Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van olyan müzli aminek a...

Van olyan müzli aminek a kalória tartalma nem haladja meg a 300-350-et 100 grammban?

Figyelt kérdés
Ti milyen müzlit esztek reggelire? Zabot főzve szoktam enni de szeretnék müzlit is ha van akkor egy egészséges verziójá. Igaz hogy 30 gramm egy adag müzli ?
2018. aug. 24. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ilyen, a cukormentesek is 350-400kalória között mozognak.


Én Bona Vita Bran Flakes-t (puffasztott gabona, korpapehely) szoktam enni, ez 363kalória, de elég alacsony a cukortartalma.


Igen, a gyártók egy adagot 30g-nak írnak, ill. 100ml tejet adnak hozzá.

2018. aug. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én granolát szoktam néha enni 45-50g 1 deci tejjel 250 kalória

Már a nestlé is csinál ilyet szóval azok tényleg finomak is

De múltkor már nagyon kevésnek éreztem inkább zabkását, tojást, vagy szendvicset eszek

2018. aug. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még a saját házi cukormentes müzlimben is majdnem 400 kcal van 100 g-ban. Nehéz kivitelezni, hogy kevesebb kalória legyen benne, mikor egyik összetevője sincs 350 kcalnál kevesebb. A zabpehely önmagában 370-380 kcal, a többi gabona is hasonló, és akkor még nem adtál hozzá aszalt gyümölcsöket vagy csoki darabjákat.

Az adagja szerintem mindenkinek eltér. Súlycsökkentéskor 30-40 g zabpelyhet ettem, súlytartáson már megeszek az aszalt gyümölcsös müzlimből 50 g-ot.

2018. aug. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor hogy lehet hogy a csíráztatott bio zabpehelynek csak 310 a kalõria értéke?
2018. aug. 24. 13:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, a csíráztatás, de most az, hogy 310 és 350 kcal/100g, az igazán nem akkora különbség.


De mit számít, hogy mekkora a kalóriasűrűsége? Nem értem az embereket, nekem az számít, hogy adott kalóriában jóllakjam... :D

Ha annyira lightos ételt akarsz, van sok, csak azok nem müzlik, azokról leírták, hogy minden összetevő kb. 350 kcal/100g vagy több, nem várhatod el, hogy a folyadék nélkül határozottan kevesebb legyen a kalóriasűrűsége.


Nincs olyan, hogy adag. Ez olyan, mint a zabkása: kinek 30, kinek 200 gramm zabból van egy étkezésnyi mennyiség...


Én magam nem eszem müzlit, de az étkezéseim igen nagyok, különben éheznék. Gabonából sok se laktat jól (ha el is múlik az éhségem, hiányérzetem van, ami a rossz makrók miatt nem csoda), inkább fehérjét eszem zöldséggel.

2018. aug. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!