Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Glutén és cukormentes diéta...

Glutén és cukormentes diéta alatt, mit egyek a táborban?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és holnap indulunk táborba. Már egy ideje glutén és cukor mentesen érkezem, és ezt nem szeretném megszakítani a nyaralás ideje alatt sem. Lesz menü meg ilyenek, (amiket nem tudok még, hogy mik lesznek), de arra az esetre, ha azt nem ehetném be kell vásároljak akkor előtte.

Itthon mindig sütök főzök magamnak, viszont 4 napra nem főzhetek magamnak előre. Aki tapasztalt már ebben, légyszi segítsetek, hogy mi az, amit nyugodtan ehetek, és azért a legtöbb boltban megtalálható.

Negatív hozzászólásokkal hagyjatok, légyszi.


2018. aug. 5. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Zöldségfélék mindenhol vannak, ebböl salátákat tudsz készíteni, esetleg sajtfélékkel (keménysajtok, feta, krémsajtok), virslifélékkel, sonkával (az elsö napon esetleg elöre lesütött és amgaddal vitt csirkemellel) tudod dúsítani - ezeket nem kell fözni, csak összekeverni. (Javaslom, hogy ecetet, olajat, alapfüszereket kisebb üvegekben vigyél magaddal)

Körítésekböl a krumpli, rizs, zöldségköretek mindenképpen ehetöek, a húsfélék szintén, ami problémás lehet, az a tésztafélék, fözelékek, levesek (rántás, habarás miatt), a saláták esetében az öntetben lévö cukor az, ami nem fér bele - esetleg kérheted a salátákat öntet nélkül, ha hajlandóak erre.

A desszertek értelemszerüen kiesnek, a reggeli-vacsora esetében a kenyérfélék szintén. Vagy viszel magaddal gluténmentes kenyeret, zsömlét, kétszersültet, vagy itt is zöldségfélékkel kell pótolni, amit esetleg elözö este megpárolsz, vagy megfözöl, ha van rá lehetöség, ha nem, akkor marag nyersen, vagy salátának.

Egyelöre ennyi jutott eszembe, ha valami még elökerül a fejemben, vagy kérdésed, van, akkor újra írok.

2018. aug. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Sajnos azt sem tudom, hogy lesz-e ott olyan hűtő amit mi is használhatunk.

2018. aug. 5. 11:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Éppen azért írtam, amiket felsoroltam, ezeket ugyanis nem kell hütöben tartani, csak egyszerre ne vegyél többet belölük, mint ami este meg másnap délelött elfogy. Többször kell ugyan boltba menned, de símán megoldható.
2018. aug. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!