Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » El legyek keseredve, vagy ne...

El legyek keseredve, vagy ne adjam fel?

Figyelt kérdés

Jövőhéten lesz hogy 1 hónapja számolom a kaloriákat, és heti 4x edzek, most 3 napig nem edzettem mert be volt csípődve a derekam, de már ma kezdem is például a hetet az edzésemmel, aztán ráálltam a mérlegre kíváncsiságból és 3 hét alatt kb 4-5 deka ment le tehát még 1 kilo sem. Ez normális? Vagy én csinálok valamit rosszul? Lejebb kellene vinnem a kalóriámat? (1800as kcal-ba vagyok eddig)

105,6kg voltam most meg 105,1kg egyébként.



ápr. 15. 08:53
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Az edzésem egyébként súlyzós edzés szokott lenni meg kardio is (napra van felosztva hogy pl láb és popsi nap utána meg kardio egész testes) napi 1 óra, eddig.

ápr. 16. 13:20
 22/49 anonim ***** válasza:
83%

20

3 hét alatt még nem derül ki semmi. Nekem is hetekbe telt mire mmutatott bármit a mérleg. Utána pedig ilyen szakaszos volt a fogyás, hetekig stagnált, majd tök hirtelen zuhant a súlyom, de végül kijött az átlag heti fél kiló. Tehát 3 hétből még semmilyen következtetést nem lehet levonni, ne akarj rádumálni senkit arra, hogy többszáz kalóriával a BMR-e alatt egyen. Mert egy 105 kilós nőnek az kb 1750-1800 Kcal.

Ha neked valamiért mégis ezt írták a szakemberek, annak biztos volt valami oka, lehet te eleve kisebb súlyrül indultál, nem sportoltál, vagy épp hogy már annyira dagadt voltál hogy megérte kockáztatni az aulultáplálást. Nem tudom, és nem is érdekel. De nagyon kártékony egy 105 kilós nőnek azt mondani hogy a BMR-e alatt egyen, pláne ha beteg, akkor miért a te fogyássztoridből kéne kiindulnia.

ápr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
10%

19, mi a fenéből tudsz te 2000 kalóriát bevinni, főleg ha fogyásban vagy? Ha sportolsz is, az alapvető fehérjeszükségleted kb 80 gramm, ha ezt az 52 kg-ot veszem alapnak száraz testtömegnek, de ennél max alacsonyabb lehet. Fél kiló csirkemell 113 gramm fehérjét tartalmaz, ami 600 kalória. Nem ismerem az étvágyad, de ha meg is eszel ennél jóval több fehérjét, akkor is valószínű, hogy szénhidráttal meg zsírral töltöd ki jócskán a maradékot. Most te arra akarsz rábeszélni egy inzulenrezisztens, 105 kg-os embert, hogy egyen még több szénhidrátot és zsírt? Ahogy te csinálod?

És basszus te vagy felpontozva, tényleg elmebetegek járnak ide.

ápr. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
33%

20, te vagy itt a legkártékonyabb, és kb ugyanazokkal a paraméterekkel indultam mint a kérdező, úgyhogy bukta. Zabáld csak a zsíroskenyeret, és örülj neki hogy eléred a 2000 kalóriádat 🤡🤡🤡


Az én fogyás sztorimat erőltetem? Pont hogy te csinálod ezt, pedig állítom sem IR és PCOS-ed nincs.


Nekem volt és 100 kg-ról indultam. Miről is beszélünk?

ápr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
80%

Ne add fel!

Tavaly nyáron én is ennyiről indultam, 1800kcal-val és ma reggel 84 kilót mutatott a mérleg.

Kitartás! Menni fog, csak tényleg ne keseredj el és türelem! Meglesz a jutalom meglátod 😊

ápr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
100%
Hány centi vagy kérdező és hány éves? Enélkül nem tudunk semmit. Főleg azt, hogy mekkora felesleg van rajtad. Azt tudod-e, hogy egy nap hány gramm fehérjét eszel?
ápr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
100%

23

Kb 120-140 gramm fehérjét eszem egy nap. A többi meg ahogy esik úgy puffan. :) Nem esik nehezmmre bevinni ennyi kalórát, tegnap pl csináltam egy isteni túrótortát, előtte levő nap megittam két kisüveges sört. :D Meg egyszerűen csak nem madáradagokat eszem. Én megtehtem, mert tényleg nagyon sokat sportolok.

Csak azt mondom, hgy felelőtlen azt tanácsolni valakinek hogy a többszáz Kcal-al a BMR-e alatt egyen. Ha valamiért mégis erre lenne szüksége az egészségügyi állapota miatt, akkor azt konzultálja meg egy orvossal.

ápr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
0%
Aha gondoltam, hogy szénhidrátot meg zsírt zabálsz, mert képtelenség fehérjéből ennél jóval többet bevinni. Nem is lehet basszus, még ha 1 kg csmellet le is tolsz, akkor is 1200 kalóriánál vagy. Kell a CH és zsír, nem azt mondom, de fogyás esetében, különösen ha valaki IR-es, pont hogy ezt a kettőt kellene csökkenteni. És a testén ott van a rengeteg zsír, minek zabáljon még hozzá fölöslegesen, nekem 20 grammot írtak elő anno ami kb 200 kalória. A CH meg alapból csökkentett, mert IR-es.
ápr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
73%
Figyi, én nem vitatkozom veled tovább. 52 kiló vagyok, vékony, feszes, 40 éves koromra még csak narancsbőröm sincs, egészséges vagyok, erős és fitt. Szerintem nem csinálom rosszul. :) Ha sokat sportolsz, bizony zabálhatod a szénhidrátot meg a zírt is, mert felhasználod. :) Az IR-hez nem értek, de szernitem te sem, úgyhogy hagyjuk ezt az orvosokra a kérdező esetében. Szia!
ápr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok 165cm
ápr. 16. 14:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!