Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Igaz-e, hogy ha az ember a...

Alexa890610 kérdése:

Igaz-e, hogy ha az ember a normál testtömegének 25%-tól többet hízik, akkor már a bőr nemtud maradéktalanul visszahúzódni?

Figyelt kérdés

Nekem kb 55-60 kiló között van a normál testtömegem.

Tehát 13,75-15 kg között van az a felesleg,ami leadása után még ugyanolyan feszes lehet a bőröm, mint előtte.

Na de én terhesség alatt híztam 20 kilogrammot,55-ről 75-re.

Szülés után 1 évvel sikerült lefogynom 56 kilóra.

Valóban nem volt feszes a bőröm, de nem is edzettem, csak sokat gyalogoltam.

A hasamon volt a legproblémásabb a bőr.

Azóta eltelt 2 év.

Sajnos vissza szedtem 9 kilót, így most 65 kiló vagyok.

Mégis valamivel szebbnek látom a bőrömet, mint a 2 évvel ezelőtti fogyásomnál.

Mai naptól diétán vagyok, vagyis inkább csak azt mondanám hogy a kalóriaszámokra fogok odafigyelünk.

Napi 1600 kalóriát fogok enni, emellett sok gyaloglás és itthon erősítés(guggolás,fekvőtámasz, kitörés, hasprés).

Gerincproblémáim vannak, így sok mozgásforma kilőve nálam.

Van rá esély, hogy ezúttal már feszes legyen a bőröm fogyás után?

Hiszen már eltelt 3 év a szülés óta, rengeteget javult a bőröm állaga azóta.

Szülés után szószerint ráncos volt, mint egy 70 évesnek.

Már kisimult, csak érezhetően puhább, vékonyabb a bőr, mint terhesség előtt.



2018. máj. 28. 08:50
 1/7 A kérdező kommentje:

29/N 166cm/65kg

Első gyerek.

2018. máj. 28. 08:54
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen igy van.
2018. máj. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 90-ről fogytam vissza 60-ra pár hét alatt. Most 77Kg vagyok (nagyjából ez az ideális a magasságomhoz és az alkatomhoz) és semmi baja a bőrömnek.

40F

2018. máj. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az genetika, hogy kinek mennyire rugalmas a bőre. Akinek kevésbé rugalmas, annak a hízás mennyiségétől függetlenül megereszkedett marad a szülés után. Én az ikrekkel 14 kilót híztam (57-ről 71-re), és brutálisan nagy hasam volt (108 cm). Ennek ellenére nem lett kötényhasam, viszonylag feszes maradt a bőröm ( a szülés után 10 nappal már csak 1 kg volt rajtam). Igaz, kb fél év alatt "feszesedett" teljesen vissza a hasamon a bőr. Pedig nem vagyok fiatal, és volt ezen kívül már két másik kihordott terhességem is.

Ha szülés után is viszonylag visszaállt a bőröd rugalmassága, akkor a lassú, fokozatos fogyás után sem lesz megereszkedett.

2018. máj. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ilyen fix. Van, akinejk olyan rugalmas a bőre, hogy rengeteg fogyás után sem marad megereszkedett (az se mindegy, hogyan fogy, persze) s van, aki kisebb felesleggel, fiatalon is lógós bőrt hoz össze. A genetika komoly tényező.


Az sem mindegy, milyen a hízás. Ha 20 kiló felesleg eloszolva van vagy szinte mind hason, az azért más mértékű bőrtágulást jelent.

2018. máj. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon erősen vizesedtem a terhesség alatt és a szülés után is még hetekig duzzadtak voltak a lábaim.

Óriási hasam volt.

Folyton azt kérdezgették tőlem az emberek, hogy ikreket várok-e.

Egyébként a fiam normál súllyal született, 3150 gramm és 55 cm volt.

Kórházból hazaérve mértem magam és addigra lement 8 kg.

Aztán kb 2 hét alatt lement még 5 kg.

Ami maradt az már mind zsír volt, de az +/- 1-2 kiló ingadozásával meg is maradt egészen a szoptatás végéig.

Ezt a maradék felesleget adtam le végül összesen 6 hét alatt.

Nem lógott ugyan a bőröm, de nem is lett már olyan feszes, mint a terhesség előtt.

Ugye most 2 év alatt lassan híztam 9 kg-ot, viszont úgy látom szebb a bőröm állaga, mint 2 éve volt.


Nagyon aggódom, hogy -9 kiló után hogyan is fog kinézni.😕

2018. máj. 28. 16:01
 7/7 anonim ***** válasza:
A terhesség eléggé más, mint a sima hízás, hisz nagyon gyorsan, lokálisan nősz nagyot.
2018. máj. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!