Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A biciklizés vagy a görkorcsol...

A biciklizés vagy a görkorcsolyázás fogyaszt jobban?

Figyelt kérdés
Biciklizni 8-10 km-t szoktam ilyenkor nyáron, napi szinten. 1 hét után sem veszek észre változást, de most úgy döntöttem ezt a távot görkorcsolyával teszem meg. Mikor lesz valami eredmény? Jobban meglátszik majd?

2018. júl. 4. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem az a lényeg, mennyit mész, hanem, hogy milyen terepen. Sík terepen mehetsz 40-50 kilométereket, szinte semmit nem fog érni ahhoz képest, mintha nekivágnál egy néhány kilométeres távnak dombok közt.
2018. júl. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Változás majd akkor lesz, ha megfelelően kajàlsz.

Egy hét amúgy is semmi, a pluszkilók se egy hét alatt jöttek fel.

2018. júl. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
95%

de, fogod érezni. de nem azonnal

amikor biciklivel jártam melóba megvolt a heti 100 km

nem is lihegtem a busz után futva

2018. júl. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nagy kerék (bicikli) kevesebb izommunka, kis kerék (görkori) több izommunka ugyanazon a távon.
2018. júl. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
95%

Ahoz hogy leadj pár plussz kilót először az étrendeden kéne változtatni. Mert ahoz hogy fogyj pontosan nem tudom hány %-át teszi ki az étrend és a mozgás de az étrend jobban számít. Persze a mozgás is számit de sima egyenes helyen (legalábbis a bicikli) nem sokat ér. Mivel nekem korcsolyázás után eleggé izomlázam volt (jobban mint biciklizés után szokott persze ez távolságtól meg a dombokzól is függ) ezért gondom hogy a görkori jobb lenne. Amúgy 1 hét után ne sok mindent várj. Főleg ugy hogy hetente 1 kg ami "normálisnak" számít. Az első hetekben lehet ez több lesz de utána ez le fog csökkenni max. 1 kg-ra. Szóval mint írtam próbálj az étrendeden változtatni. Nézz a nezen megfelelő étrendet és szerintem a görkori hatásosabb lesz.

Remélem tudtam segíteni!

2018. júl. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én más szempontból a bicajt ajánlanám. Biztonság, hasznosság. Meg a bringán csak tudsz állítani sebesség, erőátvitel, vagy nehéz csomagot viszel.

Ha a bringával nem látsz változást, akkor a szerintem a korival sem fogsz. Az intenzításon kell változtatni. Ha nem bírod hosszútávon, akkor csináld szakaszosan. Jól hajtsd meg, ahogy bírod, aztán gurulj. Én a bringát még cipeltem is 4. emeletre stb. kerestem az emelkedőket. Nekem csak akkor látszott, amikor diétáztam is. Sok fehérjét és zöldséget ettem. Ittam sokat, egyszer voltam rosszul a megterheléstől.

2018. júl. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!