Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Honnan ez a tévhit, hogy aki...

Honnan ez a tévhit, hogy aki fogyni akar nem ehet gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
A gyümölcsöknek nagy része víz, és alig van kalóriatartalma. Én például sokkal gyorsabban fogyok, ha sok gyümölcsöt fogyasztok.
2019. ápr. 28. 11:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem onnan ered, hogy magas a cukortartalmuk.
2019. ápr. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%
Az "alig van kalóriatartalma" nem feltétlenül igaz, gondolj csak a banánra! Hogy a tévhit honnan van, nem tudom.
2019. ápr. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ok, de legyen mondjuk egy banánban 100 kalória. Még ha napi szinten eszek egyet az sem sok... Nyilván nem eszik meg valaki több kg banánt egy nap.
2019. ápr. 28. 11:46
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Úgy tudom, a gyümölcsfogyasztást ellenzők azzal érvelnek, hogy a gyümölcsök cukortartalma magas és a fruktóz még a kristálycukornál is jobban hajlamos a zsírraktározást serkenteni. Szerintem nem feltétlenül tévhit ez, nagyon bonyolult az emberi szervezet, nem csak a kalóriák számítanak, mert komplex hormonális és biokémiai folyamatok is közrejátszanak az anyagcsere folyamataiban és az is igaz, hogy lényeges különbségek vannak szervezet és szervezet között.

Ugyan én is azok közé tartozom, akiknek nem kavar be a sok gyümölcs (még a fehér cukor sem) a fogyásba, sőt, a gyümölcs mintha nekem is segítene (alacsony keményítő-fogyasztás mellett), de nem kell "tévhitezni", mert nem vagyunk ugyanolyanok, ami nekünk beválik, másnak nem biztos, és fordítva is igaz (pl engem nagyon akadályoz még a teljes kiőrlésű kenyér is a fogyásban, ugyanígy a vacsorázás, még kevés kalória mellett is, de nem gondolom, hogy akkor senki sem ehet kenyeret vagy vacsorázhat fogyókúra idején).


26N

2019. ápr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom, de szerintem én sem a nyakló nélkül zabált körtéktől és cseresznyétől lettem ekkora gömböc :) Gyorséttermeknek és cukrászdáknak több köze lehet hozzá.
2019. ápr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
#11.46 Ja, hát ha napi egy banánról bszélünk, akkor az tényleg nem oszt, nem szoroz.
2019. ápr. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
A fogyókúrákban sok szélsőség van. Egy-egy gyümölcsöt lehet enni. Csak nyilván nem kilószámra kell. De van, aki csak szélsőségekben tud gondolkodni.
2019. ápr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
23%
Alapvetően az a tévhit hogy gyümölcsöt lehet zabálni kontroll nélkül fogyókúra mellett is mert a gyümölcsben nincs kalória. Pedig van nem is kevés. Nyugodtan lehet enni, csak bele kell azt is számolni a napi elfogyasztott kalóriába, mert hiába eszel 1500 kalóriás diétát ha közben gyümölcsből még beviszel 500-600-at. Azzal pont azt éred el hogy egy dekát nem fogysz. És az az 500-600 kalória könnyen összejön mert egy 2-3 banán meg egy pár narancs aztán szevasz.
2019. ápr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%

Nem mintha a kalória mérvadó lenne... A legtöbb gyümölcsnek magas a szénhidràt és cukortartalma. Inzulinrezisztenciànàl pl nagyon nem mindegy mennyire dobja meg a vércukrot, mekkora inzulinvàlaszt vàlt ki a szervezetben, mert ugye az inzulin zsírraktàrozó hormon. Ha magas szinten van a szervezetben, az akadàlyozza a fogyàst.

De normàlis esetben is a gyümölcs magàban fogyasztva nem túl jó, mert hamar éhes lesz utàna az ember. A vércukrot még ugyanúgy megdobja majd aztàn hirtelen leesik ...és megint éhes vagy.

2019. ápr. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, miért eleve egy beteg emberből indulsz ki...
2019. ápr. 29. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!