Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a baj az édesítőszerekkel?

Mi a baj az édesítőszerekkel?

Figyelt kérdés

Sok mindenki az mondja műanyag íze van, szerintem egyáltalán nincs. Én annyira megszoktam, hogy sima cukros dolgokat nem bírom megenni, annyira émelyítően édesek. Alig használok édesítőt, pl: 1,5 l teába 12-13 szem édesítőt rakok, de mikor már megszokom az ízét megpróbálom csökkenteni egyszer eljutok a sima teához is :)

Egy nap ha 20 szem édesítőt elhasználok akkor sokat mondok, egyébként már csináltam édesítővel tortát is, és a vendégek azt mondták, hogy kifogástalan a torta, sem nem émelyítő édes, se nem savanyú, szóval tökéletes. (Persze nem tudták, hogy édesítős a torta.) Szóval nem viszem túlzásba, és úgy veszem észre, hogy egyre jobban szeretem a természetes ízeket. Pl.: ha epres joghurtot csinálok, akkor nem édesítem meg.

Miért támadják mégis annyian az édesítőszereket?


2010. jún. 17. 16:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
mert műkaja...én inkább mézet eszem ;)
2010. jún. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A tartósítószer, színezéket, aromák, ízfokozó bigyók is műkaják, és azokkal nincs akkora balhé, mint az édesítőszerekkel.
2010. jún. 17. 16:10
 3/18 A kérdező kommentje:
Én édesítőt eszem, de kerülöm az adalékanyagokat. :)
2010. jún. 17. 16:11
 4/18 anonim ***** válasza:

A színezékekkel, ízfokozókkal és tartósítószerekkel is sok "balhé" volt, van és lesz is.

A mesterségesen előállított molekulák nem feltétlenül hatnak jól a szervezetre. Mivel ezeknek más a molekulaszerkezete, mint a természetes anyagoknak, és állítólag a testünk nem tudja őket normálisan feldolgozni, lerakódnak a szervezetben és bajokat okozhatnak. Az édesítőszerek is ugyanezért károsak sokak szerint. Ráadásul szerintem édesítőszerből pl. egy tortába sokkal több kell, mint amennyi tartósító vagy színezék van az átlag kajákban, szóval még többet is fogyasztanak belőle az emberek.

Másik probléma, hogy az édes íz bizonyos folyamatokat, pl. inzulin-termelést vált ki, és ha közben nem kerül be cukor a szervezetbe, akkor megkívánod az édeset, és csomó szénhidrátot fogsz kívánni, vagy egy idő után a test összezavarodik, és felbomlik az inzulin-háztartás, aminek akár hízás is lehet a vége, hiába nincs kalóriabevitel.

2010. jún. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
én sem eszem cukrot már jópár éve. ha kell édesítőt használok.volt olyan aminek tényleg rettenet íze volt de a legtöbb sztem egész jó. nekem sem tűnik fel ízre hogy az van a kávémban/teámban vagy a sütikben és nem cukor.
2010. jún. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
jah utolsó vagyok. azt hozzáteszem hogy én nem vettem észre magamon hogy kívánnám a szénhidrátot csak azért mert édesítőt használok. és nem is leszek éhes tőle.
2010. jún. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
16:10 olyanokat sem eszem ;)
2010. jún. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Már a szádban metilalkoholra bomlik, ami idegméreg.
2010. jún. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
16:28 inkább nézz bele a kémiakönyvedbe, hülyeségek magyarázása helyett
2010. jún. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Több lépcsőben, de metilalkohol lesz belőle, de ha megmondod melyik kémia könyv, elolvasom.
2010. jún. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!