Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Evési kényszer, hogy fogyjak le?

Evési kényszer, hogy fogyjak le?

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár évben rám jött vagy 10 kg felesleg.(Éljen az egyetemi élet)170 cm vagyok és jelenleg 74 kg. Borzalmas. Csak nehezen veszem rá magam hogy elkezdjem, ráadásul ha valami bajom van, stresszelek vagy ilyesmi, azonnal átmegyek kontrollálhatatlan zugevőbe. Ilyenkor mi a hatásos?

Nem iszok se cukros üditőket, se csipszet, csokit, csak a normális kajákból sokat.

Sport ami nálam szóba jöhet, az a futás, még szerettem is.


2019. márc. 27. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Le kell szokni az érzelmi evésről. Én már rajta vagyok, gyakorlom. Ajánlom neked is.
2019. márc. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És hogyan?
2019. márc. 27. 22:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Önkontroll- nem egyszerű, de lehet gyakorolni. Az pl segít, ha nem koplalva próbálsz lefogyni, hanem rendes étrendet alakítasz ki. Ha nem vagy folyton éhes, kevésbé törnek rád ezek a falási rohamok.

Ha érzed, hogy rád akar törni, akkor inkább csinálj valami egészen mást, tereld el a figyelmed. Én pl naplót is szoktam vezetni,ilyenkor ahelyett, hogy ennék, kiírom magamból az érzéseket. Mire végzek, el is múlik a késztetés. Vagy mással terelem el a figyelmem. Pl sorozatot nézek a neten, vagy olvasok (azt is szeretek), vagy a hobbimmal foglalkozom-az is figyelemelterelő. Ha ilyesmik nem válnak be, legyen kéznél fogkefe és fogkrém, és menj el fogat mosni. Nem vicc. Ha érzed a késztetést, moss fogat. Ha arra ráeszel, rossz az íze:):):) Nekem, ha nem itthon vagyok akkor nincsen gond, mert mások előtt, utcán, közlekedési eszközökön alapból szégyellek enni. Itthon pedig gyakorlok.

Nemrég kezdtem életmódváltásba, még nincs egy hónapja, és gyakorlom, hogy csak akkor egyek amikor valóban éhes vagyok. Egész jól megy. Az érzelmi evés sajnos egy nagyon nagyon rossz szokás. Le kell szoknom róla nekem is. De persze a teljes gyógyulás időbe telik. Ha megbotlasz, ne haragudj magadra, de következetesen gyakorolj.

2019. márc. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Keresd meg azt a fogyókúrát, ami mellett lehet enni, amennyit csak akarsz. Persze nem bármit, de nagyon sok mindent. Ha amúgy sem fogyasztasz ilyen cukros, stb dolgokat, akkor még könnyebb dolgod van.
2019. márc. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem az segít, ha előre megtervezem, hogy mit fogok enni. A bezabálás csak akkor figyel be, ha már annyira KO vagyok, hogy tervezni se bírok.
2019. márc. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Borzalmas? Inkább eszméletlen szexi lehetsz;)
2019. márc. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja,a barátom sem panaszkodik, csak én nem érzem így jól magam.
2019. ápr. 2. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!