Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 21/L,10kgt le fogok tudni...

21/L,10kgt le fogok tudni adni június közepéig?

Figyelt kérdés

156cm vagyok és kb 67kg. Szeretnék egy 10kgt ledobni, lehetséges ?

Igyekszem minden nap futni minimum 6km-t, utána felülés, fekvőtámasz, guggolás és egyéb gyakorlatok

Kajában nem eszek kenyeret, péksütit, csokit, müzlit és igyekszem elkerülni a gyümölcsöket is, pedig imádom.

Folyadékot rengeteget viszek be, kb napi 2x2liter, de amikor nem sikerül akkor is minimum 2,5l-t.


2019. máj. 6. 05:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A testzsír leadàsa sokkal lassabb folyamat. Még nagy túlsúly esetén is max heti 1 kg megy le zsírból.Annàl több csak visszatartott víz, meg ha koplal valaki akkor izomvesztés. Kisebb feleslegnél havi 2-3kg. A fogyàs türelemjàték sajnos. Ezt el kell fogadni. Èn magam ezt tartom a legnehezebbnek az egészben. Türelmesnek lenni amikor heti 1 meg fél kilókra kell vàrakozni. Èn még csak 2 hónapja csinàlom, a diéta tök jó , szeretem, nem szenvedek, nem éhezek, jól érzem magam, de bakker, olyan mintha csak vànszorogna az idő...
2019. máj. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nen
2019. máj. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne tűzz ki irreális célokat. Ha 5 kilót fogysz, az is jó, majd lemegy a többi is, ha ügyes vagy és kitartó.
2019. máj. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És a -5kg az reális ?
2019. máj. 6. 10:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Én pont ilyen magas vagyok csak már 60 alatt. Ha ma elkezded akkor szerintem 61-62 ig le tudsz menni nyilván az elején könnyebb én 76 voltam egy éve. Én azt mondom ne hajszold annyira,mert arra is kell gondolni,hogy később megtartsd a súlyt szóval illeszd bele a mindennapjaidba. Felesleges 1000 kalórián koplalni heti 8 óra edzéssel mert belefásulsz az izmaid is eltűnnek és megunod pár hét alatt visszajön az egész. Legyen életmód,keress olyan sportot amit élvezel,olyan kajákat egyél amit szeretsz válassz olyan kombinációt egy napra ami finom is de kiegyensúlyozott.Szerintem a finomságok is beleférnek néha én nem tervezek salátán leélni egy életet hiába szeretem,persze ha fitness versenyre készülsz megint más. Pár kilót azonban úgy gondolom le lehet adni önsanyargatás nélkül is. Sétálj többet,takaríts ezek is számítanak mellette. Mehetsz bicajjal munkába néha. Legyél kreatív. A sporttal is lehet célod pl ha szeretsz futni tűzz ki egy célt hogy indulsz egy 10 km-es futó rendezvényen,az is plusz motiváció. Heti egynél többször ne mérd magad,mert beleőrülsz. Ennyit tudnék hozzá tenni.
2019. máj. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mindenhova biciklivel vagy gyalog járok.

Szeretek futni, ott arra megyek, hogy minél jobb tempót, minél hosszabb távon tudjak tartani.

Nem dietazom, eszem egy nap kb ötször, de ez főleg zöldség, ami nem hangzik olyan jól, de én nagyon szeretem, szóval nekem nem olyan szenvedés :)

A futást nem szeretném egyébként abbahagyni később sem, beleépítettem az életembe, a napirendembe :)

2019. máj. 6. 10:40
 7/10 anonim válasza:

Szerintem lehetséges, az kb heti 1kg minusz.

Számold ki mennyi a napi szükséges kalória beviteled, és ebből vonj le 10%-ot és megkapod, hogy mennyi a szükséges számodra kalóriabevitel a fogyáshoz.

Ami fontos: a fehéjét ilyenkor emelni kell, a szénhidrátot pedig csökkenteni.

A szénhidrtátot semmiképp se hagyd el, mert ez a szervezetednek kell, de ha csökkented, akkor az elraktározott zsírból fogja előszedni a hiányt.

Tarts minden nap 4 vagy 5 fix étkezést, ezek valahogy így nézzenek ki:

reggeli: felkelés után 1 órával - 2 főtt tojás, 2 teljes kiörlésű kenyér, sok zöldség

tízórai: gyümölcs smoothie vízzel

ebéd: 100g hús(sovány húsok), 40g köret (rizs,bulgur,köles, édesburgonya, burgonya- burgonyákból mehet a 3x-osa) sok sok zöldség

uzsonna: saláta és 100g husi

vacsi: saláta és kevés sonka, vagy mozzarella sajt, vagy cottage cheese -lefekvés előtt 1 órával is még mehet


a lényeg, hogy naponta egyél meg 300-400g zöldséget, ezek eltelítenek, és kevés a kalóriatartalmuk is, így lényegében bármennyit ehetsz (kivéve répa, borsó).


Aludj minden nap 8 órát, járj sportolni, tarts egy ilyesmi diétát - vannak oldalak ahol összetudod pakolni az ételeket kalória szerint, és mindent nyersen kell mérni!


Valamint az étkezéseket egyenlő időközönként fogyaszd, pl 2 óránként.

2019. máj. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jaj,bocsi nem úgy értettem hogy rossz a zöldség :D én is sokat eszem :)csak hogy ha valamit nem szeretsz ne erőltesd,én régen mindig mindent erőltettem és nem bírtam sokáig meguntam,ami sokkal rosszabb mintha lassan menne ugye. szerintem menni fog ez,ha élvezed akkor még jobb ez a lényeg,sok sikert !
2019. máj. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És ha úsznék, mondjuk hetente 3x a gyakorlatok helyett, de futás mellett, az hatásosabb lenne ?
2019. máj. 7. 07:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az étrended fontosabb tényező, mint az, hogy milyen mozgást végzel.
2019. máj. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!