Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem tudom mit csináljak! (? )

Nem tudom mit csináljak! (? )

Figyelt kérdés

160 cm vagyok, 13 éves lány és 54 kiló...:(:(

Nemrég (...február-március) 43(!) kiló voltam. És most itt vagyok. Tudom hogy oda kéne figyelnem,de ha elöttem van a kaja (vagy akár nincs), akkor csak azért is belecsippentek..

És zavar hogy beleestem ebbe a jojó effektusba:S

Túlzásba vittem akkor is, mert amikor 43 kg voltam, akkor még fogyni akartam.


De nem éhezéssel meg ilyenekkel értem el a 43 kilót, hanem tavaly augusztusban elkezdtem futni menni minden nap, és odafigyeltem hogy mit eszek(az estét fogtam vissza). És most mindenbe beleeszek és lustább is vagyok.....:S

Mit tegyek? Ha valami kérdés van ezzel kapcsolatba, akkor mondjátok. Kösszii


2010. jún. 26. 12:08
 1/9 anonim válasza:
Szerintem kezdjél megint futni.Én is sokszor érzem,hogy lusta vagyok sportolni,de aztán,ha már rászántad magad,akkor megy könnyen,Én is ilyen nassolós fajta vagyok.:)Nyugodtan nassolj csak.de olajos magvakat,gyümölcsöt stb...
2010. jún. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

teljesen normális a súlyod, nem tudom, mi a bajod...

pár éve én is rohadt gizda voltam, de ha visszanézegetem a képeket, a mostani alakom sokkal jobban tetszik.

most pedig még kevesebbet eszem, mint régen.

csak kezdesz nőiesedni, a 43 kg, 160 cm pedig nagyon sovány!!!

2010. jún. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kösszi a válaszokat, jöhetnek még!!:P

Amugy tudom, hogy a 43 kg kevés volt!!:( Én most kb. 45-46 kg-ra szeretnék lefogyni.)

És sajnos rosszul oszlik el rajtam a fölösleg:( a hasamon, derekamon....stb. De fenekem meg semmi sincs. Anyával mi ilyenek vagyunk....


És emlékszem, amikor még 43 voltam, hogy az egyik napi étrendem miböl állt:( :

Reggeli: egy kis tál müzli tejjel

'Ebéd': 1 alma (nem volt időm másra:S)

Aztán a suliban volt farsang és ott volt ugye kaja-pia, én meg nem akartam enni semmit(chips, sütik, szendvicsek....) de csak azért is lenyomtam egy kis szendvicset(mert tudtam hogy KELL!)

aztán hazaértem és ettem megint egy almát

2010. jún. 26. 12:39
 4/9 A kérdező kommentje:
És mindig úgy aludtam csak el, ha éhes voltam (nem volt tiszta a lelkiismeretem ha nem voltam éhes este....:S)
2010. jún. 26. 12:40
 5/9 anonim ***** válasza:

BMI szerint 19-24 közötti eredmény az ideális.

Neked most ez 21,09, tehát az ideális súlytartomány alsó felében vagy.

43 kg-mal ez az eredmény 16,8

Kapott értékelés:

"Az Ön testtömeg-indexe alacsonyabb a normálisnál. Ha ez csak kisebb mértékű, talán még előnyösnek is látszik, hiszen a karcsúság sok férfi szemében vonzó. A modellek képviselte, szinte kóros soványság azonban nem egészséges, az ő testtömeg-indexük legtöbbször jóval 18 alatt van, amely már középtávon is egészségügyi kockázatot jelent!"


Magyarul ha fontos neked az egészséged, akkor ne fogyj le, max csak 1-2 kilót. Főleg hogy még növésben lévő szervezet vagy, egy életre tönkreteheted a meggondolatlan fogyókúrával az egészséged. Nem tudom, mennyire vágysz pl. refluxra gyomorégéssel, folyamatos böfögéssel és rossz szájszaggal. Táplálkozz rendesen és mozogj, itt a nyár, most van erre időd és lehetőséged, és minden rendben lesz :)

2010. jún. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen igen..:)

Nem akarok megint olyan sovány lenni.....

Csak ha tudtok ezzel kapcsolatba tanácsot adni, valamivel tudnám erősíteni az akaraterőmet? Hogy pl. ebből, meg ebből ne egyek, hogy vissza tudjam tartani magam...értitek...:D

köszike:)

2010. jún. 26. 13:09
 7/9 anonim ***** válasza:
13 évesen kár ezzel foglalkozni, de annyi az egész, hogy nyugodtan egyél bele mindenbe, csak akkor mindenből egy kicsit, csak az ízéért, és ha érzed hogy televagy, de még a szemed kívánja, gondolj arra milyen rossz ha fáj a hasad mikor televagy! hátha úgy megy..
2010. jún. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Reggeli: egy kis tál müzli tejjel

'Ebéd': 1 alma (nem volt időm másra:S)

Aztán a suliban volt farsang és ott volt ugye kaja-pia, én meg nem akartam enni semmit(chips, sütik, szendvicsek....) de csak azért is lenyomtam egy kis szendvicset(mert tudtam hogy KELL!)

aztán hazaértem és ettem megint egy almát"



na ezt hívják anorexiának ...amúgy meg az 54 kg egy fejlett 13 éves 160 cm-es lánynak teljesen jó. kezdj újra futni és kész

2010. jún. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

oksi, kösszi:)

de amúgy az az étrend végén amit irtam, a farsangon direkt ettem!! Kibirtam volna nélküle is, de direkt ettem meg a szendvicset, mert nem akartam többet fogyni!!:D

De nem akarok ilyen lenni! ennek véget akarok vetni!!:)

De köszönöm a válaszokat;)

2010. jún. 26. 14:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!