Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fehérje turmixokat (protein...

Fehérje turmixokat (protein shake) edzés nélkül lehet inni?

Figyelt kérdés

Ikreket szültem, szinte mindig egyedül vagyok velük, köldöksérvem lett, így nem igazán tudok edzőterembe menni. De 20kg plusz jött rám.

Étkezésre egyre jobban oda figyelek.

Olvastam, hallodtam olyat hogy kora este 6 óra körül vacsira igyak egy shaket, mert nem hízlal. Nem mindennap, csak néha-néha.

Tényleg nem hízlal, ha nem tudok edzeni, és ha 2-3 naponta 1-2 alkalommal innék.?

Illetve melyiket ajánlanátok? Melyik márkát ?

Köszönöm.


2019. ápr. 25. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Nem hizlal, mivel csak feherje van benne. Szenhidrat max akkor ha cukros...


Amugy egymagaban nem tul laktato. En 250g zsirszegeny turoval szoktam meg egy kis naturjoghurttal. Egesz ejszakara jol lakom es meg reggel sem vagyok ehes, arrol nem is beszelve, hogy nem hizlal.


Markat nem szoktunk ajanlani feherjebol, mindenkinek mas jon be izre, meg mashogy kezeli a gyomrod. Valamelyiktol jobban puffadsz. Valamit lehet van ket vaniliaizu porod, csak mas gyartotol es tokre nem izlik az egyik, a masik meg tok finom...


Ha ar/ertek aranyban akarsz akkor a biotechnek van 4000grammos pure whey feherjeje, cukormentes. 12-15 ezer korul szokott menni, az eleted vegeig eleg, viszont rafogsz unni az izere.

2019. ápr. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Ez az "este hatkor egyél utoljára" jó nagy marhaság. Kb 10-15 éve ment ez nagyot, de úgy tűnik még mindig nem kopott ki. Az alvásodnak nem tesz jót ha hatalmas tál pörköltet eszel lefekvés előtt, de amúgy azt kell nézni hogy naponta mekkora a kcal szükségleted és ennek menj alá, persze finoman. (arról nem is beszélve hogy minden ember máskor kel, máshogy étkezik nap közben, más a felépítése, milliófélék vagyunk, hogy lehet egy ilyen ökörséget hogy este 6 óra aranyszabályként ráhúzni mindenkire?)


Szerintem sok értelme nincs protein shake-et innod. Az azoknak kell akik izmot akarnak építeni és kajával nem tudnak elegendő fehérjét bevinni, ezért kell az a plusz. Manapság nagy divatja lett, mindenki aki fogyni akar vagy egészséges életmódot folytatni issza mintha kötelező lenne. Étkezéspótlónak nem igazán jó, 200-300 kcal van egy adag italban, ha ezt fogyasztod étkezések helyett az koplalás, ki fog ugrani a szemed.

2019. ápr. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sötétség.
2019. ápr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Tudom hogy régi kérdés de rengeteg hülyeséget írtatok ide fehérjedús étkezést azért szoktak diéta alatt javasolni hogy ne izomból fogyjon hanem zsirból, ezért használnak diéta allat is proteinport ✌
2022. dec. 9. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!