Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 18/L,160cm: Hány kiló lenne...

18/L,160cm: Hány kiló lenne ideális?

Figyelt kérdés
Nem konkréten a BMI által kidobott értékre vagyok kiváncsi, mert az nagyjából egy 15kg-os intervallum.
2019. ápr. 17. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
48-65 kb
2019. ápr. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Szoval jozan paraszti esszel a ketto kozott :D olyan 55 . De tekintettel arra hogy az izomnak is jo sulya van, ha izmos vagya 65 se sok 🤷🏻‍♂️
2019. ápr. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok izmos
2019. ápr. 17. 16:42
 4/8 A kérdező kommentje:
Most vagyok 49, de inkább átlagosnak mondanám magamat, mint vékonynak. A karjaim vékonyak meg a derekam is, de a csípő/comb környékről tudnék még akár fogyni. De csont sovány sem akarok lenni, ezért kérdeztem, hogy mi még az ideális szerintetek. Meg félek, hogyha fogyok még (akkor is max 2-3 kilót, akkor mellből fogok)
2019. ápr. 17. 16:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyilván annyi amennyivel jól érzed magad. Amit a tükörben látsz tetszik-e vagy sem. Nyilván csontozattól-pl csípő szélesség is függ, azt speciel nem tudod lefaragni akármennyire ha alkatilag széles a csípőd, de alapvetően mozgással lehet formálódni, izmok felszedésével. Izmokkal ráadásul akár nehezebb is lehetsz mint most, de karcsúbb, formásabb.

A testtömegindex csak egy iránymutató olyan embereknek akik nem készülnek se fitneszmodellnek, se testépítőnek, tehát átlagemberek akiken nincs extra mennyiségű izom, szimplán csak mozogni szeretnének, állóképességet szerezni, meg némi formát.

2019. ápr. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Erosits mellizomra, en eleg kismellu vagyok, es ezzel tudtam egy kis eletet verni belejuk miutan lefogytam 😂 iktass be egy kis formasito edzest, ami zsir esetleg van meg rajtad, atformalodik pikpakk :D

Mellette sok feherje , es egy jo kis tapanyagban gazdag etrend, es bombacsajszi leszel :D sok sikert egyebkent♥️

2019. ápr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

49 kilóból isten ments, hogy még fogyjál is, bőven vékony vagy. Ha nem vagy elégedett az alakoddal, sportolj inkább, az izom jól fog mutatni.

Egyébként 55 kg-ig szerintem teljesen rendben vagy, afölött már valóban nem árt figyelni, nehogy egyszercsak tényleg felszaladjanak a zsírpárnák. De izmosan még a 60 is beleférhet anélkül , hogy komolyabb felesleg lenne rajtad.

2019. ápr. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pont így vagyok én is ezzel, 160 centihez 48 kilóval felül vékony, alul kerek vagyok. Valóban igaz, hogy nem a kilók számítanak, hanem a zsír-izom arány. Ilyen kis súlynál már nem a súlycsökkennésre, hanem izomépítésre kellene törekedni, aminek rengeteg előnye van (jobb tónus, több energia, jobb anyagcsere, jobb testhő-szabályozás - nem fogsz annyira fázni). Ám ez valóban nem könnyű egy ektomorf alkatú lánynak, a megfelelő mennyiségű fehérjét sem könnyű bevinni, tapasztalatból tudom. Egyesek szerint nem is lehet egyszerre zsírtól megszabadulni és izmot építeni, vagy csak minimálisan. Magamnál azt látom, hogy ha nem vacsorázok be nagyon este, elkerülhetetlenül megy lefelé a súlyom, szerintem 46 kilónál lenne az, hogy tényleg semmi plusz zsír nincs rajtam. Persze, ha ezt el is érném, előnyös lenne utána pár kiló izmot felszedni, minimum 50-ig...

Szerintem táplálkozz egészségesen és sportolj. Én azt tapasztaltam, hogy a hosszú gyalogtúrák (10-12 km) és a kocogás segítenek leszálkásítani az alsó részeket, plusz egy kis torna naponta (pl blogilates a Youtube-on, vannak 5-6 perces tornavideói is, minden testrészre) segít abban, hogy az izmaid ne tűnjenek el szálkásítás közben.

Szerintem vigyázz azzal, hogy kitűzz egy célt számokban (pl 45 kg), mert nem biztos, hogy ezt a szervezeted támogatná, másrészt áteshetsz a ló másik oldalára is (hú, 45 még mindig nem sovány, legyen inkább 40), szóval csak óvatosan. És fontos, hogy így, ahogy vagy is szépnek lásd magad, mert az vagy. :)


26N

2019. ápr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!