Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kb hány kalóriának kell...

Kb hány kalóriának kell lennie a reggelinek, ebédnek és a vacsorának?

Figyelt kérdés
Tudom az se mindegy hogy mondjuk a 400kcal-át eyg zacskó chips teszi ki vagy egy tányér saláta valami párolt soványhússal.
2010. jún. 30. 07:54
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Hát pedig tök mindegy,mert 400 kalória az akkor is 400 kalória,ha chipsben van ,ha párolt sovány húsban.

Egyébként ha fogyózol napi 1500 körülire van szükség.

2010. jún. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pontosítok: Kalória szempontjából tök mindegy, de a fogyás, és a szervezeted szempontjából nem mindegy, hogy mit eszel!
2010. jún. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem mind1, első , elvagy tévedve , de ne aggódj, nem vagy egyedül ( sajnos van elég )


Nemrég számos kutatás készült erről a témáról és van is már egy " Egyenlőek vagyunk a kalóriák előtt ? " c. könyv ( lehet nem jól forditottam, angol könyv ) , amiben pont ezt tisztázzák.

Több száz ember jelentkezett kisérletre és 2 csoportra osztották őket. 2 hónapig diétáztatták mindkét csoportot és a kalóriamennyiségük ugyanannyi volt, viszont egyik csoport húsból, zöldségből, gyümölcsből és egyéb egészséges ételből vitte be a napi kalóriamennyiséget, a másik csoport pedig félig egészségesen étkezett, de felét pont ilyen szemét kajákból rakták ki, mint pl. a chips, sültburgonya, kétszersült, stb.


A 2 hónap végére mindkét csoport vesztett súlyt, de az egyik csoport jelentősen többet vesztett és atlétikai szempontból is sokkal jobban teljesitettek. Kitalálhatod, hogy az első csoportról van szó.

Ezenkivül a bőrük is rugalmasabb volt, a kedvük is sokkal jobb és kétszer jobb kondiban voltak, mint a 2. csoport

Szóval erről ennyit és aki még akar itt bizonygatni, hogy márpedig ő evett csokit és tésztát és mégis lefogyott, az nagyon ügyes, csakhogy ha szemét helyett még jó kajákat is vitt volna be, akkor 2x annyit fogyott volna és sokkal jobban mutatna rajta az a gatya :-)


Nha heló

2010. jún. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én így csinálom: reggeli kb 400 kalória, ebéd kb 800, vacsi kb 200. Napközben még eszem egy-egy gyümölcsöt, müzliszeletet.

Nekem az jött be, hogy viszonylag későn reggelizem és korán ebédelek, mondjuk 3 óra telik el köztük, így feltöltődik a szervezetem és estére általában nem is nagyon vagyok éhes.

2010. jún. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!