Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nálam...

Mit csináljak, ha nálam pótcselekvés az evés?

Figyelt kérdés
nagyon sok sajnos 100 kgot elértem (160 cm) és arra gondoltam hogy le kéne adni és egészségesen élni. Már rég gondolok erre, de sosem kezdtem el. amióta meg próbálom elkezdeni nem tudok kitartani 1-2 napnál tovább. nem vagyok éhes, egészséges ételeket válogatok össze a napra de aztán folyton csak arra gondolok hogy csokit akarok vagy gumicukrot vagy bármit és nem keveset hanem minimum 2000 kcalnak megfelelőt megtudok enni egyszerre. nincs bennem semmi önkrontroll és nem tudom hogy tudnám elérni hogy legyen, valami tanács? sporttal nincs gond, 1 hónapja kezdtem el edzőterembe járni és egyre jobban szeretem, de az étkezés katasztrófa. Hiába nem unatkozok, hiába foglalom le magam amellett is folyton káros dolgokat akarok zabálni. most is azért írok mert mindjárt kisütök fél kiló krumplit és megeszem. egyébként 1500 kcalt szeretnék tartani fogyáshoz.

2019. júl. 20. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Le kell róla szokni. Sajnos nem könnyű. Nagyon ott kell lenni fejben, és tudatosítani, hogy az ételeket bár ajánlatos élvezhetővé tenni, finommá, és nem kell megvonni mindig mindent, alapvetően arra valók, hogy tápláljanak, és nem érzelmek kezelésére, meg egyéb dolgokra.

Két fogyókúra közt nekem is voltak olyan időszakaim amikor besokalltam, hogy le kell mondanom csomó finomságról, meg eleve borzasztó rossz módszerekkel próbáltam lefogyni, esélytelen volt hosszútávon. Komplett tiltólistáim voltak, miket nem szabad enni.... x hétig, hónapig ment, de aztán nem bírtam és nagyon rosszul is éreztem magam. Többnyire amúgy koplalással próbálkoztam. Élből kudarc.....

Sok egyéb változás mellett nekem az segített, hogy nem fogyókúrázom, befejeztem. Teljes életmódváltáson estem át, találtam egy nekem teljesen megfelelő diétát- rendszeresen mozgok, de nincs tiltólista. Amit szeretek azt eszem. DE szigorú mértékletességgel. Pl kis mennyiségben a kedvenc régi édességeimből valami, és a kedvenc csipszeimből 2 zacskó. Havonta egyetlen egyszer. Ez nekem egy olyan átmenet ami segít a lelkemnek tartani az étrendem, mert tudom azt, hogy nem kell ezekről egész életemre lemondanom, csak megszorítások vannak, amik az egészségem érdekében szükségesek. Ritkán/keveset.:) Nekem ez bevált.

Továbbá hónap közben cukormentes édességeket is eszem, de azt is szigorú mértékkel. Nekem erre azért volt szükségem, mert valamiért a gyümölcsöket nem bírja a gyomrom, mindegyiktől rosszul leszek, fájdalmas gyomorgörcsök, hasmenés...az édes íz viszont nagyon hiányozna, és veszélybe kerülne a diétám. Hát ennyi részemről. Lassan 5 hónapja csinálom, bármiféle félreevés nélkül, amikor azt én magamnak amúgy nem engedem meg. A havi egy csalónap ugye amit említettem. A diabetikus édességek pedig kis mennyiségben beleférnek. Pl 3 kocka diabetikus csoki, vagy 3db ilyen cukorka, 1 db csokis keksz, vagy 1db nápolyi stb stb. Többféle fajta diab édesség, többféle íz, és számomra elég változatos. Hónap közben eszembe se jutnak a cukros édességek, diabetikusból pedig megtartom a mértéket 1 csalónap között.

Le a kalappal az előtt, aki őszintén semmi ilyet nem eszik, de nekem az úgy nem megy. Rengetegszer próbáltam. Ahhoz nincs akaraterőm. A mértéktartáshoz van. De ahhoz is alapvetően az kellett, hogy egy rendes étrendet tartsak, ne koplalva csináljam, mert az sem tartható egy életen át. Inkább választom a kisebb rosszat, mint azt, hogy jojoeffektusok sorával éljem le az egész életemet, már ami még van, mert ezekkel nem tudtam lefogyni. MOST viszont látok rá esélyt, mert ezzel az életmódváltással nagyon jól érzem magam, nem csak a fogyásról van szó, hanem az általános közérzetemről. Majdnem 20 év bőven elég volt a fogyókúrázásból, nem volt sem eredményes sem tartós. Többet nem csinálom.

2019. júl. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a hosszú válaszod. nagyon hasznos, de bennem nincs meg a mértékletesség próbálkozzak bárhogy is. és még nem is koplalással akarok fogyni nem vagyok éhes soha de kell az a napi 3 tábla csoki vagy fél kiló sült krumpli vagy 10 db palacsinta mikor mi. pedig látom hogy nagyon egészségtelen és kövér vagyok
2019. júl. 20. 21:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha pot cselekves akkor dieta alatt ajanlom hogy szerezz ujjat mert egyszerre leszokni egy potcselekvest plusz dietazni iszonyat nehez szerintem. 1500kcal felett is kezdhetsz amugy soot
2019. júl. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg helyette cukormentes italokat inni. Vagy egyél mást. Pl natúr joghurt bele kakaópor még edesito-finom és nem hizlal úgy,mint a csoki. Vagy igyál helyette kakaót édesítővel
2019. júl. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pszichológus. Valami oka van, hogy mért az evésben találod meg az örömet.
2019. júl. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Így a válaszod alapján szerintem lelki okai vannak az evésednek. Nekem a sikertelen próbálkozások persze betettek elég rendesen, az se volt egy utolsó dolog, de ugyanannyira ettem az ízek miatt is olyasmit amit amúgy nem kéne azokban az időkben amikor épp belefáradtam 1-1 fogyókúrába, és akkor hónapokig nem érdekelt.

A lelki okokat kell megtalálnod elsősorban, érdemes lenne pszichológus segítségét kérni. Ilyen napi 3 tábla csoki jellegű mennyiséget, meg fél kiló krumplit még én sem ettem anno.

Nem tudom van -e valami hobbid, vagy szabadidős tevékenység. Én pl sokat olvasok, ha könyv van a kezemben tuti nem eszem, mert félek hogy összekenném, aztán sorozatokat nézek neten- ami közben pl tekerek szobabiciklin, edzek, így megint csak nem eszem:)

2019. júl. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Zabálsz, azaz gyorsan eszel. Próbáld ki azt, hogy mindent ugyanúgy eszel, de sokkal lassabban. Mérd meg az időd, ami alatt most megeszel x mennyiségű bármit, mondjuik egy zacskó csipszet. Aztán próbáld ki, hogy ugyanazt a zacsit dupla vagy tripla annyi idő alatt eszed meg (rágd tovább élvezd az izét stb) és akkor látni fogod, hogy nem tudod már megenni ugyanúgy. Ha ez nem működik, akkor nincs ötletem, de ha kb egészséges vagy, csak ez a problémád, akkor ez működni fog. Ha látod, hogy ez jó így, akkor ezt kell csinálni mindig. Azaz az időtartamot tűzöd ki az evésre (dupla tripla időt) és alaposan rágsz, élvezed az izeket stb. MInden evésnél ezt kell csinálni és drasztikusan fog csökkeni a bevitt kajamennyiség. HAmar megszűnik a nasizás stb.
2019. júl. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!