Így diétáznom kell,viszont jelenlegi munkám miatt(csőhálózatszerelő)nem engedhetem meg hogy egy kiflit egyek reggelire,hisz fizikai munkáról van szó,napi 10-12 óra.Eddigi étkezési szokásom erősen magyarosnak mondható,reggelire általában kolbász,szalonna,disznósajt.Ebédre vmilyen húsos leves és második,leginkább disznóhús,vacsora szintén.Hétvégén pedig ugye előkerül a bogrács,tárcsa,kemencében való sütés,extra adagok és nem zöldségekről van itt sem szó.

Nagyon nehéz lesz számomra átállni,életmódot váltani.Mit ajánlotok,hogy kezdjem el ezt az egész diéta témát?



2018. máj. 8. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Kiflit miért is ennél, nem egy jó diétás cucc, makroösszetétele is elég rossz önmagában. A kolbász már kiváló, ha minőségi, csak nem tudom, hogy neked belekavar-e a koleszterinedbe, ehhez nem értek, az orvos nem mondta, milyen diétát kövess?


Zöldség azért általában erősen ajánlott az ember étrendjébe (óvatosan fogalmazok, mivel van, aki egy az egyben kihagyja és kutya baja, sokat kutatták már ezt, nem kötelező az egészséghez, csak necces nélküle). Hogyan tudsz zsíros húsféléket enni zöldség nélkül? Ez nekem mindig erősen fura volt. Vagy eszel azért? Mert az még a jobbik eset és nem tudom, mi baj az étrendeddel, ha a mennyiségek jók.

2018. máj. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia,köszönöm a válaszod.

Azt az egy kiflit amolyan példának szántam,én annyitól felfordulnék,van akinek elég egy darab sajttal.

A felsoroltak közül minden kiváló minőségű,saját,házi cucc,szslonna,kolbász,hurka,disznósajt.Hogy mennyire kavar a koleszterinbe..a fent leírt eredmény tegnapi.Kolbászt simán megeszek egy héten 2-3 kilót.Egyvreggelim pl,egy egészséges szál kolbász,vagy másfél szál,egy olyan 40-50 dkg kenyérrel..paprika,hagyma stb hozzá.

Eszem zöldségeket,nagy mennyiségben,a sárgarépától a kelkáposztáig mindent.Rengeteg zöldfűszert,petrezselyem,lrstyán szárzellert fogyasztok,akár nyersen is mint a nyulak.

Zsíros húsok,attól függ sült vagy főtt.Sültet körettel-kenyérrel.Főttet zöldségekkel,pl-húslevesből.Tehát én mindenevő vagyok.Mivel,monjuk úgy,parasztgyerek vagyok,mindig is tartottunk 2-3 hízót,100-150 tyúkot,kacsa-liba,birka,nyúl stb..én ezeken nőttem fel.

Tavaly nyár végén még olyan 95kg körül voltam,más melóm volt,többet mozogtam,messze dolgoztam,nem tudtam otthoni ételeket enni.De most hogy újra itthon vagyok így megy a kajálás most 120 felett vagyok.Nálam szerintem a mennyiséggel van a baj,példa:általában 2 házi tyúkból főzünk húslevest,nem keveset,rengeteg zöldséggel,az egyiket én eszem meg az ebédnél,nem normál tányér levest,sok tésztával.Délután a maradék húst az összes zöldséggel,leves is max 1-1.5 liter marad.Gondold el mi van ha babgulyást főzök bográcsban,lacipecsenyét,hentes tokányt...anyám mindig is mondta hogy egy négytagú családot kellene helyettem etetnie..:)

Lényeg az hogy megszállotja vagyok a magyar konyhának,ételeknek.Nagy-nagyon nehéz lesz a diétába kezdenem,emiatt is tettem fel a kérdést ti hogy kezdenétek bele..

2018. máj. 8. 19:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondolom férfi vagy (ha nem akkor elnézést) ezért nem fogom azt írni, hogy salátán élj, hanem inkább olyan ételek fogyasztásával próbálkozz aminek a kalóriatartalma alacsony, viszont laktat és sokat lehet belőle enni

A kenyeret hagyd el , kezdj el több zöldséget és gyümölcsöt enni, sajtokat és felvágottakat is nyugodtan ehetsz, csak csökkents a mértékén

Nézz utána, hogy a súlyodnak megfelelően miből mennyit ehetsz és ennek megfelelően válogasd össze a napi étkezéseidet

És nem tudom, hogy szoktál-e cukros üdítőket inni, ha igen, akkor válts vízre, mert az kalóriamentes, nagy mennyiségben nagyban segíti az anyagcserét ami fontos a fogyáshoz és engem laktat is

Tehát pl. iszok 1 pohár vizet reggel előtt és után (a reggelim tojás) és teljesen tele vagyok reggel, napközben pedig vizet iszom, mert nincs lehetőségem enni

Nem vagyok étkezési tanácsodó, de nekem ezek beváltak

Persze csak akkor kezdj fogyókúrázni, ha van hozzá elég kitartásod, akaraterős és önmegtartóztatásod

Mert ezek nélkül semmit sem fog érni

Ha valamit kihagytam és érdekelne akkor írd le, mert biztos vagyok benne, hogy nem sikerült mindent összegyüjtenem

Sok erőt és kitartást kívánok, ha mégis úgy döntenél, hogy belekezdesz

2018. máj. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elnézést,azt nem írtam,igen férfi vagyok 35 éves.Kenyeret lesz a legnehezebb elhagyni..rendben,próbálok alacsony kalóriatartalmú ételeket összeválogatni,amiből lehet bőven enni.Nem írtam hogy mi a boltból csak cukrot,lisztet,sót,mosószert,háztartási kellékeket stb vásárlunk,ételt sosem!Kenyeret magunk sütjük,ahogy írtam sokfajta állatot tartunk,azokat fogyasztjuk..ilyet hogy párizsi,virsli..isten ments.Nem fogyasztok semmilyen üdítőitalt,mindig csak sima csapvizet iszok.

Akaraterő megvan,őszintén megvallva régebben elég részeges voltan,dohányoztam,mindettőt egyik napról a másikra hagytam abba,és itt igazából már nem arról van szó hogy belekezdek-e vagy nem,muszáj belefognom,vagy egyszer összeesek valahol ha a vérnyomásom továbbra is ilyen tartományban lesz..köszönöm a jókívánságokat!

2018. máj. 8. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!