Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki, ha csak 4-5 kiló felesleg...

Aki, ha csak 4-5 kiló felesleget szed fel, miért nem kezd el már akkor fogyókúrázni?

Figyelt kérdés
Miért hagyja elereszteni magát?
2018. júl. 22. 15:23
1 2
 1/18 anonim válasza:
59%

Aki akar fogyókúrázzon!

Mit hívunk feleslegnek?!

Egy kis húsi nem árt!

2018. júl. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Rajtam 5 kilo plusz van, leadni nem sikerül, de szinten tartani igen. Egyszerűen nem értem, sokan miért hagyják, hogy bekövetkezzen a kóros elhízás?
2018. júl. 22. 15:59
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Egy szinten túl én sem értem, de nekem pl. fel se tűnt az első 10 kiló, sosem voltam vékony.

Utána pedig nem érdekelt.

Majd pedig fogalmam sem volt, mégis hogyan tudnék kevebbet enni (sportos nem voltam, de napi 2-3 órát azért mozogtam).

30 kiló pluszig mentem fel, ami nekem az égvilágon semmi problémát nem okozott, semmilyen téren. A hegyi túrázásban nem akadályozott, beteg nem lettem, szép pedig vékonyan se lennék soha. Persze nyilván egészségesebb nem cipelni ennyi felesleget...


De amikor életmódot váltam, megragadtam az alkalmat, hogy tudok fogyni és fogytam s most már sosem hagyom el magam, még némi sport is bejött, bár az csak újabban.


A páromon most van bő 5 kiló plusz. Nem tud fogyni. Éhezni nem akar, ha pedig jóllakik, akkor hiába fut napi másfél órát... Étrendtől teljesen függetlenül van ez.

2018. júl. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező!


Aki, ha csak 4-5 kiló felesleget szed fel magára, miért kezd el rögtön fogyókúrázni, amikor esetleg úgy nem is szép se nem vonzó!?


Átlagos külsejű emberből rengeteg van, de szép, párnázott példányból igen kevés és miért kellene mindenkinek vagy kórosan elhízottként vagy ronda soványként élnie - arany középútról még nem hallottál?!


Van, aki szereti az életet, a jó kajákat és inkább él le 10-20 évet szabadon, mint 50-et salátán miközben a kövéreket fikázza.


Ráadásul nem is mindenki dolgozik 8-4-ig irodán, hogy aztán az elgémberedett seggét konditeremben nyújtóztassa, mert pl. rengetegen végeznek fizikai munkát, meg túlóráznak orrba-szájba, éjszakai műszakba, össze-vissza stb hozzá órákat ingázva és tudod, ha csak alvásra jut idő, az ember örül, ha él meg bekap menet közben pár tartalmas gyors kaját, nincs mindenkinek annyi ideje a külsejével foglalkozni, valakinek más problémái és még ha esetleg csupán csak gyenge akarata van akkor se, nem kellene ezért lenézned mindenkit, aki "elereszti" magát.


Mindnyájan különbözőek vagyunk és nem lehet mindenki a valakik által megszabott ideális testsúlytáblába bekeretezve.


Egyébként is, honnan tudni, hogy valakinek mi az ideális testsúlya, csak mert pár befolyásos tudós csinált egy táblázatot - figyelembe nem véve az egyéni arányokat, adottságokat, genetikai állományt stb.?!


Testépítő haverom is már rég nem ideális tartományban van a súlyát illetően, pedig csupa izom, na akkor miről beszélsz te, mi a felesleg?! :XD


Igen, sokkal könnyebb csak 4-5 kilót ledobni, mint aztán 40-et, de nem tudhatod, hogy kinél-mi vezetett el odáig, milyen életutat járt be és sokszor az egyéb problémák miatti elkeseredettség, a nagyfokú stressz, a rendszertelenség, az evéskényszer, meg még mi tudja, hogy mi, de számos ok miatt "hagyja" magát padlóra küldeni.


Remélem, kimerítő választ kaptál a kérdésedre és hagysz lógva mindenkit.

2018. júl. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
45%

"A páromon most van bő 5 kiló plusz. Nem tud fogyni. Éhezni nem akar, ha pedig jóllakik, akkor hiába fut napi másfél órát... Étrendtől teljesen függetlenül van ez."


1. Tudna fogyni, csak nem akar.

2. Éhezés nélkül is le lehet fogyni. Én is úgy fogytam le, közben baromi jókat ettem.

3. Mi az, hogy ha jól lakik, utána hiába fut másfél órát? Ezt a hülyeséget honnan szedted össze? :D:D

2018. júl. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
45%
mert minek, az nem veszélyezteti az egészségét...
2018. júl. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

Mi a francot jelent univerzálisan ez a kérdés?

Valakinek ez a testtömegének 20 valakinek csak 5 %-a, és egészen máshogy néz ki egy 160cm-es emberkén mint egy 200cm-es emberkén ugyanaz a tömeg.

Tegyük fel, most van valaki 10%-os testzsíron, akkor abból mennyi a felesleg? 5? 6? 7? 7+? végül is le lehet menni annyira(azaz 5-4-3-ra), de még a testépítők is csak versenyre szárítják be magukat.

A legtöbb embernek vagy kényelmes az 5-10%, vagy nem de vagy ideje, vagy ereje, vagy lehetősége nincs módosítani. Mert pénzhiány vagy mert túlóra, vagy mert influenza, vagy mert tanul...

2018. júl. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Mert 4-5 nem nevezhető feleslegnek, hanem teljesen rendben van még.

Rajtan elméletben 8 kg lenne, ehhez képest azzal a súllyal se mellem, se seggem, semmim nem volt, egyáltalán nem éreztem jól magam a bőrömben, míg most sokkal jobban nézek ki, nőiesebb az alkatom, de senki nem gondol kövérnek.

2018. júl. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igen, valóban %-ban kellett volna beszélnem, tehát, ha valaki felvesz a "rendes" testtömegére 10 %-ot, már ott el lehetne kezdeni a visszafogást. (Nem koplalást!, csak más ételek fogyasztását). Miért várja meg valaki, hogy túlhízzon? A finom ételeket én is szeretem, és bizony megengedek egy kis habzsi-dőzsit, de nem mindennap. Az meg, hogy valakinek a túlsúly nem veszélyezteti az egészségét, nagyon nem igaz, a legnagyobb rizikófaktor!
2018. júl. 22. 20:42
 10/18 anonim ***** válasza:

#5: Csak leírtam pár tapasztalati tényt. TUDOM, hogy lehet éhezés nélkül fogyni, én is jóllakottan, nagy adagokkal s a kedvenceimet éve fogytam, megfelelő étrenden. De neki minden étel kb. egyformán laktató, a cukor, a zöldség, a tojás is.

Való igaz, nagyon keményen nem akar lefogyni, mert akkor éhezne pár hetet és kész.

Nem hülyeség, sok hónapja napi másfél órát fut (vagy biciklizik, mindezt nem sima terepen és hegymenet is van bőven), könnyű fizikai munkát végez s épp csak annyit eszik, hogy ne éhezzen (ami sajnálatos módon közel 3000 kcal, de lehet, hogy el is éri ma már, ritkán számolom ki). Nem fogy. Kizárólag az estét végigéhezve tud fogyni, tapasztalat, márpedig sokféle étrend, elosztás ki lett próbálva. Most már hétvégén is fut és egyre hosszabb biciklitúrákat iktatunk be, remélem, 50-100 km-nél már lesz némi változás, de ez nem biztos. Úgyhogy marad pocakos, egyelőre. Annyira azért nem vészes a helyzet. Ha minden kötél szakad, majd tömegel egy kicsit, a többlet izom növeli a kalóriaigényt, persze potenciálisan a jóllakáshoz szükséges ételmennyiséget is.

VAN, aki kalóriadeficitben éhezik, mindentől függetlenül, másoktól is hallottam már ezt, csak viszonylag ritkán. Sajnálom is őket, a legtöbb ember jó étrend és elosztás mellett nem szenvedi meg ennyire a dolgot. De hát az élet nem fair.

2018. júl. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!