Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A bollti kesz zabkasaba...

A bollti kesz zabkasaba tenyleg nem annyi a kaloria amennyi ra van irva?

Figyelt kérdés
napokba talaltam errol egy cikket csak mar nem talalom. De most ennyierovel akkor semmibe se annyi amennyi ra van irva? Velemeny?

2019. ápr. 4. 10:57
 1/5 anonim válasza:
53%
Nem annyira a kalória a baj velük, hanem a cukortartalom, meg a jó ég tudja mennyi fölösleges adalékanyag...
2019. ápr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hülyeség, a megadott értékeknem stimmelnie kell.

Persze apró eltérések lehetnek, mert a természetes alapanyagok nem mindig abszolút egyformák, de pár kalóia ide-oda nem igazán számít.

Azt meg végképp nem tudom, hogy egy ismeretlen technológiával készült, pontos anyagmennyiséget nem ismerve, honnan tudja bárki is megállapítani egy adott keksz vagy bármi más pontos kalóriaértékét.

Ez érzésem szerint tipikusan a mindenbe belekötni vágyó ember által írt cikk lehetett.

2019. ápr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Annyi kalória van benne + / - 10% mint amennyi rá van írva mert különben be kellene vonni a polcokról. A baj az, hogy egészségesnek adják el a terméket miközben B vonalas édesítőkkel vagy legtöbbször cukorral van teli.
2019. ápr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg annyi, amennyi rá van írva, de se laborom, se szakértelmem nincs ahhoz, hogy ellenőrizni tudjam.
2019. ápr. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem erre a cikkre gondoltál:

[link]


Itt ezt írták:

Mindezek mellett a hivatal szakemberei kifogásolták az energiatartalom és a tápérték adatok szabálytalan megjelenítését, valamint az összetevők megtévesztő vagy helytelen jelölését is...(nem pontosan értem, itt mi is lehetett a baj)

2019. ápr. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!