Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Honnan ez a tévhit, hogy aki...

Honnan ez a tévhit, hogy aki fogyni akar nem ehet gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
A gyümölcsöknek nagy része víz, és alig van kalóriatartalma. Én például sokkal gyorsabban fogyok, ha sok gyümölcsöt fogyasztok.
2019. ápr. 28. 11:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%

Se éhes nem leszek a gyümölcstől, vagy nem jobban, mint előtte, a cukrom sem megy fel. Aki ilyen durván reagál egy almára vagy egy banánra, annak van valami gondja.

Nyugodtan lehet enni. Mint ahogy attól sem lesz semmi bajod, ha a reggeli kávédba beleteszel 1 db kockacukrot (ami kb. 15 kalória) és nem fogsz meghalni 1 db fehér kockacukortól és cukorbeteg sem leszel tőle. És lehet enni szénhidrátot is, fura is lenne, ha valaki egyáltalán nem enne. De most divat mindent kizárni.

A legjobb, amikor valaki dicsekszik, hogy ő semmi szénhidrátot nem fogyaszt, de zöldségeket eszik. Akkor az mi? :D

2019. ápr. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Olyan nincs hogy valaki semmi szénhidràtot nem eszik. Aki ezt mondja az szimplàn buta , illetve tudatlan. A zöldség is szénhidràt, úgy van. A gyümölcs méginkàbb. Ès igen, betegségtől független felugrik tőle a vércukorszint, mivel szénhidràt. Na mindegy egyen mindenki amit akar. Betegségtől független sokakat akadàlyoz a fogyàsban de nekem édes mindegy ki eszi. Pusztàn csak leírtam.
2019. ápr. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
12: 1 db alma (vagy valami hasonló) nem akadályoz a fogyásban. Ha almát eszik valaki az éhezés elnyomására normális ételek helyett (ami nyilván nem 1 db lesz) az okozhat gondot.
2019. ápr. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Egy egészséges embernek egy fehér lisztes, cukros péksütitől sem megy fel a cukra. Nem ám egy almától. Kipróbáltam :) Még annak idején Norbi szénhidrát csökkentett kakaóscsiga kamu kísérlete nyomán. Mondjuk ott is mindenki leírta, hogy ha neki ennyire felmegy a cukra egy db kakaóscsigától, akkor beteg.
2019. ápr. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Rendes vércukorszintugráshoz kicsit több szénhidrát kell, mint ami egy darab közepes almában van (15 g körül). A gyümölcslé viszont tényleg necces, és abból könnyebb jó sokat benyakalni egyszerre. Nekem simán jól esik fél liter hideg narancslé egy meleg nyári napon, de az bizony majdnem 50 g cukor, ráadásul oldott állapotban, szóval tényleg csinál egy vércukorcsúcsot.


A tévhit, hogy fogyáskor minden körülmények között szigorúan tilos egy kicsi gyümölcs is, szerintem onnan ered, hogy az emberek szeretnek szélsőségekben gondolkozni. Való igaz, hogy sok embernek érdemes a cukorbevitelt csökkenteni a fogyáshoz az addigi életmódjához képest. Való igaz, hogy sok banánnal, szőlővel stb. jó sok cukrot be lehet vinni. Való igaz, hogy a gyorsan felszívódó szénhidrátok, cukrok kellően nagy mennyiségben és egyéb lassító adalékok (pl. rost) fogyasztva sokaknál a fogyást nehezítő, extrém éhséget okozó vércukoringadozást csinálnak. Nem igaz viszont, hogy egészséges embernek 0-ra kéne csökkenteni a cukorbevitelt mindenképpen, és ha napi 50 g vagy akár 100 g cukrot bevisz, akkor biztosan lehetetlen lesz neki fogyni.

2019. ápr. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!