Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi történik a szervezettel ha...

Mi történik a szervezettel ha nem visz be az ember elég fehérjét? Érdemes lenne fehèrjeport innom?

Figyelt kérdés

Szóval van egy (nem durva) betegsègem,ami miatt nem ehetek sok fehérjét, csak annyi grammot ahány kg vagyok. Nos jelenleg 77 kg vagyok a 162 centimhez (ezért is kezdtem el nemrég "fogyózni"), szóval csak kb 77 g fehérjét ehetnèk egy nap, kevesebbet mint egy "normàl" embernek.


Mint mondtam elkezdtem fogyózni nemrèg,kb 1500 kcal eszek,kb 120 g ch-t, és rájöttem hogy annyira belèm ivódott a kevés fehérje-evés hogy van amikor 50 grammot sem eszek meg egy nap.


Pl 1 napom:

Reggelire 2 tojás, 50 g tk kenyér, paradicsom

Ebéd: 150 g csirke, 200 g fött krumpli, saláta, 1 müzliszelet

Vacsora: 1 banán,2 deci kefír, pár db korpovit


Elkezdtem mozogni is, heti 2-szer vàll-kar erősítés súlyzókkal, mert semmi erő sincs bennünk, heti 3-szor ellipszis trénerezés.


Szerintetek ezek mellé kellene kicsit több fehérjét ennem? Pl fehèrjeport inni? A torna miatt gondolom.


2019. jún. 11. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolod, hogy a fehérjeporral bevitt fehérje nem ugyanolyan rossz neked, mint az egyéb táplálékkal bevitt?

Ha ennyit ehetsz, akkor ennyit ehetsz, kész.

Amúgy persze, jobb lenne kicsit több, de azért nem kórosan kevés.

2019. jún. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem azt hogy a fehérje por más, mint a kaja, csak pl este már nem szeretnék pl 100 g sajtot megenni amiben van 25 g fehérje és legalàbb 350 kalória, hanem innèk inkább 1 adag fehérjét amiben csak 100 kalória van.
2019. jún. 11. 19:47
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

1) kalóriaszámolgatás baromság, kamu

2) 120 gramm szénhidrát naponta? Ha meg akarsz halni, akkor csak nyugodtan... :D


Ahogy elnézem, mit eszel, nem csoda, hogy minden nyavalyád van. A tojás meg kefír (ha igazi, nem a bolti hulladék) a két dolog, ami egészséges a listán.


Fehérjeport nem fogsz rendeset találni, max ha USÁból vagy Írországból (Proper food project) rendelsz. Az összes scitech meg biotech stb. tele van méreggel.

2019. jún. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak annyi àrulj el "kedves" 2-es hogy a 120 g ch sok vagy kevés számodra?
2019. jún. 11. 20:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Milyen betegséged van?
2019. jún. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ajánlanám a figyelmedbe Varga Balázs - Fehérjemítosz című könyvét!
2019. jún. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!