Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Asszimetrikus zsírfeleslegnek...

Asszimetrikus zsírfeleslegnek mi az oka?

Figyelt kérdés

Ti is észrevettetek ilyesmit magatokon?

Ha elkezdek fogyni, tornázni, korrigálódik ez a különbség?


A bal combom mindig is kicsit vastagabb volt, mint a jobb, + narancsbőrösebb is.

Zavar, mert oda ment mindig a felesleg, ha híztam. De a másik dolog jobban zavar, ez régen nem volt (vagy nem tűnt fel, csak mikor teherbe estem a 3.gyerekkel, és elkezdtem hízni), hogy baloldalt a csípőmön van egy zsírpárna, ami a jobb oldalon nincs. Ez deformálja ott a dolgokat, nagyon nem esztétikus.

Nem vagyok vészesen kövér (67 kg), voltam ennél jóval több is (meg kevesebb is), de nem emlékszem, hogy ilyen lett volna, és rettentően zavar.


Van itt még olyan, aki tapasztalt magán ilyen különbségeket a 2 oldala közt?

Beszólásokat, okoskodásokat ha lehet, mellőzzük.



2019. jan. 4. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Senki se tökéletesen szimmetrikus, még azokon a testrészeken sem, aminél nem számít, hogy domináns oldal-e vagy sem.


Nekem pl. a jobb kisujjamon nagyobb köröm van, mint a balon (értelem szerűen nem a fehér, halott részre gondolok).

2019. jan. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó, ezeket tudom, a jobb szemem nagyobb, mint a bal, a bal mellem nagyobb, mint a jobb. De ez a csípőtájéki dolog nagyon hülyén néz ki, még az árnyékomon is látszik. (nem akarok hülyeséget írni, tudom, ez most viccesnek tűnik, de nem az, és nem tudom, mitől alakult ki.)
2019. jan. 4. 18:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Genetika. Mindenki más féleképpen hízik. A testünk nem teljesen szimmetrikus. Lehet ha még hiznál akkor naggyából egy szintbe jönne a két oldalad. De akkor már inkább fogyj le ha zavar :) Egyébként hány centi vagy?
2019. jan. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem a jobb combom egy centivel vastagabb, mint a bal. Tök mindegy hány kg vagyok. Ez a különbség mindig megvan. Az 1 cm különbséget pedig egy kb tenyérnyi zsírpárnácska okozza a jobb combomon közvetleül a fenekem alatt oldalt. És mindegy hogy hány kg vagyok, az ott van. Ha kicsit hízok akkor arányosan növekszik, ha fogyok, akkor csökken. Mindig ott van.

Ezt befolyásolni nem igazán lehet. Genetika és alkat kérdése. Na meg persze ahogy öregszik az ember, úgy változik a test is.

2019. jan. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Senki sem tökéletesen szimmetrikus, de azért nagyjából igen...


Ha a bal csípődön van egy látható zsírpárna, a jobb oldalon meg semmi, az szerintem már nem normális. Nem tudom, talán endokrinológushoz kéne elmenned.

2019. jan. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szeretnék fogyni, eddig azért nem álltam neki a diétának, mert csak szopik a babám (4,5 hós), és amikor megpróbáltam, 1 hét alatt nem hízott semmit. Mostanában kezdjük a hozzátáplálást, így már talán nekem is könnyebb lesz.

165 cm vagyok, ehhez 67 kg.

A normál súlyom, amivel jól nézek ki és jól érzem magam, kb 60 kg. Voltam 80 is fiatalabb koromban, meg 54 is, a comb-probléma akkor is megvolt, és pl 54 kilósan is összeért, és kidörzsölődött, pedig akkor 52 és 51 cm-esel voltak. De erre a csípőn lévő dologra csak tavaly decemberben lettem figyelmes, mikor terhes lettem. Azt reméltem, ha megszülök, majd elmúlik. De nem...

2019. jan. 4. 19:39
 7/9 A kérdező kommentje:

Csináltam egy képet, amin látszik, miről van szó, baloldal, közvetlen a bugyivonal alatti rész

[link]

2019. jan. 4. 19:57
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem nézesd meg, úgy néz ki mint egy ciszta
2019. jan. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És ezzel milyen szakorvoshoz lehet menni?
2019. jan. 5. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!