Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség! Nem bírok enni!...

Segítség! Nem bírok enni! Életem végéig így fogok élni?

Figyelt kérdés
Amióta elkezdtem fogyókúrázni, nem bírom abbahagyni. 2 diéta között rengeteget eszek, utána meg széttép a bűntudat, magambafordulok, néha meg is hánytatom magam, hogy eltűnjön az az érzés (vegetáriánus vagyok, és nem eszek túl cukros, zsíros gyorséttermi stb. hízlaló ételeket) csak szimplán a megszokott egészséges kajáimból eszek de néha túl sokat, amikor épp nem követek valami konkrét diétát, így vissza is jön pár kilo. Néhány napja mikor épp bevágtam az epresmüzlimet úgyéreztem magam mint aki mingyárt szétdurran, szembesültem vele, hogy rengeteg rajtam a felesleg azóta nem eszek... naponta maximum 150-200 kaloriát viszek be a szervezetembe és jóformán halálra hajtom magam (előtte is nagyon sokat tornáztam, de most már 3x annyit mint eddig) ma reggel 2 órát bicikliztem, utána kocogtam 2x 45 percet és végül 1 órás kazitorna. Már zsibbadnak a végtagjaim tudom, hogy ennem kellene de nem bírok még csak belegondolni is abba, hogy egy falat étel lemenjem a torkomon, pedig lent vár a kedvenc gabonapelyhem de úgyérzem ha egy kiskanállal is ennék belőle híznék 10 kilót.nem tudnám elviselni azt a lelkiismeret furdalást. gondolni se tudok az evésre. borzasztó ez az érzés... L/17 160cm/51kg örülnék, a velem együttérző válaszolók kommentjeinek.
2010. jún. 20. 22:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy pszichológust kérlek.
2010. jún. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
én együtt érzek veled, és azt javaslom, fordulj pszichológushoz. komolyan, nem vicceskedésből írom ezt.
2010. jún. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
ANOREXIA---azonnal beszélj a szüleiddel erről és keressetek fel a hét folyamán egy pszichológust, még mielőtt a mentő visz el és a pszichiátriára utalnak be!!!!!!!!!!!!
2010. jún. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ne folytasd így! Sürgősen szólj előszőr a szüleidnek,aztán pszichológus.

Anélkül is lehet fogyni ,hogy koplalnál hidd el.

Mellé egy kis mozgás.

De előtte szedd össze magad:S mert ez így nem állapot.Szóval azonnal szólj erről a szeretteidnek!

Ne hagyd ,hogy tovább romoljon a helyzet!!

Hidd el, hogy ez nem vezet semmi jóra!

2010. jún. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Segítséget kell kérned. Saját magad ellen fordultál. Az étel nem ellenség, hanem szükséges az életbenmaradáshoz. Ha ezt így folytatod, akkor felborulhat a keringésed, leállhat a szived.

Amikor én anorexiás lettem, azt hittem, a boldogságom a kilóktól függ. Biztos voltam benne, hogy ha egy kilót is visszahízok (156cm 68kg-ról lettem 43kg...) akkor vége a világnak, sosem leszek boldog. Pedig éppen ezt tett boldogtalanná. Napi kb. 3-400kalórián éltem több hónapig, és mai napig megvannak a következménbyei... Ez egy ördögi kör, amiből ki kell szálnod. Nem mondom, hogy könnyű. De én ma már újra tudok élvezettel enni, normális mennyiségeket.

Fel kell ismerned, hogy valami nincs rendben, hogy beteg vagy. Ez az első, és talán a legfontosabb. El kell gondolkoznod, hogy mi nincs rendben a lelkedben (mert ez onnan gyökerezik - mi az oka annak, hogy a boldogság fogalmát a vékonyságoddal kötöd össze? gyerekkori emlékek? rossz tapasztalatok, érzelmi csalódások?) És szükséged van a családod, barátok és egy szakember segítségére.

Hidd el, tudom milyen az, amikor az ember sírógörcsöt kap egy alma megevése után, és azon aggódik, hogy ettől mennyit fog hízni. Pedig ez fizikailag is képtelenség :) Nem hittem, hogy 1500-1800kalória bevitele mellett tudom tartani a súlyomat, pedig sikerül. Mellette pedig normálisan (én nem önkínzó, önsanyargató módon) sportolok, ami örömet okoz. És már csak azon szurkolok, hogy 3 év kihagyás után remélem megjön végre a menstruációm, és nem lettem meddő. Szeretnék majd gyerekeket...

2010. jún. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem anorexia, hanem bulimia nervosa. Irány a doki!!
2010. jún. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
33%
Utolsónak: hát ez nem bulémia. Ez bizony anorexia.
2010. jún. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

mindkettő,mert azt is írta,hogy kihányja magából.

Egyébként kérlek szépen menj el orvoshoz! ne marcangold magad csak rosszabb lesz.:( Nem ér meg ennyit, hogy vékony legyél.Amúgy is a pasik nem is szeretik a vékony lányokat, nekik az a jó,ha van mit rajtuk fogni. A szép telt idomok!

Hidd el, hogy Te is értékes vagy úgy ahogy vagy, nem kell ehhez csontvékonynak lenned!!

Még most van időd ebből kilépned, használd ki a Lehetőséget! ÉS képes vagy rá mindenki képes rá csak Akarni kell!!!

Én remélem,hogy felfogsz épülni!

És mégegyszer nem érdemes magad hibáztatnod,senki sem tehet róla amilyen, ezt el kell fogadni hiszen nincs két egyforma ember!

Mond el a szüleidnek, aztán egy pszichológus szerintem sokat segítene Rajtad!

18.l

2010. jún. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
50%
A bulimiásokra jellemző, hogy hánytatják magukat, és falási rohamaik vannak, mint a kérdezőnek is. Szóval szerintem inkább az.
2010. jún. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Azt írja, 2 "diéta" között vannak falási rohamai és hánytatja magát.

De ha "diétázik", akkor kórosan kevés kalóriát visz be, halálra edzi magát, és retteg attól, hogy pár falattól visszahízik, és 51kg-osan kövérnek látja magát.

A lelki része az anorexiához van közel, amibe ha épp nem folytatja a "diétát", keverednek bulémiás elemek.

2010. jún. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!