Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » El legyek keseredve, vagy ne...

El legyek keseredve, vagy ne adjam fel?

Figyelt kérdés

Jövőhéten lesz hogy 1 hónapja számolom a kaloriákat, és heti 4x edzek, most 3 napig nem edzettem mert be volt csípődve a derekam, de már ma kezdem is például a hetet az edzésemmel, aztán ráálltam a mérlegre kíváncsiságból és 3 hét alatt kb 4-5 deka ment le tehát még 1 kilo sem. Ez normális? Vagy én csinálok valamit rosszul? Lejebb kellene vinnem a kalóriámat? (1800as kcal-ba vagyok eddig)

105,6kg voltam most meg 105,1kg egyébként.



ápr. 15. 08:53
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
58%

"Na akkor kérlek szépen hogy lehet az, hogy szinte teljesen hasonló paraméterekkel indulva nekem 2 egymástól teljesen független szakember is 1400 kalóriát írt elő. Érdekes nem?"


Úgy, hogy te nem a kérdező vagy. Érdekes, nem?


Nem belédálltam, hanem elmondtam, hogy nem a gyakoriról kellene tájékozódni, főleg akkor nem, ha betegség(ek) van(nak) a háttérben.

Nem fogok mindenkire egyenként reagálni, a te válaszaid tűntek a legagresszívebbnek, erre volt kedvem válaszolni. Az izom kérdést a 8-as válaszomban érintettem, nyilván nem olvastad.

Senkibe ne állok bele amúgy, azt te teszed, én csak felhívom a figyelmer bizonyos dolgokra.

ápr. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
0%

Ha tényleg végigolvastad a válaszaim, akkor láthattad, hogy én voltam az egyetlen kezdettől fogva, aki azt szajkózta, hogy EGYÉNI, EGYÉNI, főleg azoknak, akik váltig állítottak, hogy teljesen okés az 1800 kalória.


De képzeld, itt ebben az esetben szinte teljesen hasonló paraméterek vannak. Én anno: 160 cm 100 kg IR, PCOS. Kérdező 165 cm, 105 kg szintén IR, PCOS


És kezdettől fogva, akinek ténylegesen 2 különböző szakember 1400 kalóriát írt fel, én vagyok hülyének nézve, hogy ez egy kómás valakinek elegendő. Mondta ezt olyan, aki hírből sem ismeri az IR-t és túrótortát zabál. Ja és hogy mi alapján számolták ezt ki? Magasság, cm, kb ennyi. Ezen belül a makrók az már más kérdés, de szerintem simán alapul vehetők azok az értékek amiket én kaptam. De tudod mit, ezek után nem segítek. Majd ki lehet fizetni több 10.000 Ft-ot, ahogy tettem én is, ok? És akkor nem az lesz, hogy a gyakoriról osztjuk az észt. Mellesleg a CH nekem is túl magas volt amit ők javasoltak, merthogy létezik EGYÉNI CH érzékenység. De 60 grammnál nem lehet alacsonyabb.


És szerintem az, hogy úgy kezdted a mondanivalód, hogy "Hagyd már abba"- igenis belémállás, és kb egy kisgyerek szintjén kezelsz, akit lekussoltathatsz.


Ehelyett mondjuk értelmesen hozzászólsz, és elmondod pro és kontra, nem úgy, hogy hagyd már abba.


Ennyi, befejeztem!


Utolsó volt, hogy hozzászóltam a témához.

ápr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
* Magasság és súly, kb ennyi.
ápr. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
73%

"Utolsó volt, hogy hozzászóltam a témához."


Ezt jól teszed, végre egyetértünk.


"én voltam az egyetlen kezdettől fogva, aki azt szajkózta, hogy EGYÉNI, EGYÉNI, "--akkor miért nem lehet itt megállni, és elküldeni a kérdezőt oda, ahol ezt tényleg meg is teszik neki?



"De tudod mit, ezek után nem segítek. Majd ki lehet fizetni több 10.000 Ft-ot, ahogy tettem én is, ok? És akkor nem az lesz, hogy a gyakoriról osztjuk az észt. "


Igen, pontosan ahogy mondod, ez lenne a lényeg, különösen a kérdező esetében (én dietetikusként gondolom úgy, hogy nem szabadna messziről beleszólni, te pedig egyéni fogyási tapasztalattal rendelkezőként gondolod azt, hogy tudsz érdemben segíteni - hidd el, egyikőnk sem tud innen).


Örülök tehát, hogy végre egyetértünk, és befejeztük, a kérdező pedig remélem szakemberhez fordul (ezt nem győzöm hangsúlyozni).

ápr. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
67%
Naponta tök felesleges méredzkedni. Mondjuk heti 1x bőven elég.
ápr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
0%

Hé túrótortás sörcikés és dietetikus. Képzeljétek, beírtam a kérdező adatait ide: [link]


165 cm, 105 kg nő, 20 éves. Cél: fogyás. na vajon mit adott ki? 1381 napi kalóriát!


Akkor szerintem ezek után, minimim 2 bocsánatkérést elvárok! Tőled meg kérdező egy köszönömöt.


És utána lehet ehhez a kérdéshez menni, mert itt meg 1200 kalóriákat írtak valakinek (nem én voltam). Lehet itt is beleállni a válaszolókba akkor.


https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__kaloriaszamlalas_..

ápr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
80%

A túrótortás vagyok :)

1. Nekem már nem kell fogynom, sokat sportolok, így bátran nyomhatom a tortát és ihatok sört.

2. Én nem buzdítottam arra a kérdezőt, hogy tömje magát zsírral és szénhidráttal, csupán a te hülyeségedet akartam megcáfolni, miszerint koplaljon, és a BMR-e alatt egyen.

3. Valóban nem értek az említett betegségekhez, de amikor elkezdtem ide válaszolni, akkor még nem is tudtam hogy ez van, mert a kérdező csak később írta.

4. Én ezzel a kalkulátorral számoltam a saját fogyásomhoz is, és működött. Beírtam a kérdező adatait, úgy hogy ülő munkát és 0 sportot állítottam be, holott tudjuk hogy sportol. E szerint több mint 2000 Kcal-t kéne ennie amíg ilyen súlyban van, nyilván később kevesebbet. [link]

5. Ez az egész felesleges szócséplés, mert a kérdező beteg. És hiába voltál te ugyanakkora, ugyan ezekkel a betegségekkel, most nem a te testedről van szó. Nagyon remélem hogy a kérdező kitart a jelenleg ésszerűnek tűnő diétája mellett, és ha hetek múlva sem működik, akkor szakemberhez fordul.

ápr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
0%

De leírta egyébként, mert én amikor elkezdtem neki írni, már akkor ennek a tükrében írtam. Az 1400 kalória mellett még 2 szakember is van. Az sem mindegy, hogy heti hány dkg/kg fogyással számolsz. Ebben a súlytartományban simán beleférne a heti 1 kg, mert nagyon nagy a súlyfelesleg. Így bizony 1400 körüli kalória jön máshol is, ahol megnéztem.

Szóval kedves kérdező, ne csodálkozz, hogy semmit sem fogysz az égvilágon. Izmot se építesz, ezzel ne áltasd magad. És IR-esként illene tudnod, hogy mennyi szénhidrátot ehetsz, a makrókat is kellene számolnod. Főleg, hogy még mozogsz is, ha nincs elegendő fehérjebeviteled, mondván csak a kalóriaszámolás a lényeg, lehet, hogy még veszítesz is az izomból.

Na most fejeztem be véglegesen. Többet nem írok.

ápr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
46. Kérlek fordulj pszichológushoz/pszichiáterhez, ha ezt a hozzászólásodat komolyan gondoltad.
ápr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!