Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudtok adni lefogyási tippeket?

Tudtok adni lefogyási tippeket?

Figyelt kérdés
Tornászni annyira lusta vagyok és a kaja az életem úgyhogy nem tudom mit csináljak! Ha segítenétek nagyon sokat érne nálam!

2018. jún. 13. 22:21
 1/8 anonim válasza:
Mindig csak egy nagyon kis célt tűzz ki magadnak, és fokozatosan növeld ezeket. Pl. "ma 8-10-ig nem eszem csokit", "gyalog megyek a postára kocsi helyett" stb. Ezenkívül igyál sok folyadékot és teát. Próbálj olyan ételeket fogyasztani, amelyek serkentik az anyagcserét.
2018. jún. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Márpedig neked kell rájönnöd, hogyan tudsz jókat enni és jóllakni kalóriadeficitben. Nem lehetetlen az még nagy haspókként sem, csak nehéz, tapasztalat :)

Jó életmód kell hozzá. De ami nekem bejön, az neked lehet durván rossz. Eleinte szénhidrátot csökkentettem, utána zsírt, majd étkezésszámot, mert kevés nagy evésnél nem akarok enni étkezések között, mert pompásan jóllaktam (ettől még akarhatok enni, de könnyebb ellenállni és könnyedebb étel is elég. megfelelő feltételek esetén).


Mozogni kell az egészséghez, de én se vagyok sportos. Ettől még tudok órákat mozogni, mert sétálni szeretek és kell is nekem az.

2018. jún. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem fog tetszeni a válaszom, de nagyon sokat kell mozogni, és kevesebbet enni.
2018. jún. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ha éhezteted magad a tested túlélőbe kapcsol és raktározni kezd, aka tovább nő a sgged. Ha viszont zabálsz ÉS edzel mellette, annyit eszel amit akarsz, energikusabb/fittebb leszel, az alakod is változik, belforsul az anyagcseréd, stb.
2018. jún. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
*felgyorsul :D
2018. jún. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Felesleges aggódnod. Ma már minden sz@rt pc módon kötelező elfogadni. Fogadd el szépen te is magad!
2018. jún. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Norman Bates ***** válasza:

Nezz utana a ketogen dietanak. Magas zsir es 20<gramm szenhidrat/nap. Par nap utan ketozisba kerulsz, vagyis glukoz helyett zsir lesz a fo energiaforrasa a testednek. 4-6 het utan pedig ‘zsiradaptal’ leszel, vagyis kb zsiregeto gep.

Kcal bevitelre figyelni kell, de par nap utan mar nem lesz etvagyad es a kivanossag is elmulik.

En majdnem 6 hete csinalom, eddig 10kg ment le. Nagyon finomakat kajalok, pl nyugodtan csinalj szalonnas rantottat reggelire egyel sok kemeny sajtot etc.

En vettem erythritol nevu edesitot, az ize olyan, mint a cukornak, 0 kalorias, nem emeli meg az inzulinszintet, azt hasznalom, ha valami edeset keszitenek.

Irj nyugodtan, ha erdekel bovebben.

2018. jún. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Aranyos a ketó, de azért nem mindenki fogy vele éhezés nélkül már az első hónapban, ez már csak ilyen.

Az eritrit szerintem nem hasonlít a cukorra, de ez ízlés dolga. Sokan utálják az ízét, ami szerintem nincs is neki, csak simán édes, de valami fura, semmilyen módon.


Ajánlani nem ajánlom, egyrészt nem mindenkinek való, másrészt nagy önfegyelmet vagy elhatározást igényel, roppant kemény a legtöbb ember számára, még ha jókat is lehet benne enni (annak, aki nem ragaszkodik nagyon a szénhidrátokhoz és szereti a zsírt. de nem nagyon, mert túl sok zsírral nem fogyunk). Nekem ideális fizikailag, meg szuperek az ételek is, de több év szénhidrátszegény étrend kellett hozzá, hogy bírjam, előtte zombi lettem 2 nap alatt. Mások meg hetekig kómás aggyal mászkálnak és eleinte brutális cukoréhségük van (mindkettő nagyon tipikus, rengeteg beszámolót olvastam már, évekig ketós fórumokon lógtam). Ez azért nem a legkönnyedebb életmódváltások egyike.

UTÁNA már szuper annak, akinek ez való. Akinek nem, az szenved tőle hónapok után is. De az emberek többsége visszatér a szénhidrátosabb táplálkozáshoz, miután lefogy, az mégiscsak szabadabb... Sokan persze vissza is híznak, de ez már más történet, nem a ketó hibája.


Ha ebbe az irányba akarsz lépni, kérdező, mert sokakhoz hasonlóan a szénhidrát nem annyira jól laktat téged, akkor inkább finomabban csináld... Bár próbálkozni lehet, sokaknak bejön a nagy ugrás is. Én nem bírtam volna ekkorát, az fix, totálisan át kell alakítanod az étrendedet, kidobhatod a régi recepteket és érdekes kihívás egy szénhidrátimádónak és magadnak főzni egyszerre (megoldható, ha van közös nevező, de azért nem a legkönnyebb műfaj ez).


Őszintén szólva nem hiszem, hogy normál, keveset változtatni hajlandó embernek extrém diétákat kellene ajánlani, főleg ismeretlenül. Sokaknak a szénhidrát ad energiát az edzéshez is. Bár a kérdező edzeni sem akar, de szerintem kellene neki.

2018. jún. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!