Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Valaki segít kiszámolni, hány...

Valaki segít kiszámolni, hány kalóriát kell ennem egy nap? (18/L)

Figyelt kérdés
170 cm és 69 kg vagyok. Naponta 7 km-t gyalogolok ráérős tempóban (1,5 km-re van a megálló, a suli a pályaudvartól pedig 2 km-re). Tesin szinte mindig 600 métert futunk, kis gimnasztika, aztán laza játék. 7-8 órám van, itthon pedig tanulok, és játszok, tehát nem vagyok aktív egyáltalán. Szeretnék elkezdeni futni, mert a tesitanárom szólt, hogy az állóképességem kritikán aluli, és ebből később baj lehet. Még nem néztem konkrét edzéstervet, de szerintem 15-20 percnél hosszabb nem lesz, mert meghalnék. Ezeknek függvényében, mennyi lenne számomra az egészséges kalória deficit, amire ha rádolgozok sporttal, fogyni is tudok, és erősödni is?

2022. okt. 5. 17:25
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
100%

Csatlakoznék a 10-es válaszolóhoz, szükséged lesz saját testsúlyos/súlyzós edzésre is a kardió mellé, hogy épüljenek az izmaid, és erősebbek/tónusosabbak legyenek. Jó ötlet, ha fokozatosan építed fel magadnak az edzést, inkább csinálj először keveset, de azt jól, minthogy erőlteted magad, és sérülés lesz a vége, vagy elmegy a kedved az egésztől.


Gondolom ez nem lesz újdonság, de a biztonság kedvéért megjegyzem, hogy a kalóriák száma mellett az étel minősége is nagyon fontos, oda kell figyelni, hogy elég fehérjét/rostot egyél pl., és hogy ne sanyargasd magad. Én anno a kaloriabazis.hu-t használtam (mondjuk nem fogyózáshoz, de az étrendem javításában és a súlyom megtartásában segített). Szerintem ha egy kis ideig használod, hogy lásd, mi mennyi kalória, az elég, utána könnyen rááll a szemed magától. Főleg, hogy hosszú távon valószínűleg úgyis a közérzeted lesz az irányadó, nem a konkrét számok.

2022. okt. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 NTBS ***** válasza:
100%
Használd a netet, és szakíts időt a mozgásra.
2022. okt. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Számold ki alkalmazással, bár az nem pontos. Semmi se pontos, te fogod kitapasztalni.

Nem baj, ha nem egyik napról a másikra akarsz maratonista lenni, fontos a fokozatosság, de azért ne az első nehezebb lépésig fuss/kocogj, a fejlődéshez kell a megerőltetés (de nem túlerőltetés).

Az is tök jó, hogy nem megsértődtél a tesitanárod megjegyzésén, hanem építő kritikaként kezeled (hiszen az is), és hajlandó vagy (ha eleinte nem is sokat) tenni érte.

Neked meddig tart lefutni azt a 600m-t?

2022. okt. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
#13 Legutóbb mikor felmérésként futottuk azt a távot, 3 perc 40 másodperc volt.
2022. okt. 6. 17:38
 15/23 anonim válasza:
23%
Nem gamerkedni kellett volna, hanem mozogni, mozogni, mozogni. Azt ugye tudod, hogy kb. 50 kiló kéne légy? Szóval azt a húszast mihamarabb le kell dobni.
2022. okt. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
#15 Ezért írtam ki a kérdést, feltűnően a fogyókúra kategóriába, de ha ennyire nem megy a szövegérértelmezés akkor a másodikos nyelvtan tankönyvet kéne olvasgatni, nem a gyakorit.
2022. okt. 9. 20:38
 17/23 anonim válasza:
31%
Jól írták előttem, hogy bunkó a stílusod. Mi segíteni próbálunk, de meg flegmázol. Sok sikart a fogyás útján!😄
2022. okt. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Jah, mert a 15-ös válasza nem volt bunkó? Hagyjuk már...
2022. okt. 9. 20:51
 19/23 anonim ***** válasza:
76%

Remélem, hogy a 15-ös troll... Nem, egyáltalán nem kéne 50 kilónak lenned, el ne hidd!

(Egyébként meg a kérdező abban a stílusban szól vissza, amilyenben megszólítottátok, ha nem tűnt volna fel.)

Kérdező, halad valamerre a dolog? Elkezdtél tenni valamit a fejlődésért? :)

14-es voltam

2022. okt. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
#19 Próbálom tartani magam az 1800-as kerethez, úgyhogy mostmár salátát meg gyümölcsöket viszek suliba péksüti helyett. Fogyni ennyi idő alatt nem fogytam nyilván, de az emésztésem elkezdett javulni, aminek nagyon örülök ^^"
2022. okt. 10. 13:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!