Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem tudom mit tegyek! Fogyni...

Nem tudom mit tegyek! Fogyni akarok! Meguntam a súlyfeleslegemet.161cm 58kg. Azt mondják alacsony szánhidrát tartalmú ételt érdemes fogyasztni. Mondanátok létszi?

Figyelt kérdés
Csokit kb mindennap eszem, de mióta észrevettem hogy kevesebbet kéne igyekszem leszokni. Vizet szoktam nagyrészt csak inni (ritkán teát.)
2018. nov. 30. 20:54
 1/10 A kérdező kommentje:
szénhidrát*
2018. nov. 30. 20:55
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Ha elhagyod a pékárut, elhagyod a cukrot és a cukorral édesített dolgokat, a zsíros húsokat, akkor már nyert ügyed van. Ha éhes vagy, egyél főtt céklát, savanyúkáposztát.
2018. nov. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ahhoz, hogy csökkenthesd a testsúlyodat, kevesebb kalóriát kell bevinned, mint amennyit a szervezeted elhasznál. Ezzel kényszeríted a testedet arra, hogy az így hiányzó kalóriákat kvázi „saját magából” pótolja ki. Ehhez kell a napi összes kalóriabevitelt számolni.


(Motivációs mese...)Képzelj el egy hétvégi kis nyaralót, egy kunyhót, amit egy gáz tüzelésű kályhával fűtesz. Egyszer egy hideg éjjelen kifogy a gázpalack, így kénytelen vagy abból tüzet csiholni ami kézre esik, azaz, amit találsz a házban vagy a kamrában. Tehát a sztoriban mindennek az alapja az, hogy nincs gáz, azaz könnyen és gyorsan hozzáférhető energia, amivel fűtheted a házadat.

A házban csupa olyan értékes faanyag – bútorok, használati tárgyak – vannak, amikhez nagyon könnyen hozzájutnál, és így hamar és egyszerűen ismét felmelegíthetnéd a házat, csak be kell dobálni a kandallóba és kész. Kint azonban a kamrában, öt lakat alatt van olyan fa hulladék, limlom, ami összegyűlt az évek alatt észrevétlenül és amit tulajdonképpen szívesen áldoznál fel ilyen célra. Egy a baj – ahhoz, hogy ezeket felhasználd, ki kell szabadítanod őket a kamra legsötétebb bugyraiból, be kell hurcolni a házba, szóval, meló van vele....

...a tested ugyanígy működik. Ha elfogy a könnyen hozzáférhető szénhidrát (azaz a gáz) csak akkor fog más energiaforráshoz nyúlni. Ha nem vigyázol, el fogja "égetni" az izmaidat (a bútorokat), mert azokhoz könnyebben hozzáfér,könnyebben mint a zsírsejtekben tárolt zsírokhoz (azaz a kamra mélyén rejtőző limlomhoz).Ezért érezzük magunkat gyengébbnek,bágyadtabbnak és ekkor "bekapunk" valamit..."csak" egy falatot...NE(!).

Ezért KELL sportolni is valamit a fogyókúra mellett.

Vagyis(mese vége...) kalóriadeficitet kell teremteni,lecsökkenteni a szénhidrátbevitelt ,növelni a fehérjebevitelt, de úgy hogy kalóriadeficitben maradj.

2018. nov. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kalóriadeficit kell a fogyáshoz, ez alap. A fehérjebevitel legyen megfelelő, akármennyi is volt eddig, de fogyáskor érdemes inkább többet bevinni (de pl. izomépítéskor is, sokunk a 1,5-2 g/ttkg-mal szimpatizál, megfelelő aktivitás mellett, feleslegmentes testsúlyra számítva. kisebb aktivitáskor kevesebb kell, de ne legyen kis aktivitásod). Zsír is kell valamicske, napi 30-40 gramm mindenképp.

A többi kalóriát oszd el, ahogy neked jólesik. Tipikusan szénhidrátra alapozva fogynak az emberek, de akit ez pocsékul laktat vagy más baja van vele, az zsírra is alapozhat.


Szénhidrátszegény ételek vannak bőven, kérdés, hogy szénhidrátra akarsz alapozni vagy zsírra. Mert az utóbbi esetben bejönnek igen zsíros elemek is, a cukormentes csoki is ilyen. Bár ez legyen kis mennyiség, illetve ha ez nem megy, akkor semennyi... Ha ez se megy, akkor étrendet kéne változtatnod, nekem a zsír nagyobb aránya segített (csökkentettem, de a szénhidrátot még jobban).


De inkább az számít, mi laktat, mi ad energiát s mivel tudod bevinni a szükséges tápanyagokat.


Akárhogyan is, kellenek jó fehérjeforrások (hogy szénhidrátdús, zsírdús vagy egyik sem, az diétafüggő, emberfüggő. egy vegánnak szénhidrátosabbak szoktak lenni, egy ketogén diétázónak zsírosabbak, a ketózó vegánok felé pedig részvétem, bár az olajos magvak a barátaik. normál embereknek ott vannak a sovány húsok, amik elég egyszerűvé teszik a dolgot) és nagyon ajánlom a zöldségeket. A többi már kinél mi, ugye.

2018. nov. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2018. dec. 1. 13:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Ennyiből már ne nagyon fogyj, max olyan 5kgt, mert kövér nem vagy.

Nos ha fogyni szeretnél akkor szénhidrátot vedd visszább és legyél kcal kereten belül.

2018. dec. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben
2018. dec. 2. 14:20
 8/10 anonim válasza:
Meg ne próbálj ilyen testsúllyal fogyókúrázni. Ha az alakodon látszik, hogy felesleged van menj le kondiba. Pl.ha a hasadon lévő hájjal van problémád, akkor eddz hasra, és laposabb lesz. Ugyanis ez a testsúly normális, és az is hogy a hasadon, popsulidon lóg egy kis felesleg. Azt csak akkor tudod eltüntetni a csontsoványra fogyol, vagy ha tényleg edzzesz egy kicsit, és az feszesíti.
2018. dec. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

* bocsi a helyesírásért

A lényeg az, hogy az alakodért sokkal inkább felelnek az izmok, mint a zsír

2018. dec. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De olyan szívesen lennék 50 kg
2018. dec. 3. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!