Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki, ha csak 4-5 kiló felesleg...

Aki, ha csak 4-5 kiló felesleget szed fel, miért nem kezd el már akkor fogyókúrázni?

Figyelt kérdés
Miért hagyja elereszteni magát?
2018. júl. 22. 15:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, a nagy felesleg valóban egészségtelen és keveseknek áll kicsit is jól.

De 10 kiló szépen eloszolva szexi is lehet, egészséges is. 4-5 kiló pedig oly kevés, hogy két ember ízlése lazán eltérhet ennyire. Nem kell mindenkinek szálkásnak lennie, egy kis fedettség még belefér.

Persze van, aki 2 kiló pluszt már nem visel el, de van, akit tényleg nem zavar +10 kiló, ezzel még nincs bajom.

A +50 kiló magyarázgatása zavar, mert az igenis probléma már, rég...

2018. júl. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Pont ezt a kérdést böngésztem az imént, örülök, hogy más is úgy gondolja, hogy a lustaság áll a dolgok döntő hátterében. Igen, én is dühöngtem már amiatt, hogy egy önmagát elhanyagolónak eszem ágában sincs a tb-jét rendezni.

2018. júl. 22. 23:13
 13/18 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem voltam egyértelmű, én arra akartam kilyukadni, hogy még "csírájában kell elfojtani" az elhízást; ergo 10 kg-ot könnyebb leadni, mint később 30-40-et.
2018. júl. 22. 23:16
 14/18 anonim ***** válasza:
10es komolyan beszélsz? Csodálkozol, hogy több mint 3000 kcalt eszik és nem fogy? Micsoda meglepő.
2018. júl. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
#10-es: Komolyan csodálkozol, hogy 3000 kcal-t eszik a párod és nem tud fogyni? Azt meg nem hiszem el, hogy ha nem eszik 3000 kcal-t egy nap, akkor éhezik, max azt érzi éhezésnek, hogy sosincs degeszre tömve a hasa. Biztos jól hozzászoktatta a szervezetét, hogy mindig degeszre eszi magát, kitágult a gyomor. Így persze, hogy azt érzi, éhezik, holott nem is. A párod azért kövér, mert nincs szüksége egy nap 3000 kcal-ra, de mégis annyit eszik. Ha szüksége lenne rá, akkor nem zsírként rakódna le, hanem felhasználná a szervezet. Degeszre zabálja magát minden nap, és csodálkozik, hogy nem tud fogyni, kész röhej:D Tudna fogyni, csak nem olyan elszánt, hogy akarna.
2018. júl. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#13


Szerintem alapvetően 3 eset van:

- Lusta/Nem érdekli

- Érdekli, de nincs épkézláb lehetőség

- Próbál csinálni valamit, de teljesen hülyeség, és kontraproduktív, és ront vele a helyzeten


Nekem anno a 2. és a 3. volt


Nem volt időm és lehetőségem középiskola idején elmenni edzeni, vagy megfelelően enni (egy átlagos napon 5-kor keltem, 6-kor indultam, és 5-re értem haza, nem volt étkezési lehetőség, illetve papíron volt az, hogy a 10 perces szünetben elmész a 20 percre található étkezdéjébe egy másik oktatási intézménynek, egyébiránt tiltott volt órák befejezése előtt elhagyni az intézményt, és "normális kaja" vagy melegítési lehetőség nem volt bent. Ez azt jelentette, hogy 6 az, amikor "elkezdhettem tanulni", ami 8-ig tartott, ezután már sok lehetőség nem volt ...

De az megjegyzendő, hogy SOHA nem éreztem általában annyira rosszul magam fizikailag, még akkor sem voltam jól, ha egy "szar diéta" levitt egy 175cm/60kg-ig


Jelenleg pont olyan elképzelhetetlennek tartom azt, hogy ne étkezzek normálisan, vagy hogy ne járjak heti 4 napot edzeni, mint amennyire elképzelhetetlennek tartottam anno, hogy elmenjek.

Arról nem is beszélve, hogy az akkori "diétázási próbálkozások" inkább a maradvány izomtömegemet rombolták, szóval egyre gyorsabban híztam vissza.

Amikor elkezdtem végül edzeni látszódott, hogy közel 0 erőről kell indulnom, viszont azóta a nagyobb izomtömeggel jóval könnyebb "nem hízni" azaz tartani, vagy fogyni, még akkor is, ha pl betegség miatt ki kell hagynom pár hetet.


#12

A kérdéshez, számít a genetika, de nem úgy.

Van aki könnyebben pakol magára súlyt (izomtömeget és zsírt is), ha elmész egy edzőterembe két csoport lesz:

- az egyik aki nem nagyon tud hízni (vagy abszurd + 2-3k napi kalóriatöbblettel)

- a másik aki nem/alig tud szálkásodni

Kb olyan, mintha a bevitt kalóriamennyiséget az első esetében 0,2-0,5-ig terjedő számmal, a másik esetében 0,7-1-ig terjedő számmal "kellene szorozni" hogy az étkezés "eredményét" eltaláld.

Illetve a genetika meghatározó abban a tekintetben, hogy milyen jellegű sporttevékenységgel lehet "hatékonyabban"(több siker, kevesebb ráfordítás) eltölteni az időt.

2018. júl. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 4-5 kiló ehhez még kevés. Éppen egy előző kérdésnél fejtettem ki a véleményemet.

Nálam akkor jött el ez a pont, amikor a reggeli öltözések alkalmával eljutottam oda, hogy vagy lecserélem a teljes ruhatáramat 1-2 számmal nagyobbra, vagy változtatok.

68 kiló az ideális nekem, most 75 vagyok. Nemrég jött az elhatározás, hogy változtatni kell.

Voltam 58 is, de utólag belegondolva az már azért durva volt. Az a plusz 10 bőven jól áll!


Szóval én ezen a ponton mondanám azt, hogy nem értem miért nem változtat az ember, aki már egyértelműen észrevette, hogy rossz irányba halad.

2018. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne mérlegem,azt hinném ,hogy 1kg -t híztam,közbe 3-at.Szerintem lehet vki meghízok 5-6-ot ,de azt hiszi hogy az csak 2-3,és nem zavartatja magát.Amikor rájön ,hogy már+10-nél tart,megindul a lejtőn.Ez az én elméletem.
2018. szept. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!