Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Valaki segít kiszámolni, hány...

Valaki segít kiszámolni, hány kalóriát kell ennem egy nap? (18/L)

Figyelt kérdés
170 cm és 69 kg vagyok. Naponta 7 km-t gyalogolok ráérős tempóban (1,5 km-re van a megálló, a suli a pályaudvartól pedig 2 km-re). Tesin szinte mindig 600 métert futunk, kis gimnasztika, aztán laza játék. 7-8 órám van, itthon pedig tanulok, és játszok, tehát nem vagyok aktív egyáltalán. Szeretnék elkezdeni futni, mert a tesitanárom szólt, hogy az állóképességem kritikán aluli, és ebből később baj lehet. Még nem néztem konkrét edzéstervet, de szerintem 15-20 percnél hosszabb nem lesz, mert meghalnék. Ezeknek függvényében, mennyi lenne számomra az egészséges kalória deficit, amire ha rádolgozok sporttal, fogyni is tudok, és erősödni is?

2022. okt. 5. 17:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Kalkulátor szerint 1500kcal a bmr-od. Ennyit kell legalább enned ahhoz, hogy a szervezeted működjön. Számomra normál aktivitású vagy ezért én olyan 1800at mondanék, de én is csak nemrég kezdtem a tudatos és egészséges életmódot, szóval várj még pár kommentre :D
2022. okt. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Vannak ilyen alkalmazások amivel ki tudod számolni pl yazio stb
2022. okt. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
60%

A BMRod kb 1350 kaloria a sulyod es magassagod alapjan. Noknek evyebkent kb 11.4 szoeozva sullyal plussz 476


Mivel magas es sportos vagy, neked lehet kicist tobb


Az aktivitásod elég enyhe szóval a szorzószám a BMRhoz 1.2 vagy 1.3. Tehát kb 1500-1600 kalóriára jon ki absulytartasi kaloriad.

Ha fogyni akarsz, 1400 kaloriaval erdemes

2022. okt. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
69%
Ha már úgy indulsz neki, hogy ilyen negyed órákat szánsz rá, mert gamerkedsz, meg meg akarsz halni, akkor hagyd a fenébe az egészet.
2022. okt. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
#4 Nem "gamerkedek" és nem "negyed órákat szánok rá" hanem nem akarom magam félholtra erőltetni. Fokozatosságról halottál már? Szerinted ha 600 méternél (ami az osztálytársaimnak 2-3 perc) is kibukik hogy nincs állóképességem, akkor tudok fél órát futni? Baromarc...
2022. okt. 5. 18:34
 6/23 anonim ***** válasza:
32%
Kerdezo, bunko stilussal nem jutsz sehova. 4-esnek igaza van. Akkor is, ha nem vagy gamer.
2022. okt. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
3 sportos? :D
2022. okt. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Ha valaki bunkó és lekezelő stílusban szól hozzám, úgy is fogok válaszolni.
2022. okt. 5. 18:47
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Mit szoktál enni?
2022. okt. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
87%

18 éves vagy, véletlenül se kezd ilyen 1300-1400 kalóriás éhezésekbe. Aki azt mondta nem vagy túl aktív, annak nem tudom mi a napi 7 kilométer gyaloglás. Nyilván ezen kívül nem vagy túl aktív, de ez már több, mint amit a legtöbb ember megtesz egy nap.

A súlytartási kalóriád meg nem 1500, ez kb. az alapanyagcseréd, tehát a létezéshez szükséges kalóriamennyiség, ezt nagyon sokan össze szokták keverni. A súlytartáshoz szükséges kalória nálad kb. 2000-2100. Ebből egészséges tempójú fogyáshoz nem érdemes 400-500-nál többet levonni, de én még ezt sem ajánlom neked, inkább legyen 300, nem kell sokat fogynod, inkább formálódnod és fittebbnek lenned.

A sportra ne úgy gondolj, hogy túl sok kalóriát éget, azt azzal tudod jobban befolyásolni, ha egész nap aktívabb vagy és nem a tv előtt gubbasztasz, amikor épp nem tanulsz.

Ha szeretnél elkezdeni futni, mindenképp hasznos, de valóban lassanként kezdd - gyorsan hozzá fogsz szokni.

Amire viszont mindenképp szükséged van, az a súlyzós/saját testsúlyos edzés, hogy egy kis formát is adj, mert pláne ha elkezdesz futni, és csak azt csinálod, akkor nem az izomépítést fogod támogatni, erre pedig nagy szükség lenne.

2022. okt. 6. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!