Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor hogy van ez a...

Most akkor hogy van ez a köretekkel?

Figyelt kérdés

Meg amugy nem csak azokkal, de itt vagyok a leginkabb tanacstalan.

Szeretnek fogyni, de az etrendemet is atalakitani egy oly modon, ami eletem vegeig tarthato, es amivel nem jonnek majd vissza a kilok.


Tobbnyire tk gabonakat fogyasztok most mar. Tk kenyer, tk teszta, (barna) rizs, tk lisztekbol fozok....

De oszinten nem ertem, hogy pl a tk tesztat miert nem ajanljak fogyashoz, mikor pl a feher rizs a legtobb "fogyokuraban" is ottvan (csirkerizs...) es a kuszkusz? En fott krumplit is eszem neha. Meg sutoben sult rantott hust (tl liszt, tk zsemlemorzsaval, minimalis olajon.)

Ha beleszamolom a kaloriakba ezeket, miert ne lenne ugyanolyan jo, mint az abonett meg a finn crisp?

Oke tudom pl a GIje magas a krumplinak, de a feher rizsnek is! Magasabb mint a tk tesztae. A teszta megis mintha vmi mumus lenne....


Why?



2019. jan. 22. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A teljes kiőrlésú cuccok kb. ugyanolyan kalóriatartalmúak, mint a szokásosak, csak az összetétel más egy kicsit, de az sem nagyon. Pl. a 4 tojásos tészta 380 kal, 78 CH, a tk tészta 350 kal és 65 CH.

Egy diétába rendszeresen sem a tészta, sem a rizs, de még a krumpli sem igen fér bele (max. vegyes köret részeként).


Diétához inkább CH csökkentett cuccok kellenek, főzelékek, saláták stb. Ha már súlyt tartasz, akkor persze néha belefér az ilyesmi, de mértékkel.

2019. jan. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem ertek egyet.


A kaloria az nyilvan egy adott dolog, de ha betartom az 1300 kalorias etrendemet, es emellett egeszseges gabonakat eszem, az szerinted miert baj? Meg miert nem fer bele?


CH is kell a szervezetnek. Nyilvan pl ketogen dietaban extrem alacsony a ch bevitel, de jelenleg en is 100-120 g cht eszem kb naponta, ami a jelenlegi testsulyommal 1 felett van/ttkg. (75 kilo vagyok es 167 centi.)


Nyilvanvaloan nem szamolatlanul gondoltam ezeket, hanem egy hosszutavon egeszeges merteku fogyast eredmenyezo etrendbe beillesztve.


De en nyitott vagyok az ervekre, csak mindenhol ezt nyomjak, hogy nem fer bele, stb, de hogy MIERT nem, arra nem adnak valaszt.

2019. jan. 22. 17:01
 3/12 anonim ***** válasza:

Persze, HA belefér a keretedbe, nyilván eheted. Csak úgy állítod be, mintha a tk diéta szempontjából jobb lenne, mint a normál, de nem az, mert kb. ugyanannyi kalória van benne (és a ch is kb. annyi), csak több benne a rost, ami nyilván jó - viszont sokkal több benne a toxin is, az meg nyilván rossz, tehát az sem feltétlenül igaz, hogy egészségesebb, sőt, csak már mindenkinek átmosták az agyát, hogy a tk az valami csoda.

Közben meg egyszer anyatejeket analizáltak, és a toxinok a határérték többszörösei voltak azoknál, akik tk-s cuccokat ettek - nem mondom, hogy egy igaz út van, mert nem, de ez is elgondolkodtató. Mindent mértékkel kell enni, a szélsőség sosem jó.

2019. jan. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hat ez az, mar nem tudom, kinek meg mit higyjek el.:D

En egy egeszseges etrendet szeretnek kovetni. A fogyas egy side dolog, azert szamolom a kaloriat, sulytartasnal majd nyilvan emelek rajta.

De mar nem tudok kiigazodni... odaig eljutottam, hogy jo, cukor meg bo olaj meg feherliszt szar, de itt a teszta-krumpli-rizs essstebe labirintusban mar elvesztem mert annyi az egymasnak ellentmondo velemeny.

2019. jan. 22. 17:12
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
A teljes kiőrlésű kenyér annyiban különbözik a fehér kenyértől, hogy MINDENT beledarálnak, tisztítás és válogatás nélkül. Ennyi.
2019. jan. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A csirke-rizs-brokkoli étrendet általában sportolók, testépítők szokták alkalmazni, meghatározott mennyiségekkel. És ők órákat edzenek mellé, tehát a bevitt szénhidrátot fel is használják.

A búzaliszt, kuszkusz, bulgur, krumpli, kenyér (ha tk., ha nem), rizs mind sok szénhidrátot (keményítőt) tartalmaz, ezért nem előnyösek fogyókúrában (főleg a vércukor- és inzulinszint emelő hatásuk miatt). Az abonett és a többi extrudált "kenyérpótló" is. Ettől még ehetsz ilyeneket, nem zárja ki a fogyást, csak ne egyél belőlük túl sokat.

Az csak az én szerény véleményem az eddigi olvasmányaim alapján, hogy a bulgur, kuszkusz, barna rizs, tk. pékáruk semmivel se jobbak/egészségesebbek a hagyományos fehér rizs, krumpli, nokedli, tarhonya, fehér kenyér kombónál. Csak drágábbak, mert jobb a marketingjük. Én már egyiket sem eszem (max. nagyon ritkán és keveset), nem is volt gondom a fogyással meg a súlytartással.

2019. jan. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Lifetilt dietakbanis szerepela rizs.

Sot a mediterran dietaban is.

Kb csak a keto meg a paleo zarja ki drasztikusan a gabonakat...


Mondjuk azt mar leirtam fent h enis szamolom a bevitt cht es nem nyakrafore eszem. Es kesobb akarok majd izmot is felszedni...


Mindenesetre a tk dolgokban tobb a rost ami nekem szekrekedesre hajlamoskent fontos, meg a GIjuk is jobb. A toxinos erveles viszont valid..


De pl az en tk kenyeremben kb 3 osszetevo van (tk rozsliszt, so magvak) mig egy atlagos kenyerben otszazfele E szam meg terfogatnovelo meg anyam tudja mi van. Szoval azert azt ne mondd h ugyanannyira egeszsegesek...


Nekem sincs gondom a fogyassal es sulytartassal, egyszeruen kivancsi voltam ezekre, de igazabol meg mindig nem kaptam olyan valaszt ami megmagyarazna a mainstreamben miert nyomjak pl a feher rizst a tk teszta meg miert mumus.

2019. jan. 23. 13:38
 8/12 anonim ***** válasza:

Én nem hallottam, hogy nyomnák a fehér rizst.

Kb. az első, amit fel szoktak venni a tiltólistára.

2019. jan. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A teljes kiőrlésű cuccok azért jobbak sokkal, mert lassúfelszívódású ch-k. Nem nyomják az egekbe az inzulin szintet. A magas inzulin és az inzulin ingadozása nem jó egy diétában. A fehér liszt pl felnyomja és utàna lejebb esik vércukrod mint ahol előtte volt ezért hamar és nagyon éhes leszel. Úgyhogy a gyors ch rossz.
2019. jan. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"De pl az en tk kenyeremben kb 3 osszetevo van (tk rozsliszt, so magvak) mig egy atlagos kenyerben otszazfele E szam meg terfogatnovelo meg anyam tudja mi van. Szoval azert azt ne mondd h ugyanannyira egeszsegesek..."

Hasonlót a hasonlóval kellene összehasonlítani. Mondjuk bolti 50 féle összetevőből készült tk és fehér kenyeret, vagy mindkettőből házi adalékanyagmenteset.

A GI lehet különbség, de ha a fehér kenyeret szalonnával eszed, az rendesen lelassítja a ch felszívódását... Igaz, hizlal is mint az állat...

Rost pedig a tk gabonán kívül nagyon sok mindenben van, pl. zöldségek, olajos magvak. Csak emiatt nem érdemes enni.

2019. jan. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!