Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Valaki segít kiszámolni, hány...

Valaki segít kiszámolni, hány kalóriát kell ennem egy nap? (18/L)

Figyelt kérdés
170 cm és 69 kg vagyok. Naponta 7 km-t gyalogolok ráérős tempóban (1,5 km-re van a megálló, a suli a pályaudvartól pedig 2 km-re). Tesin szinte mindig 600 métert futunk, kis gimnasztika, aztán laza játék. 7-8 órám van, itthon pedig tanulok, és játszok, tehát nem vagyok aktív egyáltalán. Szeretnék elkezdeni futni, mert a tesitanárom szólt, hogy az állóképességem kritikán aluli, és ebből később baj lehet. Még nem néztem konkrét edzéstervet, de szerintem 15-20 percnél hosszabb nem lesz, mert meghalnék. Ezeknek függvényében, mennyi lenne számomra az egészséges kalória deficit, amire ha rádolgozok sporttal, fogyni is tudok, és erősödni is?

2022. okt. 5. 17:25
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Hajrá, így tovább!!! (:
2022. okt. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2022. okt. 11. 18:07
 23/23 anonim válasza:
Ez így látatlanban nehéz, mert a testalkat és az anyagcseréd gyorsasága nagyon sokat számít. Pl én profi sportoló vagyok és napi 5-6 ezret eszem. Ha elkezdesz intenzívebben sportolni akkor szerintem 2500 és 2000 között kell enned, de bizonyos ételeket eszel bizonyos ételekk akkor más lehet a felszívódásuk és ezért más lesz a hatásuk. Ezért hülyeség ez a kalória dolog, mert ha nem profi diabetikus írja elő az étkezésed akkor máris nem 2000 kalória lesz a 2000 kalória. Próbálj lassú felszívódású ételeket enni, naponta kevesebbszer, vagyis ne nassolj, tartsd be az étkezéseidet. Ha vannak kérdéseid akkor privátban tudok válaszolni és tudok ajánlani modern es tudományos diatetikusokat, akiknek interneten vannak ingyenes írásaik és terveik
2022. okt. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!