Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Doki által javasolt szigorú...

Doki által javasolt szigorú diétától mennyit lehet fogyni?

Figyelt kérdés

Emésztési problémáim vannak február óta. Most csak kevés háztartási kekszet és teát fogyaszthatok 1 héten keresztül. Utána is maximum egy zöldalmát/banánt mellé.Kb a 3. héttől főtt krumplit.Olyan 4 hét múlva egy kis levest is. Ha meggyógyulok , akkor is csak zsírszegény csirkehúst ehetek rizzsel.

Ha ilyen mértékben visszafogom a kaját , hogy fogok kinézni kb 1 hónap múlva? Sokat fogok fogyni tőle? Valaki már végigcsinált hasonlót? Mennyi idő múlva térhetett vissza a normális étkezéshez?

Köszi a válaszokat!


2019. máj. 12. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Nehéz elhinni, hogy ezt orvos javasolta... Ez zsír koplalás...
2019. máj. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Belgyógyász mondta. Talán a zsíros ételekkel vágtam tönkre az emésztésemet. Nem tudom, még lesznek kivizsgálások.
2019. máj. 12. 18:18
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem nincsenek jó tapasztalataim orvos javasolta diétával. ÉN semmit nem fogytam IR-re javasolt 160 grammos szénhidrát diétával amit orvos javasolt. Magamnak kellett utánajárni. Ma reggeli méréssel 10kg mínusz eddig.

Ez így nagyon nem normális. Szerintem keress másik orvost.

2019. máj. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 lilla64 ***** válasza:
Keressél fel egy másik orvost is,mert ez a diéta nagyon nem jó
2019. máj. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem a fogyás miatt írta fel, hanem egy betegség miatt. Csak érdekelt, hogy közben esetleg fogyhatok e, és ha igen vajon nagyon meg fog látszani?
2019. máj. 12. 19:24
 6/10 A kérdező kommentje:
Gratulálok a 10 kilós fogyáshoz :) A 160 grammos diétát csinálja apukám is. Le is fogyott és a cukrát tette rendbe először.
2019. máj. 12. 19:25
 7/10 anonim ***** válasza:

Köszi, de még messze a vége:) Én nem 160 grammossal fogyok, nekem az nem volt jó, nem fogytam vele. Más kellett hozzá.

Persze értem, hogy nem fogyáshoz kell neked a diéta, de ez akkor is fura nekem, hogy ilyesmit javasol egy doki.

2019. máj. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt a sztorit én nem veszem be. Ilyet orvos nem mond.

Ha igaz is a betegséged és nagyon szigorú diétát kell tartani, akkor befektetnek a kórházba és orvosi felügyelet mellett mehet ez az egész.

2019. máj. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Senkit nem küldött haza a dokija azzal, hogyha hasmenése van, akkor diétázzon és elmondta, hogy max kekszet ehet és teát ihat? stb? Tényleg olyan szokatlan ez ? 😅
2019. máj. 12. 22:12
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha háziorvos mondta volna, még nem is csodálkoznék, sokan vannak, akik még itt tartanak. Na de belgyógyász? :O

HT kekszet én még egészségesen sem ennék, hát még betegen... Cukor, liszt, térfogatnövelők és egy rakás adalékanyag. Nagyon egészséges, ez ám aztán jót tesz az emésztésnek...

Elmondom neked, én mit szoktam csinálni hasmenés esetén (nekem már évek óta nem volt, gyerekeimnél alkalmazom, ha bekapnak valami vírust):

- Enterol és probiotikum

- házi húsleves (zöldségek, hagyma legyenek benne, levét, kis főtt csirkehúst és főtt répát is ehetsz)

- gyógyteák: kamilla, borsmenta, citromfű, felnőtt esetén gyömbér, mézet is tehetsz bele, ha már nem forró

- sok víz

- főtt krumpli is jó lehet a kálium miatt

- ha szereted, főtt alma, cékla, édesburgonya, sütőtök is jó

- annyit egyél, amennyi jólesik, ha nincs étvágyad, ne erőltesd, főleg ha a hasad is fáj

Semmilyen nyers növény, tejtermék, amíg nem múlik a hasmenés. Utána már jöhet a kefír, natúr joghurt.

Fogyás: nem jelentős, a béltartalom nyilván kiürül, de gyógyulás után jellemzően bepótolja az ember a hiányzó kalóriákat, tápanyagokat, és visszajön az az 1-2 kg.

Ha krónikus, régóta tartó hasmenésről van szó, akkor is működik, de érdemes minél előbb kivizsgáltatni az okokat. Élelmiszer-intolerancia, -allergia, IBS, Crohn betegség is állhat a háttérben.

Normális étkezéshez akkor térhetsz vissza, ha már van étvágyad és elmúlt a hasmenés. Főtt ételekkel, könnyen emészthető dolgokkal kezdd. Ha csak egy vírusfertőzés, pár nap alatt rendbe jöhetsz. Ha komolyabb a baj, akkor nem lehet biztosat mondani.

2019. máj. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!