Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezik kalóriaszegényebb...

Létezik kalóriaszegényebb étcsoki?

Figyelt kérdés
Nem viszem túlzásba viszonr napi szinten megkívánom a csokit 2 kockát szoktam enni . Létezik olyan amiben mégsincs annyi kalória? Esetleg ha itthon csinálnám kakaópor+nyírfacukor+vaj vagy tej összemelegítésével keveseb kalória lenne a végeredmény ? Egyéb ötlet? Gyümölcsöt eszem eleget azt ne írjátok kérlek csoki helyett.Kifejezetten az étcsokoládé ízére vágyom ilyenkor
2018. aug. 5. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez fából vaskarika lenne. A csoki zsíros, ez természetes és jó. Ha lágyabb a cucc, az már nem csoki lesz, bár attól még lehet finom. Nekem is van egy receptem, ami kókusztejre épül és kalóriaszegényebb a csokinál (persze azért így is zsíros, csak sok víz is van benne). Finom, de nem annyira, mint a zsírosabb csokifélék és persze több is kell belőle. Csak akkor alkalmazom, ha kifejezetten mennyiségre vágyom, máskor sokkal, sokkal jobban megéri a csoki.


Ha esetleg a kakaóra vágysz, rengeteg, a csokinál kalóriaszegényebb vagy jobb összetételű ételt, italt ehetsz, ihatsz, amiben kakaó van.


Fagyasztott gyümölcsöt is márhatsz csokiba, az csoki is, de annál több és maga a tömény csoki kevés benne.


De 2 kocka csokival mi a gond? Az nagyon kevés kalória.

2018. aug. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) néha becsúszik több kocka is az a baj ;)
2018. aug. 5. 22:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Ah, értem. Akkor önfegyelem :) Vagy a 2. kocka után már igyál kakaót (nekem érdekes módon a kávé is egész jó), persze nem cukrosat s nem túl zsírosat. Én kókusztejjel szoktam. De ha 1-2 kocka csoki kevés, akkor lehet, hogy nem kéne naponta csokizni. Vagy passzírozd bele a napi tervedbe, de azért ez nem egy egészséges hozzáállás, hogy napi sok csoki...


Nekem a csokis süti jön be, ha sok csokisat akarok (de ez igen ritkán van), persze fehérje- és tápanyagdús verzióban, hogy az óhatatlanul nem sok kalória jó dolgokból jöjjön.

2018. aug. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi bajod, ha megeszel egy kis étcsokit. Naponta 3-4x minimum kell enni, mondjuk uzsonnára pont tökéletes. Nem kell ennyire félni a cukortól, kalóriáktól, ha bent maradsz a napi kalória adagban, akkor nem gond. Lehet keresni más megoldást de a különbség minimális lesz.
2018. aug. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!