Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kényszeres evést mivel...

A kényszeres evést mivel lehet helyettesíteni? Amikor örömből eszem? Nem csak akkor eszem, ha éhes vagyok, hanem bármikor, amikor egy jó ízt megkívánok vagy ha megy egy film.

Figyelt kérdés

Szinte kényszeresen eszem már, így dolgozom fel a stresszt is talán, ebből annyi előnyöm származik, hogy amúgy lelkileg nagyon kiegyensúlyozott vagyok, és mondhatni boldog, mert az ételek íze mindig felvidít.


Van egy csomó egyéb hobbim is, ami szintén leköt, óóó, ha tudnátok gyerekek... A művészet minden ága érdekel, és foglalkozom is velük. De ha eszem, akkor még jobb. Hogy lehetne megoldani ezt? Mi helyettesítheti az evést? Úgy érzem a legegyszerűbb megoldás az lenne, ha rászoknék valami másra. Mások javasolták a cigarettát, de arra sehogy sem tudok rászokni. Valahányszor rágyujtok, csak köhögök és kellemetlen, nem is akarom többet kipróbálni. Alkoholizálni nem akarok. Rágót nem rágok mert aszpartámmal vagy cukorral ízesítik. Tudtok valami jó kis függőséget ami esetleg segíthet még nekem? Amúgy vagyok vagy 20 éves és 100 kiló. Le akarok fogyni, választékosan eszem, tehát nem eszek semmi megdonálcos cuccot, alig eszem szénhidrátot, de ha nem abból, akkor almából eszek rohadt sokat vagy húsból, vagy zöldségből, sehogy se jó! :D Valahogy oldjuk már meg ezt gyerekek, biztos van egy egyszerű dolog ami az orrom előtt van de észre sem veszem. Próbálkoztam olyannal is, hogy erőt veszek magamon, és akkor normálisan eszem. Na jóóóóó, de azt csak 1-2 hétig bírom tartani! Utána szembetalálkozok eszméletlen jó olasz, magyar, mexikói kajákkal és ááááá. Mi a megoldás erre az egészre? Egyértelmű, hogy nem tesz jót az egészségemnek, de annyi akaraterőt nem tudok összeszedni hogy 2 hétnél tovább ellenálljak. De ha valami pótcselekvéssel tudnám pótolni a pótlandó pótolatot akkor az megmentene engem.


tldr vagy mi, nem kell elolvasni a z egészet, ugyanazt mondom csak más szavakkal



2019. jún. 5. 01:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez önkontroll nélkül, akaraterő nélkül, kitartás nélkül nem megy sajnos. Az érzelmi evést vagy magadban rendezed, vagy ha úgy nem megy, akkor segítséget kell kérni, pszichológustól például. Más sajnos nem tud leállni az evéssel helyetted.

Nekem is rossz volt a kapcsolatom az ételekkel. most már Úgy érzem lejöttem a függésről, és arról, hogy azért egyek mert boldog vagyok, vagy mert ideges/szomorú vagyok vagy mert akármi van.

2 dolog vált be nekem. Egyrészt akkor eszem, ha éhes vagyok. Reggeli, ebéd, vacsora. A vacsit pedig tudatosan egybekötöttem desszerttel vagy rágcsálnivalóval. Itt jön képbe a 2. dolog.

Másrészt teljesen tudatosan kerestem alternatívákat a nassolásra, de jobb verziókban amik a diétámba beleférnek. Ezeket is szigorú mértéktartással, beosztással kezelem.

Az 1 hónapra való adagokat mindig egyben vásárolja meg a férjem (nálunk ő jár bevásárolni, én intézem a főzést), de simán kitartanak a következő nagybevásárlásig, mert beosztom és nem megyek ki újabb adagért. Csak és kizárólag annyit eszem amennyit napra lebontva megengedtem magamnak az elején. Nem többet.

Esténként sorozatokat szoktam nézni neten, imádom őket. Utána olvasok. Egy ideig elég az adag nasim a sorozataim alatt de, a vége felé már nem, de NEM eszem újabb és újabb adagokat. Eldöntöttem és ennyi.

Az első hónap volt a legnehezebb, de megszoktam, és 3 hónap után már semmilyen problémát nem jelent ez a dolog.:)

2019. jún. 5. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem az vált be a filmnézés közbeni nasizásra, hogy csinálok valamit filmnézés közben.


A legtöbb ember azért nasizik filmnézés közben, mert csinálnia kell valamit a kezével. Én most nasizás helyett kötök, hímezek, néha cigit töltök. Nem magamnak, hanem családon belüli embereknek. Ezt hívják pótcselekvésnek. Keress valami pótcselekvést magadnak amit tudsz csinálni a nasizás helyett filmnézés közbe. Ha le van foglalva mindkét kezed, eszedbe se jut nasizni.

2019. jún. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jaja utolsó, én vasalni szoktam, ha egyáltalán ráérek filmet nézni :)

Amúgy valamilyen folyékony dologgal nem tudnád helyettesíteni az evést? Nem cukros italokra gondolok. Én pl. kávézom (most éppen eritrit és kókusztej van benne), jó hígra csinálom, így tovább tart, imádom a kávét :) De ihatsz pl. kefírt vagy joghurtból és gyümölcsökből készített turmixot is. Ebben mégiscsak kevesebb a kalória, sok a víz (a joghurtos turmixban vitaminok, rost, hasznos bacik is), de kitölti a gyomrodat és el lehet iszogatni egy ideig... Egy finom tea is jó lehet erre a célra, pl. citromfű, rooibos vagy hárs.

A cigire ne szokj rá, örülj, hogy nem vagy dohányos. De a kávéra se muszáj, ha eddig nem ittál.

A lelki kiegyensúlyozottságnak valóban lehet köze ahhoz, ha sokat eszel, sok kajában több a hasznos tápanyag, főleg, ha értelmes ételeket eszel. De sokat számít az is, mennyit alszol, mennyi időt töltesz a napon, szabadban, illetve a mozgásnak, sportnak is van közérzetjavító hatása. Kaja szempontjából, ha próbálsz kevesebbet enni, egyél vitaminok és tápanyagok szempontjából koncentráltabb ételeket. Zöldségek, húsok, máj, tojás, olivaolaj, savanyított tejtermékek, gyümölcsök, olajos magvak, esetleg hüvelyesek, főtt egész gabonák. Ha fogyni szeretnél, utóbbiaknál nyilván figyelj oda a mennyiségre, szénhidráttartalomra. Illetve keress egészségesebb nasikat, pl. magas kakaótartalmú étcsoki, saját készítésű túrókrém.

2019. jún. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ha úgy gondolod, hogy felesleges kalória lenne az az evés ami épp rádjönne akkor igyál meg előtte egy utifű maghélyát vízbe keverve.

Utána ehetsz, de így legalább valamivel kevesebb megy beléd.

2019. jún. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezek jó tanácsok. A pótcselekvés, a vasalás és egyéb dolgok, illetve az útifűmaghéj, szerintem ezek segíteni fognak. Hát igen, számoltam a kalóriákat és jóval túl szoktam lépni a stagnáláshoz ajánlottat is, de igyekszem változtatni :D
2019. jún. 6. 01:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!