Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » El legyek keseredve, vagy ne...

El legyek keseredve, vagy ne adjam fel?

Figyelt kérdés

Jövőhéten lesz hogy 1 hónapja számolom a kaloriákat, és heti 4x edzek, most 3 napig nem edzettem mert be volt csípődve a derekam, de már ma kezdem is például a hetet az edzésemmel, aztán ráálltam a mérlegre kíváncsiságból és 3 hét alatt kb 4-5 deka ment le tehát még 1 kilo sem. Ez normális? Vagy én csinálok valamit rosszul? Lejebb kellene vinnem a kalóriámat? (1800as kcal-ba vagyok eddig)

105,6kg voltam most meg 105,1kg egyébként.



ápr. 15. 08:53
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%
Türelem!
ápr. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
88%
Ez tényleg kevés. Gondold át, hol a hiba: nem kapsz be ezt-azt és észre sem veszed? Iszol elég vizet?
ápr. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
82%

Mindent szuperül csinálsz. Folytasd ugyanígy. Semmiképp se vidd lejjebb a kaloriáidat, így is elég kevés ehhez az aktivitási szinthez.

És ha edzel akkor be feledd hlgy ha 1 kg zsirt leadsz meg f kg izmot felszedsz akkor az fél kiló kulonbseg a merlegen de egy csomó a centikben

ápr. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is hetekbe telt mire beindult a fogyás. Illetve a női szervezet ciklikus működése miatt vannak időszakok amikor több vizet raktároz a tested, így többet mutat a mérleg. Én pl menzesz előtt pár nappal hirtelen 1-1,5 kilóval több leszek. És én vékony vagyok, lehet nálad még nagyobb a különbség. Úgyhogy türelem, és kitartás, ha jól számolsz, és nem csapod be magadat, akkor működnie kell. :)
ápr. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
75%
Valóban, nem elég a mérleg. Az izom nehezebb, mint a zsír, azért kell centivel is mérni magad. Ha sokat edzel, még súlynövekedés is előfordulhat, miközben már 2 számmal kisebb ruha kellene. 2-es is én voltam.
ápr. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
86%

Ugye többféle nézőpont van arról, hogy milyen gyakran kell mérlegre állni. Én minden reggel, vécézés után, hálóingben mérem magam. Azt tudom mondani, hogy elég nagy a fluktuáció a súlyban, egy nap alatt mehet fel és le is fél-egy kilót - ez természetesen nem zsír, hanem víz, béltartalom stb. Szóval egyáltalán nem biztos, hogy valóban csak fél kilót fogytál. Ha nő vagy, valóban bekavarhat a ciklus is.


A másik, hogy nem egyenletes a fogyás nálam sem, van, hogy hetekig alig megy le valami, utána pedig “bekattan”, és pörögnek le a kilók (jó, inkább dekák).


Szerintem se add fel, kell, hogy legyen eredménye!

ápr. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, tudom nem naponta kell mérni stb.

Egyébként általában be tartok az 1800-at egyedül hétvégén vanaz hogy néha megcsusztam 200kcal al vagyis hát abnyi többletem volt.

ápr. 15. 09:26
 8/49 anonim ***** válasza:
48%

"tudom nem naponta kell mérni" ez így önmagában nem igaz, sőt, hasznosabb is naponta mérni, pláne ha nem látsz eredményt.

Csak annyit kell tenni, hogy felírod ezeket a napi számokat, és hetente átlagolod őket. Akkor látsz egy valódi trendet, hogy merrefelé megy a súlyod.


Ennyi idő alatt számottevő izmot még a legoptimálisabb edzéssel (ellenállásos edzéssel) sem pakolsz magadra, úgyhogy ezzel nem lehet magyarázni (pláne, hogy nrm tudjuk, nálad mit jelent az edzés, mert pl. tornával vagy úszással amúgy sem sikerülne ilyesmi)


Két magyarázat lehet:

- valóban nem fogytál kb. semennyit (ami kevésbé lehetséges, ha valóban nagyot változtattál az eddigi életmódodon), ebben az esetben jobban meg kell vizsgálni, hogy mit hogyan csinálsz, de én ezzel a helyedben még várnék 2-3 hetet, és ha utána sem történik semmi, akkor kezdenék vizsgálódni


- elkezdődött a fogyás a "háttérben", de a mérlegen még nem látszik (erre a hétköznapi kifejezés, hogy "nem indult be a fogyás", szóval tulajdonképpen beindul az, csak még számokban nem látszik, ez eltarthat akár 4-6 hétig), vagy már látszik a mérlegen, csak mivel nem méred magad minden nap, ezért pont olyan napon álltál újra mérlegre, amikor valami miatt (pl. előző nap magasabb sóbevitel) visszaugrott a súlyod, de közben már jártál 103 kilónál is, csak nem vetted észre.


Szóval egyelőre légy türelemmel, és semmiképp ne add fel, akkor ugye tuti nem sikerül.

ápr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
ápr. 15. 19:58
 10/49 anonim ***** válasza:
4-5 deka???
ápr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!