Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Bevált fogyokurát mondaná valaki?

Bevált fogyokurát mondaná valaki?

Figyelt kérdés
160 cm vagyok és kB 98 kg szeretnék lefogyni főleg mert 3 évvel ezelőtt 60-65kg voltam hirtelen híztam meg... Eddig elfogadtam magam de rájöttem túl fiatal vagyok (19) ahhoz, hogy így éljek szeretnék kapni siker történeteket bevállt f9gyokurákat

2018. aug. 7. 19:03
 1/7 anonim válasza:
0%

a motiváció megvan, látom. már csak elszántság kell,(lánykori nevén akaraterő) hogy a heti 0,5 kilódtól megszabadulj. ha a szívedet tényleg meg akarod kímélni, akkor bizony 35-40 kilóval kell számolnod..tehát beleszámítva, ha néha elkeseredsz, akkor is másfél, két év.

Gyorsítani nem szabad, mert akkor többet ártasz, mint használsz.


bevált fogyókúra nemigen létezik, egy kivételével, ami mindenkire érvényes: ha kevesebbet eszel, mint amennyi energia kellene a napi tevékenységhez, akkor fogysz.

eleinte, két-három hónapig napi 1300Kcalt, aztán két hónapig 1200Kcalt, fél év múlva akár 1100 Kcalt egyél. ha kemény fizikai munkát végeznél, akkor értelemszerűen ne várd mag az ájulást, hanem egyél, akár többet is.

de ezeket te is tudod, tehát itt az alkalom, és regisztrálj a kaloriabazis.hu -ra.

én ennek segítségével tartom a súlyom, másként elvesznék..ráadásul néha az akaraterőm is fogytán..

2018. aug. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Mitől híztál meg?

Mit ettél, amikor normális volt a súlyod?

Nem bevált fogyókúra kell, mert olyan nincs.

Szokj le a rossz szokásokról, amik miatt híztál.

Térj vissza a korábbi étrendre, mozgásra.

2018. aug. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Életmódváltás. Az étrendet nem ecsetelem most, amúgyis egyéni, de mozogj.

A kalóriát megfelelő szinten kell tartani, ettől fogysz, de hogy ez 1500 vagy 2500 kcal, azt nem lehet megmondani, ki kell tapasztalni, nyilván a mozgás rengeteget számít ebben. Nehogy 1200 kcalokkal szenvedtesd magad, azt hova is csökkentenéd később, amikor leesik a kalóriaigényed a fogyás miatt? Bár mindig lehet többet mozogni, én sem eszem sokkal kevesbbet, mint tizensok kilóval kövérebben, az nem menne, inkább mozgok, az egészséghez úgyis kell.


Ha mégis kell valami konkrétabb dolog, tiszta étkezés, szénhidrátcsökkentés, ez nem rossz kiindulópont. Felesleges kis nasik csökkentése, ne egyél, ha nem vagy éhes, ne vidd túlzásba a zsírt sem, nemcsak a cukrot.

2018. aug. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Valószínű a fogamzásgatlotól híztam amit már az első 10es után abba is hagytam aztán ugyan úgy jöttek a kilók az étrendem ugyan az mint akkor semmiben sem változtattam talán még az édességeket nem is fogyasztom akkora mértékben mint akkor...
2018. aug. 7. 21:05
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Olvass utána az inzulinrezisztenciának.


Igen, egészséges életmód, sok mozgás és egy kivizsgálás kell.

2018. aug. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Én is 160 cm és 95 kiló voltam. Jelenleg 72 kiló vagyok.

Teljes étrendváltozás, és napi mozgás.

Nálam ezt azt jelenti, hogy nem eszek kenyeret, cukrot, számolom a kalóriabevitelemet, figyelve, hogy megfelelő mennyiségű zsír, fehérjét, és szénhidrátot vigyek be. chipek helyett, paprikát, uborkát eszem. (szerencse, hogy szeretem) Minden nap napi 10 km gyalogolok figyelve, hogy aerob mozgásban legyek( pulzus ne legyen nagyon magas, mert az már kardió mozgásnak felelne meg) Emellett heti 5 megyek konditerembe amiből 3 nap súlyzós edzés, 2 nap kardió vagy aerob edzés. Majdnem 7 hónapja csinálom. Jobban is mehetne, de még mindig nem vagyok képes sok vizet meginni . (olyan 3-4 litert kéne inni az adatok szerint, de én jó ha 1-1,5 litert megiszok.)

Ha nekem sikerült, akkor bárkinek sikerülni fog, csak kitartás kell

45/N

2018. aug. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit elhasználsz, akkor a szervezet az elraktározott zsírokhoz fog nyúlni. Értsd: Fogyni fogsz. De ehhez elszántság kell, napi mozgás (lehetőleg magas pulzusszámmal) és ne várd el, hogy 1 hónap alatt lemegy rólad 10kg.
2018. aug. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!